Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Meditasyon sanki işe yarıyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Meditasyon sanki işe yarıyor

Elimde "insanın sekiz yeteneği "isimli kitabı tutmaktayım. Burada bazı Meditasyon tarifleri var.zihinsel odaklanmayı arttırmak ve depresyondan kurtulmak için bi Meditasyonu Yapayım dedim.Meditasyon sonrasında sinirsel olarak boşaldım .ağladım ve rahatladım .sanki faydası oluyor.ne dersiniz....Meditasyon sırasında dua gibi kelime tekrarları da var ama inancima aykırı olduğu icin sadece hareketlere odaklanıyorum.

Bence gayet mantıklı meditasyon, zihini boşaltarak rahatlamasına veya yönlerdirmeye yardımcı olur.Bende kitaptan denemiştim gayet güzel haraketlerde daha mantıklı tabikide

Yorum

dua gibi olan şeyler temkin olabilir işte herşey güzel oacak gibi..

Yorum

Allahu ekber denir

Yorum

bana zikir iyi geliyor.

Yorum

askim diyebilirsin o da iyi gelir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: andblue View Post
              bana zikir iyi geliyor.

hangileri mesela ?
              ben geçenlerde 4 kez yasin okudum akabinde başıma çok kötü bir şey geldi
              inancımı yitirdim

Yorum

Kur'an dan okursan alfa boyutuna geçersin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: *Latife View Post
                  askim diyebilirsin o da iyi gelir
                  Hımm takip ediyorum seni,cevapların enteresan,...aşkım yokki..olmayan bir şeyi söylersem bana deli derler,her ne kadar aklım yeterince başımda olmasada..bayan bi psikiyatris var.hoş bir bayan.kendisine teklif edersem belki benimde bir aşkım olur..lakin buna cesaret edemem. .kimbilir belkide ederim. .neyse ...mesela sat ve nam diye iki kelime tekrarı var.anlamı amen gibi bir şey miş. Ben şahsen Meditasyonun ibadete dönüşmesini tehlikeli buluyorum.ben zaten ibadet ediyorum. ibadetimi yetersizmi buluyorum ki yeni arayışlara gireyim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nicky View Post

hangileri mesela ?
                    ben geçenlerde 4 kez yasin okudum akabinde başıma çok kötü bir şey geldi
                    inancımı yitirdim
                    Ben 10 defa okudum,uykuda sürekli cami inşa ettim.rüya tabirlerine baktım günahların affedilmesi anlamına gelirmiş

Yorum

bana zikir iyi geliyor.
                      5 aydan fazla bir süre hergün 1 saat farklı dualari peşpeşe okudum.neticede kendimi çok iyi hissetmeye başlamıştım sonra tembellikten okumayı bıraktım. Aradaki farkı görünce zikrin faydasını daha iyi idrak ettim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post

5 aydan fazla bir süre hergün 1 saat farklı dualari peşpeşe okudum.neticede kendimi çok iyi hissetmeye başlamıştım sonra tembellikten okumayı bıraktım. Aradaki farkı görünce zikrin faydasını daha iyi idrak ettim.

bence 1 saat dua okumak yorucu ve baska seyler düşünmeye zaman kalmıyor
                        uykuya dalmadan önce dua okumak zikir çekmekle uğraşmak mı ya da gelecekle ilgili hayal kurmak plan yapmak mı?

Yorum

yolda yürürken sürekli okurum. böylece herkes bana bakıyor takıntısından kurtuldıum. hem işlerim rast gidiyor. gereksi düşüncelerden de kurtulmuş oluyorum.

Yorum

yolda yürürken sürekli okurum. böylece herkes bana bakıyor takıntısından kurtuldıum. hem işlerim rast gidiyor. gereksi düşüncelerden de kurtulmuş oluyorum.
                            ne okuyorsun?

Yorum

ihlas okuyorum.

Yorum

İşleniyor...
                              X