Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Neden yaşiyoruz ?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • gokhanhoca22
  adlı üyemiz Neden yaşiyoruz ? konusunu başlattı

  Neden yaşiyoruz ?

  Sizce NEDEN YAŞIYORUZ ????
  Last edited by gokhanhoca22; 05-11-2016, 07:56 PM.

 • birzamanlarben
  replied
  sanırım sevgi yaşamamızın tek nedeni.ilahi sevgi bütün sevgilerin temelini oluşturuyor.

  Leave a comment:


 • Ronsard
  replied
  baklava yemek için, ırmakları ormanları vadileri seyretmek için, zeki müren'den şarkılar dinlemek için, dünya klasiklerini okumak için, rembrandt'ın tablolarına bakmak için, şöyle bi güzel uzanmak uyumak için..hayat herşeye rağmen güzeldir.ateistler haklıysa bilemem ama tanrı varsa yaşamın bir anlamı olmalı.olgunlaşmaya niçe'nin üstinsan dediği kişi olmaya çabalamalıyız belki de.ben neler neler çektim hayatta.siz benim yaşadıklarımı kaldıramayabilirdiniz.yine de pozitif olmaya çalışıyorum.
  Last edited by Ronsard; 14-01-2017, 04:11 PM.

  Leave a comment:


 • psikotik
  replied
  Valla ben tanrıya inanıyorum. Sahip olduğum şeylere hep şükretmişimdir ve sahip olduklarımla mutlu olmuşumdur. İlginç olanı bundan hiç bıkmıyorum da .

  Ama ben atipik psikoz hastasıyım. Bundan kaynaklanıyor olabilir. Yani beyindeki hormonlar.

  Hani demem o ki, bir depresyon hastası da nankör yada isyankar olabilir, beynindeki hormonal dengesizlikten dolayı.

  Yani kısacası sizin hayatı sorgulamanız ve bir cevap bulamamanız da hormonal olabilir.

  Kimine sorsan buna kalp gözü der.

  Leave a comment:


 • forgetten
  replied
  görevli olarak geldik dünyaya. herkesin farklı bir görevi var. yaydığımız enerjiye tutunan varlıklar var. görev tamamlanmış olduğu için gidiyoruz. yaptığımız hiç bişi gereksiz ve boş değil. hayat bize anlamsızgelebilir çünkü bilgilerimiz eksik, insanın mutsuzluğunun çoğu varlığı ile ilgili bilgilerden yoksun olması yüzünden.

  Leave a comment:


 • gokhan341
  replied
  doktorumla konuıştuğumda kendimiz için yaşıyoruz dedi.sizce ne kadar doğru bu cevap ?

  Leave a comment:


 • okabe1
  replied
  Bence de yaşamak anlamsız, dua ederken Allah'dan canımı alması için dua ediyorum ara sıra. Hayatın hiç bir anlamı yok benim içinde.

  Leave a comment:


 • algea
  replied
  Benim de hayattan artık hiç bir umdum kalmadı. Görmem gereken hemen her türlü olumsuzluğu gördüm bu kısacık hayatımda. Bundan sonrasında da daha iyi bir hayat yaşayacağıma dair hiç bir umdum kalmadı. Yaşıyoruz işte bir bitki yada bir hayvan neden yaşıyorsa bizde öyleyiz önümüze konulmuş seneryo yu istesekte istemesekte yaşıyoruz.

  Leave a comment:


 • hasretmira
  replied
  Neden yaşıyoruz ? Bu soruyu kendime defalarca sordum ve hala soruyorum.Bir türlü cevap bulamadım.İnsanlara bakıyorum ve yaşamlar öylesine boş ve anlamsız geliyor ki.Neydi ki bu dünyada bulunuş amacımız? Sadece neslimizi devam ettirip para kazanmak değildi ya ? Hep belirli kalıplar içinde insanların çoğu ne kadar farklı olsalar da. Herkes kendi çıkarının derdinde bir koşuşturmaca içinde.Ama ben bir şeylerin bu kadar basit olduğuna olabileceğine inanmıyorum.Belki hepimizin içinde ayrı ayrı güzel amaçlar vardır? İyilik adına güzel şeyler adına.Keşfetmek gerekiyordur da çoğumuz bunu yapamıyoruzdur kim bilir.

  Leave a comment:

İşleniyor...
X