Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tembellige care var midir?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tembellige care var midir?

Tembel insanlarda olan bir seyi farkettim.Yapilacak olan isi,o isin geregi olmadigi dusuncesiyle yapmiyorlar.Onlara kalsa " ne geregi var ki " diyeceklerdi ve hic bir sey var olmayacakti.Iyi ki onlara kalmamisiz.
    Tembellik cesit,cesit.
    Ben en onemli ve birinci cesitiyle bazi aile uyeleri ve tanidiklarim sayesinde hayat boyu mucadele ediyorum.Kani tamamen donmus olan bu cesit; su tuzlugu uzatmaz ya da bakislarini tek bir noktadan,o noktanin iki santim yanina kaydirmaz.Sizofren taklidi yapmak ister onu da beceremez.Asiri tembelligi huy edinmis kimse ile sizofren arasinda bariz farkliliklar var biz bunu biliyoruz.Zaten doktor teshisi olmadan da bu yalana inanmayiz.
    Simdi benim merak ettigim;bu tembeller ya da diger adlariyla kan emicilerle nasil basa cikilir?Bunlara ne soylenirde yerlerinden kimildarlar?
    Tehdidi,bagirmayi,tartaklamayi,dovmeyi,
    tatli dili,guler yuzu,nasihati,hediyeyi
    yalvarmayi ve lanet olsun diyip kendi hallerine terketmeyi denedim.Bunlari yazdigim siraya gore yapmadim.Ilk uyguladigim;genelde guler yuz ve tatli dil.Daha sonra sirasiyla ne gerekiyorsa onu uyguladim.
    Hic biri hic bir ise yaramadi.Belki sizlerin ise yarar fikirleriniz varsa,daha once tembelin uzerinde uygulanmis ve ise yaramis fikirleriniz varsa, paylasirsaniz sevinirim.
    Kansere care vardir, tembellige care yok mudur?
    Saygilar...

gel beraber yapalım bak ne zevkli işler diyorum. tembel birinin yanında çalışkan olurum. ben de çok tembelim. iş yaparken zevk almak yerine bir an önce bitsin diye acele ediyorum. bu yüzden bol boş zamanım oluyor. şioaffektiflerin tembelliği büyük ölçüde rahatsızlıktandır bir makalede okumuştum.

Yorum

sen hic bir sizoaffektifle karsilastin mi ben karsilastim hal gosteriyor onlar korkulur

Yorum

ben şizaffektifim.

Yorum

Simdi benim merak ettigim;bu tembeller ya da diger adlariyla kan emicilerle nasil basa cikilir?Bunlara ne soylenirde yerlerinden kimildarlar?
          Ne söylerseniz söyleyin kımıldamazlar. İletişimi koparmanızı öneririm. Başka takılacak insanlar da vardır, hem de yaşam dolu. İletişiminizi şu biçimle sonlandırın: Yalnızca saygı gösterelim, sizinki gibi sevgi değil.

Kendi iradesiyle ve sevdiği bir hareket olması gerek ki etme dürtüsüne malik olsun.

Yorum

[QUOTE=Recep Yılmaz;n585341]Ne söylerseniz söyleyin kımıldamazlar. İletişimi koparmanızı öneririm. Başka takılacak insanlar da vardır, hem de yaşam dolu. İletişiminizi şu biçimle sonlandırın: Yalnızca saygı gösterelim, sizinki gibi sevgi değil.

Kendi iradesiyle ve sevdiği bir hareket olması gerek ki etme dürtüsüne malik olsun.[/FONT][/SIZE][/QUOTEh

hareketsizligi severler tesekkur ederim insan gibi yorumun icin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ggüneş View Post
              ben şizaffektifim.
              o yeni mi cikmis ne ciksa en son benim haberim oluyor

Yorum

İşleniyor...
              X