Duyuru

Collapse
No announcement yet.

uykusuzluk için yatarak meditasyon.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• uykusuzluk için yatarak meditasyon.

psikiyatrik ilaç olan uyutucular merkezi sinir sistemi depresyonu oluşturarak uyuturlar.
    ağır merkezi sinir sistemi depresyonu koma halidir.
    ameliyatta kullanılan narkoz yapay bir koma hali yaratır.
    merkezi sinir sistemi depresyonu nedeniyle uyutucu sentetik ilaçlar halsizliğe sebep olurlar ve insanı bedensel aktiviteden uzaklaştırırlar spor yapmak içinizden gelmez.
    meditasyon ise gevşeterek uyutur. ilaçların tersine merkezi sinir sistemi üzerinde canlanırıcı etki yapar.
    yatarak meditasyon önerilmez çünkü uyutur ama uykusuzluk çekenler için yatarak meditasyon biçilmiş kaftandır!
    iki temel meditasyon yöntemi var:
    1- mantra meditasyonu: zihninizden mantra denilen bir sözcük tekrar edersiniz.
    2- nefes takibi meditasyonu: nefes alış verişinizi takip edesiniz.
    meditasyon sırasında düşünce serbesttir. istediğiniz kadar düşünebilirisniz.
    iyi uykular derin rüyalar!

xanax depresyona sokmadan uyutabilen bir ilaçdır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
      xanax depresyona sokmadan uyutabilen bir ilaçdır
      benim kastım depresyon değil.
      merkezi sinir sistemi depresyonu bildiğimiz depresyon değil.
      hafif merkezi sinis sitemi depresyonu: uyku, halsizlik
      ağır merkezi sinir sistemi depresyonu: koma
      uyutucu antidepresanlar var ve insanı manik bile yaparlar ama halsizlik verip insanı spordan uzaklaştırırlar.
      örneğin laroxyl ve tolvon benim depresyonuma en iyi gelen antidepresanlar ama bu ilaçları düşük dozda bile alsam spor yapmak hiç içimden gelmez.

Yorum

anladım ilhan abi hafif sinir sitemi sistemi olan depresyonu olan uyku ve halsizlik bonus olarak can sıkıntısıda yapıyor ve can sıkıntısı bombok bir durumdur ağır sinir sistem depresyonuda dediğin gibi narkoz ilaçlar bu kadar etkili olamaz fakat bu laroxylk ve tolvon bu ilaçların birini eczaneden alıcam banada iyi gelebeleceğini düşünüyorum

Yorum

sen uyutucu yapan antidepresanlardan mı yanamısın maniye sokuyormus ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: YARDIMSEVER View Post
            psikiyatrik ilaç olan uyutucular merkezi sinir sistemi depresyonu oluşturarak uyuturlar.
            ağır merkezi sinir sistemi depresyonu koma halidir.
            ameliyatta kullanılan narkoz yapay bir koma hali yaratır.
            merkezi sinir sistemi depresyonu nedeniyle uyutucu sentetik ilaçlar halsizliğe sebep olurlar ve insanı bedensel aktiviteden uzaklaştırırlar spor yapmak içinizden gelmez.
            meditasyon ise gevşeterek uyutur. ilaçların tersine merkezi sinir sistemi üzerinde canlanırıcı etki yapar.
            yatarak meditasyon önerilmez çünkü uyutur ama uykusuzluk çekenler için yatarak meditasyon biçilmiş kaftandır!
            iki temel meditasyon yöntemi var:
            1- mantra meditasyonu: zihninizden mantra denilen bir sözcük tekrar edersiniz.
            2- nefes takibi meditasyonu: nefes alış verişinizi takip edesiniz.
            meditasyon sırasında düşünce serbesttir. istediğiniz kadar düşünebilirisniz.
            iyi uykular derin rüyalar!

yazınızda anlaşılmayacak birşey yok yardımsever..
            güzel paylaşımdı.
            meditasyonla uykuya dalıyorum genellikle ve sabah daha iyi hissediyorum.
            rivotril vs.. adamı yok ediyor.

nefes meditasyonu tercihim.

Yorum

nefes meditasyonu on numaradır sakin sakin nefes alısverisini takip edin ve dinleyin uyuyacaksınız

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
                sen uyutucu yapan antidepresanlardan mı yanamısın maniye sokuyormus ?
                hayır hepsi mani yapabilir.
                bendeki özel durum. bana uyutanlar iyi geliyor. neden olduğunu bilmiyorum!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sonsun View Post

yazınızda anlaşılmayacak birşey yok yardımsever..
                  güzel paylaşımdı.
                  meditasyonla uykuya dalıyorum genellikle ve sabah daha iyi hissediyorum.
                  rivotril vs.. adamı yok ediyor.

nefes meditasyonu tercihim.
                  sana tere satamayız. sen ustasın meditasyon konusunda!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: YARDIMSEVER View Post

hayır hepsi mani yapabilir.
                    bendeki özel durum. bana uyutanlar iyi geliyor. neden olduğunu bilmiyorum!
                    peki sana alkol iyi geliyor mu ? sarap

Yorum

İşleniyor...
                    X