Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sonumuzu hiç iyi görmüyorum arkadaşlar...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

intihar etme sakın intihar edersen 2 katı bir azapla arafta kalırsın öbür tarafta, bak bu bilgiyi azımsama ben inanırım doğru olduğuna. sakın sakın...

ben yıllar önce 36 nörofren içtim öliyim diye sabaha kadar bekledim ölmedim sabah erkenden doktorumu aradım, hemen hastane yatışım yapıldı. insanın yakınlarının yardımcı olması gerekiyor ama o da olmuyor.

direnmekten başka yolu yok.

Yorum

Ölümü beklemek nasıldı yakınında hissetmek

Yorum

bence bunları düşünme. depresyon ilaçla tedavisi mümkün bir durum. 2 ay içinde toparlarsın. bol meyve sebze tüketmelisin, ialcını aksatmamalı, kar, yağmur demeden hergün 2 saat yürüyüş, yoga ve meditasyona başlarsa çok daha iyi olur. zorlukların seni yoketmesine izin verecek kadar güçsüz değilsin.

Yorum

Önceden çabalıyordum artık zerre gram umrumda değil. Herkes gibi konuşma sende sence bunlarla her şey çözülüyor mu? Sende denedin bunları bi faydası olduğu falan yok belki o anlık bi kafa dağıtma sonrası aynı geceler aynı günler aynı. Belki söylediklerim sadece benim hayatımla ilgilidir sizin farklıdır.

Yorum

hiç kimse bana ilaç dışında yapmam gerekenleri söylememişti. o dönem kullandığım ilaçlar beni zaten yok etmişti.

yemek, uyku, örgü. haftada bir terapi. bu kadardı hayat.

hiç kimsenin durumu aynı olmaz. zaten kimse kimseyi anlamaz, sözcükler yetmez çünkü anlatmaya, aynısını yaşarsan anlarsın karşındakini, ama yaşamadan anlayabilmek mümkün ve işte o zaman iletişim gerçektir.

sana sevgi gösteren yoksa, sen sevgi gösterebileceğin şeyler bul. ben kedileri buldum. onlar beni iyileştiriyor. çiçeklere baktığımda iyi hissediyorsam yetiyor bana.

iyi geceler .

Yorum

Bu kadar kötülüğün arasında kendine sevgiyi hatırlatacak gösterecek şeyler bulabiliyorsan yaşamı hakeden sensin kesinlikle. Sanada iyi geceler hoşçakal.

Yorum

kötüyle ilgilenmiyorum sen de öyle yap. hiç bir şey yapamıyorsan hayaller kur güzel hayallere bırak kendini BErilm.

Yorum

büyük günah olmasaydı ve ölümden korkmasaydım intihar benim içinde kaçınılmaz cazip bir seçim olabilirdi. Kendimi idare etmekten acizim. İçimden bir ses asla mutlu olamayacağımı söylüyor. Çok kötü bir hayat yaşadım.bedenim ruhum sıkıntıyla yoğruldu. Korkunç psikolojik eziyetler yaşadım.bu ilahi bir cezamı bilmiyorum. Eğer öyleyse sanki hiç affedilmeyeceğimi düşünüyorum. İbadet ettiğim halde ahirettede mutlu olacağımdan şüpheliyim.kurtuluş için mucize bekler gibiyim.soğuk havalar benide çok karamsarlaştırıyor.insan olmak zor.dua tek umudum.ilahi bir sürpriz bekliyorum.kendimi bazen çıkmazlarda hissediyorum. Arada isyan etmek aklıma geliyor. Fakat bu neyi değiştirirki. Durumu daha vahim hale getirmekten başka. Mantıklı değil isyan etmek.bekliyorum. umut ederek yaşıyorum.korkuyorum.hayat beni çok yordu. Artık dayanacak gücümüz kalmadı dediğimiz anda bile herşey dahada kötüye gidebilir. Dayanmak zorundayız. Bunada şükür.

Yorum

Allah bu dünya da karşılaştırdığı insanlarla , öbür dünyada da karşılaştırırsa orası da kurtuluş değil. bu durumda, müslümanlıktan ve ahiret inancından vazgeçmem gerekiyor. çünkü neye inanırsan ölünce başına gelen odur. meditasyonla namaz arasında tercih yapmam gerekiyor. namaz çok rahatlatan anksiyete ve depresyona iyi gelen bir riitüel, ibadet. meditasyon çok etkilemiyor bunları benim için.

başka bir yaklaşım : Dünya cehennem ve günahların bedeli ödeniyor gibi.

Yorum

Yada cehennemde alacağımız cezayı burada çekiyoruz ki diğer dünyamız ebediyetimiz cennet olsun. Bilmiyorum. Ama galiba tutunmamızı sağlayan tek şey bir mucizenin olabilme ihtimali.

Yorum

İşleniyor...
                      X