Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tenbellikten kurtulmak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• tenbellikten kurtulmak

arkadaşlar üniversite son sınıf öğrencisiyim kpss ye hazırlanmam gerek ama çok tenbelim tenbellikten nasıl kurtulabilirim.

sorununa nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum ama derdin devasını bulmak için önce derdin ne olduğunu bilmelisin.benim sana bu yönde bir yardımım olacak.arkadaşım senin derdin tenbellik değil,tembellik. :lol:
    yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elektraya
      sorununa nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum ama derdin devasını bulmak için önce derdin ne olduğunu bilmelisin.benim sana bu yönde bir yardımım olacak.arkadaşım senin derdin tenbellik değil,tembellik. :lol:
      şimdi ben yazcaktım elektraya
      just a smile

Yorum

tembellik nasıl yenilir.şu an için tembel olmadığımı söyleyemem,ama eski halimi düşünecek olursam kolay bişey olmadığını söylemeliyim.öncelikle size destek verecek insanların bile,ilk önce köstek olacağını,o imajı yıkmanın zor olduğunu söylemeliyim.
        insanlar somut sonuç ister ve bunu görene kadar sana inanmazlar.birbirine pozitif etki etme meselesi,bizim ülkemizde çok zordur.ama bir başarı kazanırsanda bunu abartırlar.sanki imkansız bişey yapmışsın gibi davranırlar.sende aldanıp şişersen vay haline...
        öncelikle masaya oturman lazım,ikincisi kendini güdüleyecek bir hayal.beğendiğin biriyle evlilik,araba gibi.sonra sabır,kaide şu ümitsizlik yok,ben elimden geleni yapayımda olmazsa olmasın,en azından uğraştım ama olmadı derim.gerisi allahın bileceği iş...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dert
          tembellik nasıl yenilir.şu an için tembel olmadığımı söyleyemem,ama eski halimi düşünecek olursam kolay bişey olmadığını söylemeliyim.öncelikle size destek verecek insanların bile,ilk önce köstek olacağını,o imajı yıkmanın zor olduğunu söylemeliyim.
          insanlar somut sonuç ister ve bunu görene kadar sana inanmazlar.birbirine pozitif etki etme meselesi,bizim ülkemizde çok zordur.ama bir başarı kazanırsanda bunu abartırlar.sanki imkansız bişey yapmışsın gibi davranırlar.sende aldanıp şişersen vay haline...
          öncelikle masaya oturman lazım,ikincisi kendini güdüleyecek bir hayal.beğendiğin biriyle evlilik,araba gibi.sonra sabır,kaide şu ümitsizlik yok,ben elimden geleni yapayımda olmazsa olmasın,en azından uğraştım ama olmadı derim.gerisi allahın bileceği iş...
          doğru söylüyorsun bizim ülkemizde başarı da, başarısızlık da inanılmaz abartılır.zaten avrupa'da insanlar kimse benle ilgilenmiyor diye intihar edermiş,türkiye'de ise tam tersi herkes benle uğraşıyor diye. :roll: biraz "insanlık hali" demeyi öğrenmemiz lazım.hayatta başarı da var,başarısızlık da.başarı bir son değil,başarısızlık da ölüm değil.
          yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

valla aynı sorun bende de var; bi işe başlama güçlüğü sorun başlamamda sonunu getirebiliorum ama senin örneğinde dediğin gibi masanın başına oturabilmek bütün mesele bu sonrasında zevk alarak devam edebiliorum çalışmaya sanırım kendi kendini motive etmek lazım istediğim bu mu bunun için ne yapmalıyım öncelikle şu şu şu o şekilde hareket edip meyvesini almak

Yorum

İşleniyor...
            X