Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Disiplin

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • #16
  Ben de bu aralar yaşadığım bir örnek vereyim. Geçenlerde arkadaşlarla kısa bir film çekimine başladık. Kameramanlar, oyuncular, görüntü yönetmeni, ışığı-mikrofonu kontrol edenler, kostüm ve dekoru hazırlayanlar, replikleri düzeltenler vs... İlk başlarda fazla disiplin göremedim açıkçası. Bu da yavaş ilerlememize sebep oldu. Yani disiplin, grup çalışmasında kesinlikle çok önemli.

  Bir reklam yarışmasına katılacağım ama grupla katılmak gerekiyormuş. Bu yüzden arkadaşlarımı gözümün önünden geçirdim bugün. Disiplinli, çalışkan ve de bilgisi iyi olan birkaç arkadaşım geldi aklıma. Bugün bir tanesini gördüm ve konuştum, o da katılmayı düşünmüş ama grup çalışması ve biraz da profesyonelce bir iş olduğunu anlayınca pek umudu kalmamış katılmaya. Ama bugün konuştuk, 2 arkadaşla daha konuşacağız. Tabiî bunlar da disiplinli çalışan, bilgili ve bu konuda sağlam arkadaşlar bildiklerimiz içinden. Ve muhtemelen bir grup kurup yarışmaya katılacağız.

  Yani kısacası, (yalnızca konuya değinmek gerekise) disiplinli olmayanların grup çalışmaları içinde yer alması biraz zor. Bu da konular üzerinde gelişme yönünden eksik kalma anlamına geliyor.

  Bir tane daha bahsedeyim; Sporda da disiplin önemlidir. Hem antrenörün hem de sporcuların disiplinli çalışması gerekiyor. Disiplin, aynı zamanda konu üzerinde ciddiyet sağlanmasıdır diye düşünüyorum. Eğer bir işe önem verilmezse, iyi bir gelişme olmaz... Eğer aranızda varsa düzenli olarak antreman yapanlar, özellikle dövüş sporlarıyla uğraşanlar bilir.
  Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

  Yorum

  İşleniyor...
  X