Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kendini korumayı öğrenmek

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kendini korumayı öğrenmek

oldukça karmaşık bir çağda yaşıyoruz. en küçük birim olan aileden, dünyanın bütününe kadar korkunç bir kaos hakim. kendi içimizdeki kaos zaten ortada. hayat , psikolojik sorunları olan insanlar için yüzme bilmediği halde okyanusta bir başına boğulmamak için çabalarken kendi kendine yüzmeyi o an da öğrenmesi gibi zor ve mucizevi. bata çıka karaya varabilirseniz ne ala, yoksa kaybolup gidersiniz kimsenin de haberi olmaz. hayatın içinde savaşmak zorunda kalmak aslında çok acı. neden iş hayatı , insan ilişkileri, aşk, aile hayatı bir arena olsun ki herşeyi hoşgörü ve sevgiyle halletmek varken?

ne yazık ki bulunduğumuz her ortamda kendimizi korumak, kalkanımızı hazır tutmak zorundayız. zorunlu ya da gönüllü olarark bulunduğumuz her ortam olumsuzluklar barındırıyor çünkü. kendimizi korumayı öğrenememişsek kaybeden taraftayız. yalın, naif, sessiz, içten, dürüst, iyi niyetli insanlar çoğunlukla kaybedenler. tabi sadece görünüşte siz kaybetmişsinizdir. bu değerlere sahipseniz sonuç aleyhinizde görünse de vicdanınız ve aklınız sizi ayakta tutar. sadece kötülüğün egemen olduğu dünyaya, topluma uyum sorunu yaşarsınız ve ruh doktorlarının kapısını tıklatıp durursunuz. elbette ruh doktoruna giden her insan yukarıda saydığım insani değerlere sahiptir diyemeyiz.

sonuç olarak, kendimizi korumayı öğrenmeliyiz fakat şu hataya düşmemeliyiz: kötülerin tarafına geçme sınırı da ince bir çizgi, o tarafa geçmeden. hırs ve rekabet olumlu kullanıldığında geliştiricidir. ben dünyanın iyi ve kötünün savaşı olduğunu görüyorum ve kötüler kazançlı görünüyor şöyle bir bakınca. sanki sadece bilim kurgu filmlerde iyinin zaferi kutlanıyor finalde.

ne dersiniz bilmiyorum? ben iyi olan değerleri korumaktan yanayım.

Kavga ,hakaret,negatif enerjiyi cogaltir.insani huzursuz eder.biz problemlemli insanlarin daha fazla huzura ihtiyaci var.nerde huzursuzluk varsa ordan kacmali.her tarafta huzursuzluk varsa hastaneye yatmali.bir muddet kafa dinlenmeli.insanlarla ugrasmak cok zor.benim hemen hemen hic kimseyle irtibatim yok.sahsen insanlarin sivri dillerinden kendimikorumasini pek ogrenemedim.

Yorum

evdeki yilana artik tahammul edemiyorum hastaneye yatsam belasini bulsa ya da kendimi oldursem daha buyuk belasini bulsa

Yorum

Kötülük bizim en derin doğamızın bir parçasıdır; kötülük kolaydır, sıradandır, kendiliğindendir; kötülük için çaba harcamaya gerek yoktur, direniş de görmez.
        Kötülük kestirme bir patika iken, iyilik aşılması gereken bir yoldur. Yalnız başına yürünecek, tatsız, güç ve genellikle de şöhretli olmayan bir yoldur; ve bu yolda pek çok kez tökezlenip düşmek işten bile değildir.

Susanna Tamaro - Sevgili Mathilda, İnsanın Yürümesini Dört Gözle Bekliyorum

Hiç kimseye kötülük etmedim. Öyle bir gücü bile bulamadım, ama bütün kötülükler benim üstüme yağmur gibi yağdı. Şimdi kendime soruyorum: Kötülüğü ilk başta ben yapmış olsaydım, acaba daha mı mutlu olurdum?

Susanna Tamaro - Tek Ses İçin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nicky View Post
          Kötülük bizim en derin doğamızın bir parçasıdır; kötülük kolaydır, sıradandır, kendiliğindendir; kötülük için çaba harcamaya gerek yoktur, direniş de görmez.
          Kötülük kestirme bir patika iken, iyilik aşılması gereken bir yoldur. Yalnız başına yürünecek, tatsız, güç ve genellikle de şöhretli olmayan bir yoldur; ve bu yolda pek çok kez tökezlenip düşmek işten bile değildir.

Susanna Tamaro - Sevgili Mathilda, İnsanın Yürümesini Dört Gözle Bekliyorum

Hiç kimseye kötülük etmedim. Öyle bir gücü bile bulamadım, ama bütün kötülükler benim üstüme yağmur gibi yağdı. Şimdi kendime soruyorum: Kötülüğü ilk başta ben yapmış olsaydım, acaba daha mı mutlu olurdum?

Susanna Tamaro - Tek Ses İçin

kötülüğü yapan kişiler sadece mutlu rolü yaparak bir zorluk daha çıkarıyorlar kendilerine. keşke kendilerini kandırabilseler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: andblue View Post

kötülüğü yapan kişiler sadece mutlu rolü yaparak bir zorluk daha çıkarıyorlar kendilerine. keşke kendilerini kandırabilseler.

mutlu rolü yapmıyorlardır bence kötülük yapmaktan zevk alıyorlardır
            vicdan azabı çekmezler

Yorum

çoğunluğu zevk alıyordur haklısın

Yorum

İşleniyor...
              X