Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sonucu sizce ne olurdui?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sonucu sizce ne olurdui?

Merhaba arkadaşlar sizlere önemli bir konuda danışmak ve bir soru sormak istiyorum.
    Ben bir eşcinsel erkeğim. Eşcinselliği bilmeyen insanlar için bir kaç cümle ile tanımlıyım. Hepimiz hemcinslerimizden hoşlanmak olduğunu biliyoruz. Ama bilinmesi gereken nokta kimse kendi isteği doğrultusunda ben kadınlardan değil erkeklerden hoşlanıcam diyipte eşcinsel olmaz. Büyüdüğü çevre ve yaşadıkları travmaların etkisiyle böyle bir sonuca maruz kalır. Tamamiyle düzeltilebilen bir durum değildir. Bazıları tedavi olarak erkeklere karşı cinsel açıdan ilgisini kaybetmeyi başarmıştır, ancak şu zamana kadar hiçbir eşcinsel duygusal anlamda erkeklere olan ilgisini kaybedememiştir. Benim durumumda burada devreye giriyor.
    Bende birisinden hoşlanıyorum. Hayatımda pek çok hoşlantılarım oldu ama bu kişiyi tanıyınca anladımki bundan öncekiler hoşlantı değilmiş öyle zannetmişim. Hayatımda ilk defa birisi beni bu kadar etkiledi. Konuşurken bile tüm vücudumu heyecandan bir titreme kaplıyor. Bacaklarımın titremesini gizlemek için bir yere yaslanarak veya oturarak destek almak zorunda kalıyorum. Hele öyle bir gülümsemesi varki tüm negatif enerjiyi cekiyor ve sadece pozitif enerji kalıyor etraafta. Agzındaki bu basit kıvrımda bu kadar kaybolmam cok ilginc gelmisti. Ama bu kişi bir heterosexual. Yani normal birisi karsı cinsten hoslanıyor. İyi bir insan ama maglum toplumun escinsellere bakıs acısını biliyoruz.
    Burada sorum devreye giriyor. Sizce ona ondan hoslandıgımı söyleseydim tepkisi ne olurdu? Veya size kendi cinsiyetinizden biri gelse senden hoslanıyorum dese tepkiniz ne olur. Benim tahminim benden uzaklaşır. Bir daha asla konuşmazdı. Hatta belki benden nefret bile ederdi. Ama sevmek bu kadar mı yanlış! Ondan benim gibi beni sevmesini beklemiyorum. İstememde zaten. Eşcinsellik bir lanet. Onunda bu lanete magruz kalmasını istemem. O normal ve daha güzel bir hayatı hakedecek kadar iyi biri. Bir yuva kurmayı hakediyor. Benim asla sahip olamayacağım şeyi hakediyor. Ondan tek istediğim sevgime inanması ve anlaması. Onun daima, mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmasını istiyorum. Ona asla zarar vermem. Sevgi bu denli güzel şeyleri barındıran bir duyguyken neden karşılığı farklı olabiliyor. İnsan bence kendisini sevene minnettar olmalı, onu sevmese bile minnettar olmalı. Çünkü seni seviyor ve önemsiyor, değer veriyor. Bunlar yanlış şeyler değil. Bir kız olsaydım benden hoşlanmasa bile minnettar olabilirdi ama erkeğim diye minnettar olamaz mı sizce?

söylemek hiç bir şeyi değiştirmiyor. olumlu karşılasa bile senin açından sevginin yoğunluğunu azaltmaktan başka işe yaramaz. sevgi söylenmez, duyumsatılır. salak bi kaç lafa ben sevgimi ingirgemezdim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: macabre View Post
      söylemek hiç bir şeyi değiştirmiyor. olumlu karşılasa bile senin açından sevginin yoğunluğunu azaltmaktan başka işe yaramaz. sevgi söylenmez, duyumsatılır. salak bi kaç lafa ben sevgimi ingirgemezdim.
      Platonik bir aşkta ne kadar yoğun bir sevgin varsa o kadarda acı çekersin. Azalacağını sanmam sevgimin yoğunluğunun ama azalması belkide daha iyi olur!

Yorum

biliyorum, acı çekilir..... bişi olmaz... söyleme sen, hatta hiç kimseye söyleme. aşkını yaratıcı eylemlere yönlendir, acını eserlerinde seyret ve paylaş. mesela, resim yap, şiir yaz, müzik aleti çal, enerjini yönlendirmeyi öğrenmelisin. karşılıksız platonik aşk gerçek ve sonsuz aşktır ve insanı yeniden yaratır, Allah aşkına da bu aşamadan sonra geçilir.

Yorum

biliyorum, acı çekilir..... bişi olmaz... söyleme sen, hatta hiç kimseye söyleme. aşkını yaratıcı eylemlere yönlendir, acını eserlerinde seyret ve paylaş. mesela, resim yap, şiir yaz, müzik aleti çal, enerjini yönlendirmeyi öğrenmelisin. karşılıksız platonik aşk gerçek ve sonsuz aşktır ve insanı yeniden yaratır, Allah aşkına da bu aşamadan sonra geçilir.
          Çok ilginç bir bakış açın var hoşuma gitmedi desem yalan olur. Ben düz yazıya dökerek edebiyat yapmayı tercih ediyorum. Yazmak zaten benim için bir ihtiyaç haline geldi bu yüzden. Ama hala kabullenemiyorum bu kadar imkansız olmasını. Elimi uzatsam tutacak kadar dibimde, ama aynı zamanda iki gezegen kadar uzak aslında. Sadece erkek olarak doğacak kadar şanssızdım hepsi bu. Öylece oturup onu kaybetmeyi beklemeyi yüreğime yediremiyorum!

Yorum

ilişkiye girmiş olsan kaybetme ihtimalin daha yüksek. bir imkansız aşkım vardı. kaç yıl boyunca içimde tuttum, ve hiç ümidim yoktu. birden birgün bana ilgisini olduğunu söyledi. güzel güzel konuştuk duygularım sözcüklere dönüşüp uçuşmaya başladı. onu son görüşüm olduğunu bile bilmiyordumimkansızlık imkansızlıktır. değişen hiç bişey olmadı.o da ben de imkansız olduğunu biliyorduk. acı insana arkadaş oluyor...

Yorum

peki nasıl yaklaşımı eşcinselliğe onun. dünya görüşü filan nasıl? kafası açık biri mi?

Yorum

peki nasıl yaklaşımı eşcinselliğe onun. dünya görüşü filan nasıl? kafası açık biri mi?
                Eşcinsellik konusunu hiç açmadım görüşü nasıldır bilemiyorum. Ama üniversite son sınıfta, bende öyleyimdir. Kafası açık biri gibi geliyor bana ama çözmesi çok zor birisi. Dışarıdan çok havalı kendini beğenmiş duruyor, ama tanıdığındada öyle olmadığını farkediyorsun. Gayet anlayışlı ve sıcak kanlı birisi. Hayatımda ben kimseyi çözmekte bu kadar zorlanmadım. Ama şundan açık ve net eminim o bir heterosexual!

Yorum

eşcinsel dostu heterolar var. belki o da öyledir. yani eşcinsel, şizofren gibi dışlanan insanların yanında olan kişilerden mi? neler okuyor? sinemeya gittiniz mi beraber, ne tür filmleri seviyor, hangi müziği dinliyor? çocuktan haberin yok ne biçim seviyorsun doktor

Yorum

eşcinsel dostu heterolar var. belki o da öyledir. yani eşcinsel, şizofren gibi dışlanan insanların yanında olan kişilerden mi? neler okuyor? sinemeya gittiniz mi beraber, ne tür filmleri seviyor, hangi müziği dinliyor? çocuktan haberin yok ne biçim seviyorsun doktor
                    Eşcinsel dostu oldugunu sanmıyorum. Karşımıdır eşcinselliğe onuda bilmiyorum. Ama birlikte sinemaya gittik. Ne tür filmlerden ne tür müziklerden hoşanır. Hobileri, yapmayı sevdikleri nelerdir bu tür şeylerin hepsini biliyorum!

Yorum

insanların benim gibi sevgili edinmeleri gerekir hiç bir koşulda unutmam unutturmam aramız sogukda olsa arar sorarım çünkü hayatıma dahil ettiğim herkimse iyide olsa kötüde olsa benim için değerlidir eğer kötüyse düzeltmeye çabalarım kaybetmek istemem asla.........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
                        insanların benim gibi sevgili edinmeleri gerekir hiç bir koşulda unutmam unutturmam aramız sogukda olsa arar sorarım çünkü hayatıma dahil ettiğim herkimse iyide olsa kötüde olsa benim için değerlidir eğer kötüyse düzeltmeye çabalarım kaybetmek istemem asla.........
                        Benim sorumla bağlantısını çözemedim.

Yorum

İşleniyor...
                        X