Duyuru

Collapse
No announcement yet.

okb ve şizofreni

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• okb ve şizofreni

arkadaşlar okb şizofreniye döner mi?

BU KONUDA SENİ AYDINLATMAK İSTERDİM AMA BU KONUDA BENİM DE BİR BİLGİM YOK. BELKİ BİLEN ARKADAŞLAR VARDIR. EN AZINDAN BİR AÇIKLAMA YAPAYIM DEDİM. İLGİSİZ OLDUĞUMUZU DÜŞÜNME DİYE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayal78
      BU KONUDA SENİ AYDINLATMAK İSTERDİM AMA BU KONUDA BENİM DE BİR BİLGİM YOK. BELKİ BİLEN ARKADAŞLAR VARDIR. EN AZINDAN BİR AÇIKLAMA YAPAYIM DEDİM. İLGİSİZ OLDUĞUMUZU DÜŞÜNME DİYE
      saol

Yorum

galiba okb şizofrene dönüşmez tam bilmiyorum

uzun zamandır tedavi görüyor ve dönüşümemişse sanırım dönüşmez ben yab yim

Yorum

Re: okb ve şizofreni

Orjinal yazı sahibi: BUTU
          BUTU ben çok ağır okb ydim ,okulu felan da bıraktım bu yüzden,hiç bir iş yapamıyordum ..bu okb yüzünden stres ten kafayı yücem diyordum sonra hem okb hem psikoz başladı ,hastaneye yattım mecbur..

psikoz başlamıştı bende ama çok ağırdı hastalığım..şizofreniye kadar gitmez ama..hastaneye girip çıktım düzenli baya ağır ilaç kullandım 5-6 ay felan ,şu an okb hiç yok gibi ,psikoz zaten yok artık..yeniden dünyaya geldim diyebilirim

Yorum

tebrik ederim arkadaşım seni hastalığı atlatmışsın

darısı başıma şu yabden kurtulsamda bende kuruntusuz takıntısız bi yaşam sürsem yahu insanlara bakıyorum ne kadar rahatlar ya sanki dünyayı ben kurtaracam bi sınavı geçemedim diye depresif davranmaya başladım

Yorum

dönebilir çünkü bendede başlangçta okb tanısı almıştım sonra şizo-obsesif tanısı koydu doktorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erdalishik
                dönebilir çünkü bendede başlangçta okb tanısı almıştım sonra şizo-obsesif tanısı koydu doktorlar.
                ya şuan sadece bir tane takıntım var ama senin bu paylaşımın gözümü korkutmadı değil

Yorum

İkisi arasında doğrudan bir bağlantı yok. Bazı arkadaşlarda ikisi de bulunabilir ama bu da başka sebeplerden olabilir. Yani okb liyim diye şizofren olmaktan korkmanın anlamı yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: erdalishik
                    ya şuan sadece bir tane takıntım var ama senin bu paylaşımın gözümü korkutmadı değil

doktora düzenli olarak gider, tedavini aksatmazsan döneceğini sanmam
                    just a smile

Yorum

sen kaç yıldır hastasın ve ne kadar zamandır ilaç kullanıyosun şimdiye kadar böyle bişey olmamış da şimdiden sonra mı olcak ben kendimi bildim bileli takarım ve şu an 20 yaşındayım yyalnız cipralex şizofren yapar diye bişeyler duydum bilmem ne derce doğrıu...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: destiny89
                        sen kaç yıldır hastasın ve ne kadar zamandır ilaç kullanıyosun şimdiye kadar böyle bişey olmamış da şimdiden sonra mı olcak ben kendimi bildim bileli takarım ve şu an 20 yaşındayım yyalnız cipralex şizofren yapar diye bişeyler duydum bilmem ne derce doğrıu...
                        Katatonik şizofren olursun sen dikkat et...

Yorum

Re: okb ve şizofreni

her okbsi olan şizofreni olmaz olma durumu nadirdir korkmayın

Yorum

OKB'nin uzatılmış hali obsesif kompulsif bozukluktur,Türkçeye de saplantı zorlantı bozukluğu olarak geçmiştir.Mesela ellerini yıkadığında kirli olduğunu düşünüyorsan bu obsesyondur,eğer onu eyleme geçirerek ellerini defalarca yıkarsan bu da kompulsyondur.Kompulsif için harekete geçmiş olman şarttır.Yani tabii burda doktor değiliz ama sana bildiğim kadarıyla şunu söyleyebilirim,eylemlerin harekete geçmiyorsa yani sadece düşünce olarak varsa,küfür etme vs gibi,sen obsesifsin demektir.Eğer eyleme geçiriyorsan obsesif kompulsif bozukluk var demektir,kısaca OKB

Yorum

mrblar durumunuzu okudum ve kendimi gördüm bi anlamda geçmiş olsun umarım herşey yoluna girer en kısa zamanda..bende okulumu bırakmak zorunda kaldım toparlanırsam seneye devam edecem üstüne üstlük hem 7 yıllık hemde ev arkadaşım çok yaraladı beni ben toparlandım memlekete dönüyorum ne olacağım belli değil bana telefonda evi küçültmeye karar verdik doktorunla konuşl bir an önce haber wer bizde başımızın çaresine bakalım dedi..( bilirsin böle durumlarda ufacık bi teselli yada destek çok ii geliyor o da bana böle destek oldu..(
                              bende şuan ağır depresif nöbetler tanısıyla yer yer şizofreni semptomlar gösteriorum herkesten şüphe duyuyorum sürekli arkamdan konuşuyorlarmış gibi hissediyorum ve yaklaşık 20 gündür evden çıkmıyorum çünkü kendimi dışarda kötü hissediyorum evde olmak güven veriyor bana..ve 1 hafta önce çok yoğun bir şekide intihar düşüncelerine kapıldım ve bir gece kendimi boğuyordum bir anda bıraktım kendimi kontrol etmekte zorlanıyorum..( bi köpek aldım çok istiyordum onunla uğraşmak kafamı dağıtıyor doktorda sevindi bu duruma tedavine yardımcı olacaktır dedi yaşamam için bi sebebim daha oldu ama dediğim gibi o düşüncelr beni bitiriyor gözümün önüne sürekli cenaze törenim ağlayan insanlar geliyor hadi bunu yap diyen bi dürtü...birde ilaç içmediğim zaman sürekli tavanda yürüyen devasa örümcekler görüyorum..ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok,yardımcı olabilirsenz çok sevinirim..

Yorum

İşleniyor...
                              X