Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SONSUZ MUTLULUK NEDİR ???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• SONSUZ MUTLULUK NEDİR ???

SONSUZ MUTLULUK NEDİR??...

Zengin olmak mı ???
    Aşık olmak mı ??
    En çok beğendiğin kıyafetleri alabilmek mi ??
    Araba almak mı ??
    Ev sahibi olabilmek mi ??
    İş sahibi olabilmek mi ??
    Üniversiteyi kazanmak mı ??
    Evlenmek mi ??
    Bebek sahibi olmak mı ??
    Torun sahibi olmak mı ??

PEKİ BUNDAN SONRA ???....

Düşünsenize,ulaştıklarınızı...Kaçı size sonsuz mutluluğu verdi ??....Birisine ulaştınız diğeri....Diğerinden sonra başkası....Ondan sonra başkası..Ne zamana kadar ???....Ne zaman gerçek mutluluğa ulaşıcaksınız ???..
    0
    a:10:{i:890;a:5:{s:12:"polloptionid";i:890;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:15:"a) Zengin olmak";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:891;a:5:{s:12:"polloptionid";i:891;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:13:"b) Aşık olmak";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:892;a:5:{s:12:"polloptionid";i:892;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:18:"c) İş sahibi olmak";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:893;a:5:{s:12:"polloptionid";i:893;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:18:"d) Araba alabilmek";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:894;a:5:{s:12:"polloptionid";i:894;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:15:"e) Ev alabilmek";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:895;a:5:{s:12:"polloptionid";i:895;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:31:"f) Hayalindeki şehirleri gezmek";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:896;a:5:{s:12:"polloptionid";i:896;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:24:"g) Üniversiteyi kazanmak";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:897;a:5:{s:12:"polloptionid";i:897;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:11:"h) Evlenmek";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:898;a:5:{s:12:"polloptionid";i:898;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:25:"ı) Bebek sahibi olabilmek";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:899;a:5:{s:12:"polloptionid";i:899;s:6:"nodeid";s:6:"522195";s:5:"title";s:18:"j) İyilik yapmakta";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

k) Allah'ın seni annen babandan bile daha fazla sevdiğini (bazen bunu aklım almıyor) düşünüp O'nun istediği gibi yaşamak.

Yorum

iyilik yapan her zaman mükafatını alır..iyilik yapmanın en son mükafatıda ebedi saadettir..dinimize göre bu böyle..en kapsamlı şık olarak onu gördüm ve işaretledim..iyilik yapanlara cennet kapıları daima açıktır çünkü

Yorum

Sevgili Hayat_Güzeldir,

Sonsuz mutluluğu sorgulamak adına saydığın maddeler bana göre,sadece emeğinin karşılığı olduğu için dünyevi mutluluk verir,ancak verdiği mutluluk süreçlerdedir...

Allah güzeldir ve güzeli sever...Bizim için yarattığı nimetleri üzerimizde görmek ister...Güzellikten kastim fizik güzelliği değil,çünkü fizik şeklimizi veren Allah'tır...Övünmek bize düşmez...Bize düşen ruhumuzu ve maneviyatımızı güzelleştirmek ve mutluluğu bunlarla yakalamaktır.

Bu bağlamda Sevgili ismenehacet' e bütün kalbimle katılıyorum...

Değerli arkadaşım İsmenehacet, aklının almadığı şeyin anne babanın evladına olan sevgisini büyüklüğü değil mi? Biz birbirimizi böylesine severken, elbette ki sahibimiz olan Allah,bizi aklımızın idrak edemeyeceği şekilde seviyordur...Buna inancım tamdır benim...

Sevgiyle kalın...

Yorum

Seçenekler arasında yok ama; Sevdiğinle birlikte olmak.

Yorum

İsmenehacet,

nasıl büyük bir merhamet değil mi ??...kullarına ne kadar şefkatli,rabbim...bu duyguyu hatırlatman benim için çok hoş oldu...

kirazmevsimi,

canım...evet sonsuz mutluluğun seçenekleri belki çok çeşitli...ama iyilik yapmakla açılır belki kapılar....gülümsemek bile sadakadır dinimizde ve başkasına yapılan iyliğin ne kadar önemli olduğuna ne güzel bir örnek değil mi ??...

anabella,

Bize düşen ruhumuzu ve maneviyatımızı güzelleştirmektir...Belki de sonsuz mutluluğa giden yol bu dünyada manevi huzuru yakalamaktan geçiyordur.....

keşiş,

seçenekler kısıtlı olabilir,sonsuz mutluluğu tanımlamak kolay bi şey olmasa gerek......
            Yalnız sevdiğine kavuştuktan sonrası nolucak ???....... :roll: Evliliklede,sevmeklede sorunların bitmediğini hatta yeni sorunların başladığını görüyoruz kimi zaman.....Sonsuz huzur sonsuz mutluluk nerede o zaman ???....

Yorum

Sonsuz mutluluk yoktur.
              Sahip olamadıklarımıza kavuştuğumuz an mutlu oluruz, kısa bir süre sonra kanıksarız ve mutsuzluk başlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser
                Sonsuz mutluluk yoktur.
                Sahip olamadıklarımıza kavuştuğumuz an mutlu oluruz, kısa bir süre sonra kanıksarız ve mutsuzluk başlar.
                iyimser abla senin gibi iyimser biri mi bunu söylüyor ???... :roll:

Yorum

canım benim evet ben iyimserim ama gerçekler bu... Ev alırsın bir süre sonra daha güzel evlere bakmaya başlarsın, araba alırsın daha üst modelini istersin, yana yakıla evlat sahibi olmak istersin, olursun sonra onu döversin sevgilin olur, onun huylarını olduğu gibi kabul etmez onu değiştirmeye çalışırsın... bu örnekler uzar gider...

Ben hayattan hiçbir şey beklememeyi öğrendim. Hep daha kötülerini düşünüp içinde bulunduğum duruma şükrediyorum ve mutlu oluyorum. İşte asıl anahtar bu

Yorum

Sonsuz mutluluk sadece allahın emir ve yasaklarının gereğini yaparak iyilik ve güzel ameller işleyerek dünyanın sadece imtahan olduğunu ana baba evlat eş dost mal mülk vb. herşeyin insan oğlununa bir imtahan vesilesi olduğunu bilerek ve bu dünyada sonsuz olarak kalınacak ahiret hayatı için gereken amel ve ibadet görevlerimizi yaparak herşeyden çok allahı severek ve sırasıyla sevgi yönünden rabbimizin izin verdiği sıraya göre yani peygamberimiz anne baba eş evlat vb. gibi sırasına ve derecesine göre severek sonsuz mutluluğa ulaşırız bu dünyaya sadece allaha kulluk ve ibadet görevimizi yerine getirmek ve imtahan olmaya geldik bu nedenle yaratıldık yani dünya ve ahiret hayatı için gereken tüm çalışma gayret ve kuralları uygularsak gereği ve derecesi oranında ve zaten allahın tüm emir ve yasakları insanların faydasına asla insana zarar veren bir emri yok rabbimizin işte bu belirttiğim şekilde yaşamaya gayret edersek işte o zaman dünya ve ahiret hayatında mutlu ve huzurlu olarak yaşar ve sonsuz mutluluğun geçici kısmını dünyada sonsuz kısmınıda ahirette bulunan cennette yaşarız işallah cümlemiz bu mutluluğu iki cihandada yaşarız allahın izniyle

sonsuz mutluluk iyilik yapmak ve allahın emir ve yasaklarına uymaktır

dünyadada yaşamak adına gereken sevgi saygı evlilik iş vb. her konudada olumlu gelişmeler içindede yaşamaktır geçici mutluluk :idea:

Yorum

böyle bir şeyin olabileceğini sanmıyorum. neyin mutluluğu sonsuza dek sürer ki? belki sevgi insanı sonsuz mutluluğa götürebilir( eğer böyle bir şey varsa). ben sonsuz mutluluğun nasıl bir şey olacağını hayal bile edemiyorum.

Yorum

Sonsuzluk diye bişey yokki. Sonsuz mutluluk olsun.

Yorum

sonsuz mutluluk diye birşey yoktur bence..

bir insan hiçbir zaman sürekli mutlu veya sürekli mutsuz olmaz...böyle olmuş olsaydı,dünyaya gelmenin bir anlamı olmazdı ki..
                          düşünsene daim cefa veya daim sefa...adil görünüyor mu

Yorum

sonsuz mutluluk ebedi ıstırahatte mümkün olabilir..
                            yaşadığım hayat kısıtlı, sonsuzluk kavramına yer yok burada.
                            hep anlık mutluluklar anlık hevesler ve anlık güzelliklerin sebep olduğu tatlı hisler var sahip olup olabileceğim..
                            ve işte listedekilerin hepsi bu tatlı hislerle alakalı

Yorum

ARKADAŞLAR BENCE DE SONSUZ MUTLULUK YOKTUR!!!!AMA MUTLULUĞUN SINIRI DA YOKTUR İSTERSEN ÇOOOKK MUTLU OLABİLİRSİN AMA İSTEMEK BASİT BİR SÖZCÜK DEĞİLDİR İSTEMEK = BAZEN GÖRMEMEK ,BAZEN DUYMAMAK,BASEN VAZGEÇMEK,BAZEN DE GÖZLERİNİ GÖKYÜZÜNE AÇMAKTIR .BU BAZENLER HİÇ BİTMEZ SINIRI BİZLERİN ELİNDE İŞTE MUTLULUK BUYRUN SONSUZLUĞA!! :P
                              İNSANLAR TERCİHLERİNE GÖRE YAŞAR! TERCİHLERİN NE KADAR KALİTELİYSE SEN DE  O KADAR KALİTELİSİNDİR!!!

Yorum

İşleniyor...
                              X