Duyuru

Collapse
No announcement yet.

doktor değiştirme eski olan mı yeni mi sizce?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• doktor değiştirme eski olan mı yeni mi sizce?

arkadaşlar önecelikle otureup bunu okuyanlara çok teşekkür ediyorum bugün yeni b i doktora gittim ve moralim çok bozuldu adam beni iyice hasta en son çıkarken adama bişey diycektim sus süren bitti dedi sanki beni 80 kişi dövmüş gibi yıktı adam beni bi de affektif bozukluk teşhisi koymuş ne derece doğru bilmem konuşmaları da oldukça sessiz mıy mıy tabiri derler ya onun gibiydi ve bana çok kötü laflar soktu çok moralim bozuldu bana rileptid yazmış eczane bu yeni çıkan ilaç dedi doktora zaten sinir oldum bir ikinci ben kobay mıyım bana yeni çıkan ilaçları veriyo ben zaten hastayım doktor benim söylediklerimle beni nakavt etmeye çalışıyo valla yollar da sinirde ağlayacaktım dedim ki ben çok şansszım herkes benimle uğraşıyo o da sen dünyanın en önemli adamısın da ondan sözleştiler seni yıkmak istiyolar dedi tamam adamın sözüne katılıyorum haklı adam yalnız bunu dövecek gibi söylemesine ne gerek var ben zaten hastayım iyiece mi uğraşıyo beni hasta etmeye ve doktor a bu portala yazdığımı söyledim oda yazma herkes deli der sana dedi neyse kısacası ben bu doktora bi daha gitmiycem gitmem de...
    şimdi asıl konuya girelim
    evet buna gitmeyeceğime göre doktor değişikliğine ihtiyacım var
    sizlere sorum
    acaba eski 4 yıllık doktoruma mı döneyim
    yoksa kardeşimin gittiği beğendiği doktora mı gideyim?
    4 yıllık doktorumu kısaca anlatayım size
    bana ilk ilacı o verdi ilk teşhisleri o koydu o zamanalr 14 yaşındaydım
    yalnız sevgili ailem tarafından zorla ilaç kesildi
    sonra yine depresyon ve aynı dktor
    2 yıl ilaç kullanımı ve yine kesilme
    sonra yine doktor fakat bu kesilmede doktorda hata var yine dönünce aynı ilacı verdi eski fulsac ama o bana iyi gelmedi doktor kabul etti ilaç kesilince ve hastalık artınca beyin kabul etmiyomuş ilacı sonra bana lustral verdi 1 ay içtim ama yine hastayım acele ettim ben deprssyon azalttı ama okb vardı bir an önce iyileşmek için başka bi doktor
    bi doktor cipralex verdi ilk 4 5 ay süperdi
    sonra mahvoldum
    değiştir dedim değiştirmedi
    çok pahalı olduğu için gidemedim
    ve öyle kaldım
    en son gittiğim bu doktor
    şimdi arkadaşlar kardeşim de okb onada daha aşırı el yıkama var
    onund oktoru çok güzekl konuşmuş
    iletişimi iyi
    kardeşim hiç beğenmez benime ski doktorlarlıma o da gitti
    yalnız ilk defa bi doktor için iyi dedi
    ama bu doktor ilacı ne kdar iyi verir ondan emin değil,m
    sizce kardeşimin beğendiği doktoruna mı gideyim
    yoksa eski 4 yıllık doktoruma mı
    eski doktorumun beni kontrol altına aldığını
    tedavi etmediğini düşünüyorum
    ama ilaçlar işe yaramıştı
    tek eksiği toplumdayken falan aşırı heyecan oluyodu ona çare bulamamıştı
    bu doktorun verdiği ilaçlar gewnelde 4 ay sonra falan süper etki gösteriyo
    bence en son bana bu doktor lustral yazdı ama bıraktım ben acaba onu mu içsem
    arkadşlar kafam çok akrışık
    bu kadar aktarabildim
    lütfen yaardımlarınız bekliyorum

kimse bişey yazmıycak mı bu eski doktor da beğenmediğim özellikller var ama beni 1 saaat dinleyen o ailem gibi sanki hatta daha yakın ama korkuyorum yanlış ilaç verir diye ya d ai ilaç etkisini hemen göstermez ben 3 ay mal gibi olurum diye okullar da açıldı benim acil iyileşmem lazım
    hemen bana 1 ayda en geç iyi edecek hap lazım ben mi abartıyorum normali bunun 3 ay mı en az ama cipralex yazan doktor bi ayda iyi etti gerçi onunki de sonradan mahvetti hemen iyi eden haplar sonradan kötü mü ediyo nolur yardım edin kafayı yiycem kafam çok karışık ACİL İYİLEŞMEM LAZIM

Yorum

cipralex içmeden önce bi ay lustral içmiştim acaba depresyondan o mu kurtardı da cipralex de onun üstüne kondu iyileştiren benim diye KAFAM ÇOK KARIŞIK bi ordan bi burdan yazıyorum hastayımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm dikkatli okuyan bi insanoğlu varsa nolur yardım etsinnn

Yorum

yardım edinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Yorum

kafası karışmılş olma hastalık mıdır yoksa yıllarca 20 yıllık hastalık birikimi miiiiiii kendimi ifade edem,iyorum eskiden daha güzel sırayala yazardım anlaşiılrı falan doktrora gititim herşeyi söyleyemedim

Yorum

ne varsa eskilerde var eskiye aynen devam kafan karışmasın sakın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tommiks
              ne varsa eskilerde var eskiye aynen devam kafan karışmasın sakın!
              ama doktorun hatası var bi de beni tedavi etmnedi kontrol altına aldı sadece

Yorum

çok hastayım

Yorum

kafanı dagatacak seylerle ilgilen,kendini bu kadar harap etme bizlerde seninle aynı duyguları paylaşıyoruz ve bu yuzden buradayız zaten.

Yorum

şu doktor olayını bi çözseydim gerisi kolaydı hangisine gitsem karar veremiyorum kafam da bugün çok kötü yeni doktor beni mahvetti

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilksen
                      bu yeni doktorunu ben de sevmedim..
                      içim kasıldı.. ne etik dışı davranmış öyle..
                      hırr.. sinir oldum :evil:

hmmm.. şimdi 2 tane uzmanımız var değil mi.. içimdeki ses "kardeşinin doktoru" diyor.. ama bu öyle çok oturaklı bir ses değildir..
                      mantığım da yeni bir doktora tedavinden, hikayenden bahsederken kendini daha kötü hisseder misin acaba?, diğer doktorun seni yakınen tanıyor muydu, bireysel bilgilerine hakim miydi? diye soruyor..
                      eğer kendini o doktorun yanında iyi hissediyorsan ve ona güveniyorsan eski doktorunla devam diyeceğim ama her koşul 4/4 lük seni tatmin etseydi zaten bu soruyu sormaz direk doktoruna koşardın değil mi.. evet evet..
                      kardeşinin doktoruyla görüşebilirsin.. sen de onun yakaladığı uyumu yakalarsan sonuç harika olur değil mi
                      gelişmelerden bizi haberdar et lütfen..
                      ilksen hanım sizi çok seviyorum valla sevgimi anlatamam eski doktor bi abla bi akraba gibiydi ama... hataları vardı suç ilaçları iyi v erdi annem babam bıraktırdı bu suç ailemde 2. fulsac adlı ilacı bana tekrar verdi aradan zaman geçmesine rağmen işe yaramadı hatanın farkındaydı kendisi yalnız onu hemen lustralla değiştirdi ama ben 1 ay içtim iyi olmadım diye sabredemedim başka doktora gittim o doktorun ana bilim dalı başkanı olmasına güvendim fakat 5 ay sonra o ilaç da bana kötü geldi bi anda iyi gelmesine rağmen acaba bu iyiliği lustral yaptı yanşi bi aylık sğreçte beni depresyondan kurtardı cipralex de bunun üstüne mi yattı şimdi eski doktorun ilacı beni en az 3 ayda iyi ediyo ve heyecanlanmamm çözüm bulalamıştı ve sinirime ama yeni doktor beni eskisi kadar iyi tanımıyor olacak şşu aralar kafam çok karışık kendimi ifade edemiycem diye korkuyorum ondna doktor bana yanlış ilaç yazar diye napıyım ilksen haanım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilksen
                        öncelikle teşekkürler..
                        anladığımca diğer doktorunla kopuşun biraz da elinde olamayan nedenlerden kaynaklanmış..
                        canım, bu konuda bilirkişi değilim ama şu son yorumunu okuyunca doktor ablanla devam etmen daha iyi gibi..
                        gerçekten çok hassassın, yendien bir doktorla iletşime başlamak seni yorabilir, strese sokabilir dahası bu etkilerden dolayı doğru şekilde kendini ifade edemeyebilirsin..
                        tanıdığın, bildiğin doktoruna arada geçen süreçle ilgili detaylı bilgi vermeyi ihmal etme olur mu..
                        ilksen hanım o doktorun yaptığı hatalar gözümün önüne geliyo acaba yeniden olcak mı beni iyi edebilcek mi vs çok değişik şeyler var meslea o zamanlar ben lisedeydim şimdi üniversite çok değişik duygularım var o hatalar devam edecek mi acaba yeni dönemde beni iyi ediyo ama çok zaman geçiyo öbür doktorda daha az zamandı ya bilmiyorum... aileme kardeşimin doktorunu söyledim para yüzünden pek yanlı değil gibiler... ama eski doktora bişeyd emezler heralde... hayat memat meselesi oldu ya... yanlış ilaç verirse yıkılırım...

Yorum

eski doktorum hakkında bi psikolog seni tedavi edememiş yalnızca kontrol altına almış demişti ama doktor dedemin alheizmer ve babaannemin panik atağına iyi gelen ilaçlar vermişti

Yorum

arkadaşlar herkesin görüşünü almak istiyorum

Yorum

İşleniyor...
                            X