Duyuru

Collapse

Tüm üyelerin dikkatine!

Yazılan tüm konular ve mesajlar açıldığı forum bölümüyle ilgili olmalıdır. İlgisiz mesajlar hemen kaldırılacaktır. Ait olduğu forum bölümüyle ilgisiz üç mesaj atan ya da konu açanlar banlanacaktır. Siyasi ve dini konularda mesaj atanların mesajları hemen silinecek ve tekrarı halinde mesajları atan üye banlanacaktır.
Daha Fazlası
Daha Az Göster

acaba ötenazi bir umut olabilir mi..?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• acaba ötenazi bir umut olabilir mi..?

Merhaba arkadaşlar acaba ötenazi bir kurtuluş yolu olabilirmi.ben 28 yaşında işsiz bir kardeşinizim ağır ruhsal bozukluğum var bir türlü iyileşemiyorum böyle bu durumda olanlara ötenazi tanınsa çok iyi olmazmı en azından ne evlenebiliyorum ne işe girebiliyorum mesleğim yok çünk tembellik var bana devamlı miskin ruh hastası diyolar ruh hali dengesiz stabil diyolar.Çünkü ağır bir tembellik yorgunluk halsizlik üşengeçlik var en doğru yöntem bu bence?

hayatta kalmak için her yolu denemek lazım. bugüne kadar hangi ilaçları denedin?
    ilaç tedavisine dirençli olma durumunda seçenekler:
    1) EKT - halk arasında elektroşok denir. hastanede yapılır.
    2) TMS - manyetik uyarım hastanede yatmak gerekmez.
    3) vagus siniri uyarımı. basit bir cerrahi yöntem- kafatsına açılan deliklerden düşük volt elektrik akımı verilir. hasta sürekli yanında pil taşır. ama türkiyede uygulanıyor mu bilmiyorum.
    4) bugüne kadar kullandıklarından farklı ilaçlar ve ilaç dozları denenebilir.
    5) psikoterapi ama sosyal güvence ile pek olmuyor. pahalıya gelir.

Yorum

bu arada evlenmemek önemli değil ve uygun bir raporla engelli maaşı alabilirsin.

Yorum

belçikada bir dernek var ruhsal sorunu olanlara ötenazi uyguluyor. ama para lazım. bizde para ne gezer.

Yorum

İşleniyor...
        X