Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bir kadın şiddeti neden affeder?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • bir kadın şiddeti neden affeder?

  düşününki...20 küsür yıldır evlisiniz çok sevdiğiniz bir mesleğiniz var..nişanlılığınızdan beri evliliğiniz boyuncada hiç bir şey umduğunuz gibi gitmedi..severekte evlenmediz. babanızı çok sevdiğiniz için o istedi diye kabul ettiniz beş peşinizden koşturduktan sonra..buna rağmen ona iyi bir eş olmaya çalıştınız dünyalar güzeli bi kız çocuğu getirdiniz dünyaya kaza olsa bile..öylede yada böle kavgalar evde hiç bitmedi.. eşiniz sürekli size hakaret etmeye başladı..başta bu hakaretlerbelki sizi kırmıyordu ama en yakınlarınızın yanında etmeye başladıkça sinirlendiniz..aradan yıllar geçti kızınız büyümeğe başladı eşinizle kıznız arasında kaldınız sürekli..aslında eşinizde kızına tapıyordu ama sinirlendiğinde size ettiği hakaretlerin bi benzerini onada söylüyordu..ve kzınız sırf bu yüzden sürekli şehir dışında okumak istedi ve şehir dışında bi okulu kazandı..üstelik en çok istediği bölümü kazanmış olmasına rağmen sevinemedi..baabsı ona'bir şey başardığınımı zannediyorsun ki seviniyosun dedi'hevesi kursağında kaldı..tatillerde eve hiç gitmek istemedi o kız..sürekli evde kavga oluyordu çünkü..kız babasının ona yaptıklarına katlanıyordu ama size yaptıklarına tahammül gösteremiyordu bunlar olurken bi kaç sefer ayrılmayı düşündünüz aylarca küs kaldınız yatağınızı ayırdınız..üzülmesin diye kızınıza bir şeyde diyemediniz ama o anlıyordu işte..ve artık yıllardan beri süren hakaretler devam ederken iş şiddete dönüştü onun karşısında bir cimcik canınız vardı zaten sizi evin içinde ordan buraya savuruyordu,vuruyordu..bunlar olurken kızınız yarı yıl tatiline geldii.ailece oturuyordunuz bişiler içiyordunuz...ve sonra eşinizin teleni kızınıza getirdiniz gönderilmemiş öğelerde kayıtlı bir mesajı gösterdiniz..eşinizin o mesajı okuduğunuzdan bile hebri yoktu çünkü o sizin teliniz karıştırırken siz onunkine dokunmazdınız bile..ama gün içinize bir şey doğmuştu ve kurcalamıştım sonrasında da eşiniz için tatlı ve güzel olduğunu anladığınız doğum gününü kutlayan mesajı gördünüz..ki eşiniz siizn doğum günüzü hiç bir zman kutlalamıştı bile..içiniz burkuldu haliyle..kızınızda sizn gibi düşünüüyordu..sonrasında affettiniz..'YİNE' ve her şey güzel gitmeye başlamıştı içinizde bir umut vardı bu sefer beni kırmayacak diye ama her şey başa sardı kavgalar hakaretler ve şiddet.. belki gözünüz morarmıyordu ama ruhunuz acıyordu..siz böle şiddete ve hakarete uğrarken kıznızda erkek arkadaşından dayak yemişti..ona bunun asla kabul edilemeyeceğini ve kesinlikle bu işin bittiğini sölemisini istediniz..o siiz dinledi..evet erkek arkadaşına aşık değildi yada çok sevmiyordu ama onu affetmişti..en son olarak yine eşinizle çok ciddi kavga ettiniz yine size vurdu..bu sefer karalı görünüyordunuz. bu işin artık yürümeyceğini inanıyordunuz. kızınızda üni bitimiş işine başlamış kendi parasını kazanmaya başlamıştı bile..yani artık onuda 'BAHANE' edemezdiniz ayrılmamk için..2 ay konuşmadınız eşinizle..ve 'YİNE' affettiniz.....
  şimdi soruyorum size bir kadın böle bir durumda eşini neden affedebilir :?:
  1
  a:3:{i:881;a:5:{s:12:"polloptionid";i:881;s:6:"nodeid";s:6:"522192";s:5:"title";s:4:"evet";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"37532";}}i:882;a:5:{s:12:"polloptionid";i:882;s:6:"nodeid";s:6:"522192";s:5:"title";s:5:"hayır";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:883;a:5:{s:12:"polloptionid";i:883;s:6:"nodeid";s:6:"522192";s:5:"title";s:10:"kararsızım";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
  100.00%
  1
  gerçekçi ol, imkansızı iste

 • #2
  ..

  Çok geç kalınmış ama bence bu kadın o adamı artık affetmesin...kendisi için bişey yapsın ve o evden gitsin...ama bunca yıl o adam için aslında kızı için çektiği bu sıkıntıların yanında maddi manevi ayakta durabilecek gücü varsa tabii....belliki yaş ilerlemiş....bu satten sonra o adam birgün hastalanır, yaşlanır, elden ayaktan düşer,süt dökmüş kedi gibi olur adeta ve itiraflara başlar adam muhtaç olmanın verdiği eziklikle... o kadın o adama yine bakar ama neye yararki

  Yorum


  • #3
   Çok geç kalınmış olduğunu düşünüyor çünkü affetmemek için. Ama hiç bir şey için çok geç değildir ve bunu da herkesin öğrenmesi lazım: Affetmemesi gereken de afedilmemesi gereken de.

   Yorum


   • #4
    Evet yıllar süren bu çirkin sürecin sona erdirilmemesinin nedenleri, Eşine karşı yıllar dır oluşan alışkanlık, Kendine olan güvensizlik, Tek başına ayakta duramama kaygısı, maddi ve manevi kaygılar , yalnız kalmaktan korkmak, affetmeyi alışkanlık haline getirmek vs.... olabilir.
    Ama doğru olan ilk olumsuz hareket ve ya davranışta affetmemek olmalıydı ya da en fazla ikincisinde.
    Devamlı eşi tarafından affedilmiş bir bey hatasının farkına varmamış . Üzüntü yü şiddet gören ve hakaret derecesine varan sözleri işiten bayan görmüş ve duymuş.
    Affedilmemiş olsaydı duyacağı üzüntü, pişmanlık vs ile geri dönecek ve hatalarının farkına vararak bu olumsuz davranışlarını tekerrür etmeyecekti.
    Şiddet ve hakaret lütfen bunu kabullenmeyelim....
    Affedilmesi ve affedilmemesi gereken koonuları iyice ayırt edelim .
    Bizim hayatlarımız önemli. Sadce karşımızdakinin değil.....

    Yorum


    • #5
     Baştan hata yapılmış sanırım. Eşinizin de problemleri var anlaşılan. Bu detayı bilmiyoruz tabii. Sizin vazgeçememeniz herhalde ne yapacağınızı bilememenizden ve belki kendinize güvenememizden kaynaklanıyor.

     Yorum


     • #6
      Kadınlar herşeyi affeder ama asla UNUTMAZ
      konfiçyüs

      Yorum


      • #7
       bence bir tek sebebi var hayattan korkmak ,

       evet şiddet gormek manevi baskı gormek çok acı ve eger kadının ekonomik özgurlugu varsa onu engelleyeyn hiç bir şey yoksa bence tek sebep hayatta dul bir kadın olarak nasıl ayakta duracagım korkusu ancak onu engeller ,

       inşallah en kısa zamanda huzuru bulursunuz.

       Yorum


       • #8
        neden bu kadar üzüntüye katlanır mı kadınlar ya seviyorsa kocasını yada çocukları için

        Yorum


        • #9
         Hayat henüz bitmedi ki. Ömrün sonuna daha gelinmedi ki. Neden geç kalınmış olsun? Evet, bundan sonra birkaç hatıra dışında bir şey vermeyen geçmişi düşünürseniz çok geç olabilir, ama ortada henüz yaşanmamış bir gelecek var ve bu ömür çar çur edilmemeli.

         Yorum


         • #10
          Sevgili elmaşekeri,kız çocukları babalarına benzeyen eş arar ve bulduklarında bırakamazlarmış...

          Sanırım bütün nedenlerin yanına bu önemli etken de eklendiğinde afetmelerin sonu gelmiyor olabilir mi?

          Yorum


          • #11
           Affetmez...! - lavobo dolunca taşar.

           O meşum gün yaklaşırken

           Tüp dediğin tam da çok önem verdiğin bir davetin olacağı akşam biter. Misafirlerin içerideyken, senin özene bezene kurduğun sofraya kurulmuş, az sonra önlerine gelecek manzarayı hayal ederken..
           Bitiverir.
           Aslında günler öncesinden bazı sinyaller vermiştir ama sen oralı olmamışsındır.
           O koca yuvarlak metalin içindeki gaz sonlanmaya yakın, ocağı her yaktığında burnuna hafiften bir koku gelir. Ateş sürekli değil de böyle pot pot pot şeklinde kesik kesik yanar.
           Ama sen bu belirtileri görmezden gelirsin.
           Sonra da işte böyle en lazım olduğu gecede dımdızlak ortada kalırsın.
           Bu durumda ne yapılır?
           Ocaktaki tencere kaynamaya devam etsin diye tüp şöyle bir sallanır.
           Daha olmadı yan yatırılır.
           O da olmadı ters çevrilir.
           Ama nafile.
           Tüpün bitesi gelmişse, biter.
           Ocağınız söner.

           ***

           Şimdi gelelim bu tüp meselesini ikili ilişkilere bağlamaya..
           Etrafınıza şöyle bir bakın.
           Aralarında belediyenin çöpçatanlığı olsun olmasın birçok ilişkiden, sizin bile burnunuza kadar gelen kötü gaz kokusunu duyacaksınız.
           Fakat olayın kahramanları bu bitmeye yüz tutmuş tüpten çıkan kokuyu ısrarla duymazlıktan gelirler.
           İşlerine gelmez; "Şimdi yeni tüple kim uğraşacak, hazır elimin altında huyuna suyuna alıştığım bir tüp var işte" diye düşünürler.
           Ama olan olmuş, gaz son damlasına kadar tüketilmiştir.
           Ardından önce, "Biraz ara verelim" verelim" dönemi başlar. Evler ayrılır, haftada bir usulen bir öğle yemeği yenilip sohbet edilmeye çalışılır.
           Yani tüp şöyle bir sallanır.
           Fakat alev iyice azaldığında, bu kez haftada bir yenen yemekler de unutulur, çok gerekmedikçe eller telefona gitmemeye başlar.
           Tüp yan yatırılır.
           Ocaktaki alev artık iyice küçülmüştür.
           Sonunda 'onsuz da yaşayabiliyormuşum bal gibi'nin farkına varılır.
           Bu aşamaya gelmeden önce tüp çoktan ters çevrilmiş ancak alev malesef tüm çabaya rağmen yok olmuştur. Ocak sönmüştür.

           ***

           Kimse sevdiğinden ayrılsın, acı çeksin, yalnız kalsın, demiyorum tabii ki ama arkadaşlar bir ilişki de eğer bitmişse bitmiştir işte.
           Uzatıp yıpratıp gönlümüzü kırık kalp mezarlığına çevirmenin de alemi yok ki.
           Şimdi ilişkisi sallantıda birçok çiftin "Dur şu Sevgililer Günü'nü de yalnız geçirmeyeyim, sonrası Allah kerim" dediğini çok iyi biliyorum.
           Alev sönmesin diye tüpü salladıklarını yani.
           Oysa kangren olmuş yüreğe, bir demet kırmızı gülün merhem olduğu görülmemiştir.
           Siz de mucize beklemeyin.
           Cesur olun.

           Öncel Öziçer

           Yorum


           • #12
            okuyunca çok üzüldüm,kimbilir yazılmamış neler vardır diye düşündüm..

            ama her affedişte kendine olan saygısını kaybetmez mi kadın?nasıl yaşanır o olmadan..

            hiçbirşey için geç değil, yıllarca bazı çilelerin çekilmiş olması ,yeni çilelere gebe bırakmamalı insanı...

            sadece biraz güven ve cesaret...

            Yorum


            • #13
             Bence de yazılmamış çok şey var.

             Herkes kendi cehennemini yaşıyor.

             Yorum


             • #14
              Allah bilir niye affeder :evil:

              Acizlikten başka birşey düşünemiyorum, bu durumu anlamak da istemiyorum :?

              Yorum


              • #15
               "kafein"]Allah bilir niye affeder :evil:

               Acizlikten başka birşey düşünemiyorum, bu durumu anlamak da istemiyorum

               ben bu söze katılmıyorum kadınlar gerçekten çok merhametlidirler bir yuvanın kolay kolay yıkılmasını istemezler belki düzelir yine eskisi gibi mutlu oluruz ümidi ile bekler

               Yorum

               İşleniyor...
               X