Duyuru

Collapse
No announcement yet.

çok yalnızım arkadaşlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• çok yalnızım arkadaşlar

Kafamdaki belirsizliği gideremiyorum sayın değerli arkadaşlar uzun zamandır bunalımdayım ve mutsuzum 27 yaşındayım ne evlenebiliyorum ne kız arkadaşım oluyor kimseylede konuşamıyorum.Lütfen yardım edin Allah için ne olacak sonum bilmiyorum annemde rahatsız öğleden önce kalkamıyor hep yatakta günde 2 paket sigara içiyor dışarı çıkmıyor konuşmuyor lütfen bir yardım başkalarına söylüyorum Allah yardım etsin diye geçiştiriyolar somut birşey yok.Devlet hastanesindekilerde ilgilenmiyor.3-5 dakika rutin kontrol muayene ediyolar.Bana gelince benim karaciğerimde 3.derece yağlanma ve büyüme var..Lütfen iyileşmem için dua edin kabuslar görüyorum geceleri siroz olacak korkusuyla bugün gene bir rüya gördüm karaciğer ile ilgili.Ben arkadaşlarımın facebookta evlendikleri nişanlandıklarını görüyorum artık bu durum katlanılmaz hale geldi ne olacak bilmiyorum

karaciğer yağlanması bende de var. seninki de mi kilo kaynaklı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: delidumrul View Post
      karaciğer yağlanması bende de var. seninki de mi kilo kaynaklı?
      Evet efendim bendeki kilo kaynaklı napsam karnım doymuyor hareketsizim.Sürekli yemek yeme isteği var afedersiniz obur gibi yiyorum

Yorum

kilo vermek zorundasın ama...

Yorum

bende aynı dertten muzdarip olduğum halde karaciğer yağlanmasının ciddi tehlikeli bir rahatsızlık olduğunu yeni öğrendim.herkesde var diye geçiştiriliyor ama mazaret değil,ciddiye almak lazım.

Milk Thistle

veya Artichoke Leaf Extract Tavsiye ederim. Artichoke Leaf Extract bana iyi geldi.ikisini birlikte kullanmak belki sinerjik etki yapabilir.yani daha etkili olur.

iki gündür yediğim her yemeğin içine kekik atıyorum.kekik kandaki yağları temizliyor.kilo vermeye etkisi var.tavsiye ederim.veya şöyle söyleyeyim ben biraz devam edeyim faydasını görür kilo verebilirsem buraya yazarım.
          Last edited by birzamanlarben; 03-02-2016, 12:40 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post
            bende aynı dertten muzdarip olduğum halde karaciğer yağlanmasının ciddi tehlikeli bir rahatsızlık olduğunu yeni öğrendim.herkesde var diye geçiştiriliyor ama mazaret değil,ciddiye almak lazım.

Milk Thistle

veya Artichoke Leaf Extract Tavsiye ederim. Artichoke Leaf Extract bana iyi geldi.ikisini birlikte kullanmak belki sinerjik etki yapabilir.yani daha etkili olur.

iki gündür yediğim her yemeğin içine kekik atıyorum.kekik kandaki yağları temizliyor.kilo vermeye etkisi var.tavsiye ederim.veya şöyle söyleyeyim ben biraz devam edeyim faydasını görür kilo verebilirsem buraya yazarım.
            efendim iyi günler bunlar eczacıda bulunur mu hemen alacağım?çok saolun.ayrıca başka şeylerde buldum.bakarsanız
            Enginar (Cynara scolymus), cynarin içerdiği için karaciğer ve safra kesesinde biriken nikotin, alkol ve yağın vücuttan atılımını sağlar. Şahtere (Fumaria officinalis), daha çok nedeni belli olmayan veya tedavi edilemeyen allerjiler üzerinde çok etkili bir bitkidir. Özellikle karaciğer üzerinde etkilidir. Safra salgılarını artırır.
            Kanı temizler. Vücudu terleterek zararlı maddelerin atılmasını sağlar.
            Deve Dikeni (Silybum marianum), karaciğeri koruyucu etken madde Silymarin içerir. Kuvvetli bir antioksidan etkisi olup, karaciğer koruyucu özelliğe sahiptir. Karaciğer yağlanması, siroz, çeşitli kimyasal toksinlere bağlı karaciğer hasarları, sarılık gibi karaciğerle ilgili tüm sağlık sorunlarına karşı fayda sağlar. Alkol alan insanlarda karaciğeri korur. Karaciğeri zararlı ve zehirli maddelerden temizler. Karahindiba (Taraxacum officinale), besleyici değeri oldukça yüksek olup, vücuda güç ve zindelik verir. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. İdrar söktürür ve safra salgılarını arttırır. Mesane ve kalınbağırsak iltihaplarını gidermede faydalıdır. Anne sütünü arttırır. Sarılıkta ve gut hastalığında doğal destek sağlar. Uykusuzluğa iyi gelir. Karaciğer şişkinliğini giderir. Böbrek ve safra taşlarını düşürmeye yardımcı olur. % 5’e varan yüksek bir oranda potasyum içermesinden dolayı, en iyi doğal potasyum kaynaklarından biridir.

Yorum

Eczanaeye siparis edilirse hemen getirirler.ben oyle yapiyorum,eczanede hazirda varsa zaten direk alabilirisiniz,burasi anadolida ucra bir yer oldugu icin eczaneden bulamiyorum.getittiriyorum.

Yorum

spor yapıyor musun?

Yorum

delidumrul iyigünler ben spor yapıyordum efendim 113 kilodan 100e düşmüştüm..Ama ne olduysa iştahım gene açıldı ilaçlardan mı tam bilemiyorum karnım midem doymuyor spor yapmıstım efendim 105 den 88e düşmüştüm ama ne olduysa eski halime geri döndüm.günde 2 dilim ekmek yiyen biriyken tencereyle yemek yiyorum efendim

Yorum

karaciğer için gaz yapıcı gıdalardan uzak durmak gerekir.özellikle kuru fasulye,barbunya fasulye .şahsen bu ikisini listemden çıkardım.ayrıca karaciğer hastalığı ileri derece olanlar patlıcan yememelidir.
                    nefisle mücadele etmek zor.farkındayım.
                    Last edited by birzamanlarben; 03-02-2016, 09:34 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: robert View Post
                      delidumrul iyigünler ben spor yapıyordum efendim 113 kilodan 100e düşmüştüm..Ama ne olduysa iştahım gene açıldı ilaçlardan mı tam bilemiyorum karnım midem doymuyor spor yapmıstım efendim 105 den 88e düşmüştüm ama ne olduysa eski halime geri döndüm.günde 2 dilim ekmek yiyen biriyken tencereyle yemek yiyorum efendim
                      Hareketli bir yaşam tarzına geçmedikçe o bahsettiğin bitkisel takviyeler hava civa, biliyorsun değil mi?

Bazı ilaçlar iştahı açıp kilo aldırıyor. Eğer kullandığın ilaç varsa iştah sorunundan doktorunu haberdar et bence.

Yorum

boy kaç ..kilo kaç

benim boy 1 76 ...127 kiloyum...bahsettiğim perhizleri yapıyorum,ilaçları kullanıyorum.şu anda çok daha iyiyim.psikiyatri ilaçları şişirmeye devam ediyor o ayrı.
                        Last edited by birzamanlarben; 03-02-2016, 09:49 PM.

Yorum

robert

Selam. Evet enginarın karaciğere iyi geldiğini duydum. Ben enginar çayı kullandım. Memnunda kaldım fakat kalbim ile ilgili problemim olduğu için oda bu problemi nedendir bilmem arttırdı bende bırakmak zorunda kaldım.

Bende bayağı kilo vermiştim. Ama son zamanlarda nedendir bilinmez 2-3 kilo geri aldım sinirim bozuldu. Bende sabah kalvaltılarını yapmama kararı aldım. Bakalım buna uyabilecekmiyim.

Sigara konusunda şöyle söyleyeyim. Günde bende iki paket sigara içiyordum. İlacımı değiştirince bıraktım ve şimdi sigaradan tiksiniyorum. İnşallah böyle devam eder.

Doktorların neye göre ve neden bu ilaçları verdiklerini bilmiyorum. Ama kişinin en iyi uyum gösterdiği bir ilacının olduğunu biliyorum. Yanlış ilaç insanın hayatını cehenneme çeviriyor.

Eğer dışarı çıkabiliyorsan bol bol yürü. %100 buğday ekmeği ye. Tatlılardan , hamur işlerinden uzak dur.

Yorum

2006 senesinde böyle gidersen siroz olursun diyen doktor bir çanta ilaçla beraber milk thistle yi de reçete etmişti.o yıllarda öyle kötüydüm ki ölüp ölüp diriliyordum.

sonra dişindeki amalgam dolguyu çıkar dediler.gittim onuda çırarttırdım.http://www.sabah.com.tr/yazarlar/ilk...e-sebep-oluyor

Last edited by birzamanlarben; 03-02-2016, 10:30 PM.

Yorum

İşleniyor...
                            X