Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sosyal Fobi niye geçmiyor?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sosyal Fobi niye geçmiyor?

Merhabalar arkadaşlar ben de ''Okb'' ve ''Sosyal Fobi'' hastalığı var. 3 Çeşit ilaç kullanıyorum ve Okb ciddi anlamda azaldı fakat Sosyal Fobi'de gram azalma yok sizce nerede hata yapıyorum?

''Paxil 20mg'' ilacını: 10 Aydır kullanıyorum. Günde sabahları 3 Tane tok karnına içiyorum.
    ''İgnis 5mg'' ilacını: 4 Aydır kullanıyorum. Günde geceleri yarım tok karnına içiyorum.
    ''Anafranil 10mg'' ilacını: 3 Aydır kullanıyorum. Günde akşamları 1 Tane tok karnına içiyorum.

Toplamda 3 Adet ilaç kullanıyorum içim dışım hap oldu resmen fakat hastalık bu geçmesi lazım geçmeli!
    Okb ciddi anlamda azaldı fakat Sosyal Fobi'de gram azalma yok sizce nerede hata yapıyorum?

sosyal fobi ilaçla geçmez. hem bireysel hem grup terapisi almanız gerekir. insanın aşağılık komplexlerine yenik düşmesi, kendine güvenmemesi ilaçla düzelir mi arkadaşlar? kendinizle ilgili olumsuz inançlarınızı, insanlarla ilgili önyargılarınızı saptarsanız iyi olur. bu olumsuz inançları olumluya dönüştürmek zaman alır. hiç kimse bir günde kendine güvenini kaybetmez. dayak yemiştir, aşağılanmıştır, küçümsenmiştir, yok sayılmıştır birey olduğu unutturulmuştur. ömür boyu yakasından sosyal fobi düşmez bu yüzden. yapılacak tek şey başarıları çoğaltmak ve kendine güveni yeniden inşa etmek. ben başarılarımı çoğalttım sonra tepetaklak inişe geçtim. hayat bir kalp atışlarıdır, inip çıkmakla geçer..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osman41
      kardeş bende 10 senedir risperdal 4mg içiyorum sosyal fobi azalacağına daha da arttı
      risperdal antipsikotik ve 4mg yüksek doz.
      antipsikotikler sosyal fobi için iyi değil.

Yorum

evet terapi, drama, grup terapi , kişisel gelişim kursları, daha etkilidir. terapi olaylara bakış açınızı değiştirmeye yardım eder. zaten sorun hayata kendinize yüklediğiniz anlamlar ya da anlamsızlıklardır. sosyoloji felsefe okumakta iyi gelir. tiyatro, enstrüman kursu denerseniz de ilaca çok katkınız olur. en çokta spor yapın. ilaçsız sosyal fobiyi yenmek mümkündür abiler ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ismail_34 View Post
          Merhabalar arkadaşlar ben de ''Okb'' ve ''Sosyal Fobi'' hastalığı var. 3 Çeşit ilaç kullanıyorum ve Okb ciddi anlamda azaldı fakat Sosyal Fobi'de gram azalma yok sizce nerede hata yapıyorum?

''Paxil 20mg'' ilacını: 10 Aydır kullanıyorum. Günde sabahları 3 Tane tok karnına içiyorum.
          ''İgnis 5mg'' ilacını: 4 Aydır kullanıyorum. Günde geceleri yarım tok karnına içiyorum.
          ''Anafranil 10mg'' ilacını: 3 Aydır kullanıyorum. Günde akşamları 1 Tane tok karnına içiyorum.

Toplamda 3 Adet ilaç kullanıyorum içim dışım hap oldu resmen fakat hastalık bu geçmesi lazım geçmeli!
          Okb ciddi anlamda azaldı fakat Sosyal Fobi'de gram azalma yok sizce nerede hata yapıyorum?
          paxil 20 sosyal fobide etkili olabilir ama başarı şansı yüzde 50 nin altındadır.
          ignis antipsikotik olduğu için sosyal fobi için uygun değil.
          anafranil 10mg çok çok düşük bir doz ve ancak küçük çocuklarda etkili olabilir.
          sosyal fobinin ülkemizde mevcut etkili ilaçları yeşil reçeteli olanlardır ama doktorlar kolay kolay yazmazlar.
          sebep bu ilaçların kötüye kullanılma potansiyelidir.
          bunlar sürekli kullanıldıklarında bağımlılık yapabilir ve etkileri azalabilir.
          bunları hergün değil sadece ihtiyaç halinde kullanmak gerekir.
          bunlar uyutan ilaçlardır ama sosyal fobi için kullanım değişiktir.
          normalde uyutan ilaçlar gece alınır.
          ama sosyal fobide bu yeşil reçeteli ilaçlar anksiyete yaratan sosyal ortama girmeden bir iki saat önce alınır ve uyutmaz çünkü sosyal ortamın verdiği stres uyarıcı etki yapar ve ilacın uyku verici etkisini azaltır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: osman41
            kardeş bende 10 senedir risperdal 4mg içiyorum sosyal fobi azalacağına daha da arttı

vay anasını 10 yıl ne demek be büyük sabır varmış sende ben 1 yıl olmadan bıktım ilaçlardan.. helal olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: papitia View Post
              sosyal fobi ilaçla geçmez. hem bireysel hem grup terapisi almanız gerekir. insanın aşağılık komplexlerine yenik düşmesi, kendine güvenmemesi ilaçla düzelir mi arkadaşlar? kendinizle ilgili olumsuz inançlarınızı, insanlarla ilgili önyargılarınızı saptarsanız iyi olur. bu olumsuz inançları olumluya dönüştürmek zaman alır. hiç kimse bir günde kendine güvenini kaybetmez. dayak yemiştir, aşağılanmıştır, küçümsenmiştir, yok sayılmıştır birey olduğu unutturulmuştur. ömür boyu yakasından sosyal fobi düşmez bu yüzden. yapılacak tek şey başarıları çoğaltmak ve kendine güveni yeniden inşa etmek. ben başarılarımı çoğalttım sonra tepetaklak inişe geçtim. hayat bir kalp atışlarıdır, inip çıkmakla geçer..

haklısın özel pskiyatriye gidiyorum her ay 1 saat konuşuyoruz terapi oluyor bu değil mi ? Peki ilaçla düzelme şansı hiç yok mu ? 10 Ay kısa bir süre değil bence hem Okb ciddi anlamda azaldı. Zaten Sosyal Fobiyi Okb tetiklemiyor mu ? cevabın için saol...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreyfus View Post
                evet terapi, drama, grup terapi , kişisel gelişim kursları, daha etkilidir. terapi olaylara bakış açınızı değiştirmeye yardım eder. zaten sorun hayata kendinize yüklediğiniz anlamlar ya da anlamsızlıklardır. sosyoloji felsefe okumakta iyi gelir. tiyatro, enstrüman kursu denerseniz de ilaca çok katkınız olur. en çokta spor yapın. ilaçsız sosyal fobiyi yenmek mümkündür abiler ...

İşin garibi ben okuyup oyuncu olmak istiyorum ama Sosyal Fobi var komik bir hal alıyor durum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: petlover View Post
                  paxil 20 sosyal fobide etkili olabilir ama başarı şansı yüzde 50 nin altındadır.
                  ignis antipsikotik olduğu için sosyal fobi için uygun değil.
                  anafranil 10mg çok çok düşük bir doz ve ancak küçük çocuklarda etkili olabilir.
                  sosyal fobinin ülkemizde mevcut etkili ilaçları yeşil reçeteli olanlardır ama doktorlar kolay kolay yazmazlar.
                  sebep bu ilaçların kötüye kullanılma potansiyelidir.
                  bunlar sürekli kullanıldıklarında bağımlılık yapabilir ve etkileri azalabilir.
                  bunları hergün değil sadece ihtiyaç halinde kullanmak gerekir.
                  bunlar uyutan ilaçlardır ama sosyal fobi için kullanım değişiktir.
                  normalde uyutan ilaçlar gece alınır.
                  ama sosyal fobide bu yeşil reçeteli ilaçlar anksiyete yaratan sosyal ortama girmeden bir iki saat önce alınır ve uyutmaz çünkü sosyal ortamın verdiği stres uyarıcı etki yapar ve ilacın uyku verici etkisini azaltır.

evet paxil bence çok iyi bir ilaç... ignis neden verdi bende bilmiyorum... anafranil dediğin gibi dozuçok düşük günde sabah akşam içiyordum fakat sadece akşam iç dedi... bir dahiki doktor randevumda yeşil reçete bir sorayım doktora saol kardeş...

Yorum

oyuncu olmak istiyorsn vazgeçme, sosyal fobiyi yenmenin en etkili yollarından biri tiyatrodur, oyunculuktur. ben 40 yıldır sosyal fobiliyim. evden çıkmadığım için artık sorun kalmadı. laca çok bel bağlama bu yaşantıların artmasıyla başa çıkılabilecek bir sorun. ne kadar sosyal ortamdasın o kadar yenersin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: papitia View Post
                      oyuncu olmak istiyorsn vazgeçme, sosyal fobiyi yenmenin en etkili yollarından biri tiyatrodur, oyunculuktur. ben 40 yıldır sosyal fobiliyim. evden çıkmadığım için artık sorun kalmadı. laca çok bel bağlama bu yaşantıların artmasıyla başa çıkılabilecek bir sorun. ne kadar sosyal ortamdasın o kadar yenersin.

haklısın abi..

Yorum

illet birşey bu ben kendimi hatırladığımdan beri insanlardan tedirgin oluyorum. Şizotipal kişilik bozukluğu filanda var herhalde bilmiyorum doktorum pek geçmişimi araştırmadı zaten araştırsa ne olacak ilaçlar pek işe yaramıyor psikoterapi geçici rahatlık sağlıyor. Natural born freak'im

Yorum

Orjinal yazı sahibi: algea View Post
                          illet birşey bu ben kendimi hatırladığımdan beri insanlardan tedirgin oluyorum. Şizotipal kişilik bozukluğu filanda var herhalde bilmiyorum doktorum pek geçmişimi araştırmadı zaten araştırsa ne olacak ilaçlar pek işe yaramıyor psikoterapi geçici rahatlık sağlıyor. Natural born freak'im

evet çok zor bir hastalık hele ki Okb

Yorum

namaz ilaçlardan daha etkili gibi oldu.
                            iki senedir namaz kılıyorum şimdi iki sene öncesinden çok daha iyiyim,sosyal fobimde şiddetini azalttı.inançlıysanız namaz kılın derim.

Yorum

İşleniyor...
                            X