Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikolog değil, psikiyatrist

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikolog değil, psikiyatrist

Hiç bir yakınıza boynu ağrıyor diye "git bir fizyoterapiste, bir şeyciğin kalmaz" diyor muyuz? Veya fazla kilolu birine hemen diyetisyene koşmasını, üç ayda tığ gibi olacağını söylüyor muyuz? Elbette hayır. Çünkü bu kişilerin ilk başvurması gereken merci tabip, yanı doktordur. Boyun ağrısının veya fazla kilonun altında yatan tıbbi nedenlerin araştırılması ve buna göre tedavi planlanması gerekir. Boyun ağrısı belki de ilaçla veya ameliyatla geçecektir, fizyoterapi o kişi için anlamsızdır.

Peki psikolojik sıkıntıları olanları neden psikologa yönlendiriyoruz?

Psikolojik sorunlarda da ilk başvuru mercii her zaman doktor, yanı psikiyatristtir. Ülkemizde malesef bu çok bilinmiyor ve daha kötüsü denetim boşluğundan dolayı birçok psikolog doktordan önce hasta bakabiliyor. İpe sapa gelmez yöntemlerle umut ticareti yapanlar ise işin çabası.

Lütfen dikkat edelim.

bence ilk önce psikoloğa gidilmeli ilaçsız düzelebilecek sorunlar zamanla geçebilir
    gereksiz ilaç tedavisi çok yanlış

Yorum

sosyal fobim tekrar hortladı.ilaçlar fayda ediyormu etmiyormu kafam karışıyor bazen.... sanki hapların yanında psikoloğada ihtiyacım var..en azından derdimi anlatacak biri olur..nerdeee...neyse..psikoloğum egzersiz vermişti...ara verdim egzersizlere..tekrar başlayayım...egzersizler ve haplar birlikte olunca voltranı oluşturuyormuş. .. gidipte modiwake mi içeyim.sabah 100 mg içmiştim şimdi bir yüz daha atayım 200 olsun

Yorum

bence psikiyatrist

Yorum

İşleniyor...
        X