Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Benzodiazepin bagimliligi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Benzodiazepin bagimliligi

Arkadaslar sgkdan yararlaniyorum yesil kartliyim.2 senedir xanax diazem rivotrol duan ozele gidip yazdiramiyorum yesil kart gevmefigi icin.sizden ricam kullanmadiginix benzodiazepinleri bana yollarmisiniz

beyin kimyam bozuk olduğu halde bu istek bana kabul edilebilir bir istek gibi gelmedi.ilaçlardan bir zarar gelse kimse sorumluluk almak istemez. sorumluluk almaya cesaret etmeyen hiç kimse bu ilaçları bir başkasına yollamaz.

Yorum

Alprazolam (Xanax), Clonazepam (Rivotril), Klorazepat (Tranxilene), Diazepam (Diazem, Nervium), Lorazepam (Ativan) psikiyatride sıklıkla tercih ettiğimiz benzodiazepin grubu ilaçlardır. Bu grup ilaçların en büyük dezavantajı, etki sürelerinin ortalama 4 hafta kadar olup, bu süreden sonra vücudun ilacın etkilerine alışması ve daha yüksek dozlara ihtiyaç göstermesi, dolayısıyla alışkanlık yapmalarıdır. Fiziksel ve psikolojik bağımlılık geliştiğinde ilacı bırakmak güç olabilir. İlaçlar psikiyatrist önerisi olmadan kullanılmamalı, kontroller ihmal edilmemeli ve ortalama 4 hafta kullandıktan sonra azaltılarak kesilmelidir. Benzodiazepinlerin bağımlılık yaratma dışında sersemlik, dengesizlik, uyuşukluk, dikkat ve koordinasyon bozukluğu, aşırı durgunluk, hafıza zayıflığı gibi yan etkileri vardır. Araba veya tehlikeli makine kullanımından kaçınmak gerekir. Uygunsuz ve kontrolsüz benzodiazepin kullanımından sonra ilaç aniden bırakılırsa geri çekilme belirtileri ortaya çıkar. Anksiyetede artış, uykusuzluk, titreme, sese aşırı duyarlılık, bulantı, iştahsızlık, baş ağrısı, sersemlik, yorgunluk, unutkanlık en sık gözlenen geri çekilme belirtileridir.

Aşırı doz halinde öldürücü yan etkilere sahip olmaları ve görme bulanıklığı, kabızlık, baş dönmesi, kalp ritminde düzensizlik, tansiyon değişiklikleri gibi yan etkileri nedeniyle yeni nesil
      antidepresanlara göre daha az kullanılır olmuştur.

Yorum

clonazepam fazla varsa ben rica ediyim.

Yorum

öforisi olan madde üretememişler hepsi de berbat

Yorum

kazik yiyince yukselir endorfin

Yorum

yesil olunca kiymetleniyor milletin gozunde aslinda gerizekali yapar

Yorum

İşleniyor...
              X