Duyuru

Collapse
No announcement yet.

atipik psikoz nedir

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• atipik psikoz nedir

atipik psikoz nedir

Hitokiri kardeşim doktorunmu tehşis koydu sana atipik psikozu yoksa internetten kendine tehşisi sen mi koydun

Yorum

Google dan kopyalayıp yapıştırıyorum;

Atipik Psikoz, şizofren, bipolar, paranoid bozukluk, şizofreniform bozukluk, şizoaffektif bozukluk ya da kısa reaktif psikoz gibi herhangi bir psikolojik tanı konulamayan, herhangi bir hastalık grubuna dahil edilemeyen, kendine özgü bazı özellikleri olan psikoz vakalara verilen addır.
      Bana da konulan teşhistir kendisi. Ama bilmiyorum ben sanki paranoid şizofreniye daha çok benziyorum gibi. Doktoruma hiç mehdi kompleksim olduğunu söylememiştim. Aslında o bana hiç sormadı. Belki bilse paranoid teşhisi koyacaktı.

Benim ilaç kullanıyor olmamın sebebi aslında doktoruma aklımın okunduğunu düşündüğümü söylememdir. İlginçtir ki gerçek dışı olabilecek dini inançlarımı söylemek hiç aklıma gelmedi. O da hiç sormadı. Ama verdiği ilaç işe yarıyor . Ben bunu bilir bunu söylerim.

Aslında bende Google dan bakınca fark ettim. Demekki doktorum hastalığımı tam olarak tanımlayamamış.

Bir keresinde ona ben paranoid şizofren miyim diye sormuştum. O da bana atipik psikoz teşhisi koymuşuz bırak böyle kalsın gibi bir şey dedi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: algea View Post
        Hitokiri kardeşim doktorunmu tehşis koydu sana atipik psikozu yoksa internetten kendine tehşisi sen mi koydun
        Doktora her an benle tartışan, benimle uğraşan biri var içimde demiştim. Tanıyı değiştirmemişti hala. İlginçti.

Yorum

teşhisi doktor koydu ben mehdiyim diyorum diye

Yorum

Hala böyle düşüncelerin varmı hitokiri kardeşim son durumun ne.

Yorum

Hayır artık böyle düşüncelerim yok

Yorum

İşleniyor...
              X