Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sf teşhisini doktor ilk gittiğinizde mi koydu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sf teşhisini doktor ilk gittiğinizde mi koydu

ben doktora sfli miyim dedim ilk gelişte bilemem dedi sizinnki ilk gelişte bilmiş miydi?

Re: sf teşhisini doktor ilk gittiğinizde mi koydu

Orjinal yazı sahibi: destiny89
    ben doktora sfli miyim dedim ilk gelişte bilemem dedi sizinnki ilk gelişte bilmiş miydi?

Bence muhabbet edecek birisini bulmalısın

senin moralini bu düzeltir inan bana

Yorum

Re: sf teşhisini doktor ilk gittiğinizde mi koydu

Orjinal yazı sahibi: Nnetmaniaa
      Orjinal yazı sahibi: destiny89

Bence muhabbet edecek birisini bulmalısın

senin moralini bu düzeltir inan bana
      benim sorum bu değildi ama sağol

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
        benim doktora ilk gidişimin nedeni depresif atak geçirmemdi. o yüzden ilk önce doktor depresyonla ilgilenmek durumunda kaldı. ama sonra sosyal fobi olduğum söylendi tabii. sosyal fobi kavramını ondan önce de biliyor olabilirim, tam hatırımda değil şimdi. doktor sosyal fobili olduğunu anlaması için 1-2 görüşme daha gerek. çünkü ilk görüşmede herkes çekingen davranabilir, suratına bakıp anlayamaz. okul deneyimlerini, sokak deneyimlerini dinlerse kesin teşhisi koyabilir. ama bence sosyal fobi değilsin. sadece topluluk önünde konuşamama sosyal fobinin kıstası olamaz. sosyal fobili arkadaş çok zor ediniz, edinemez belki, edindiklerinin arasında da rahat değildir. sokakta zor yürür, sokağa çıkamayan var. istediği kıyafeti giyemez, herkes ona bakacak diye. bedensel tepkiler verir, terleme, kızarma, kalp çarpıntısı. korktuğu şeyle yüzleşmek yerine ondan sürekli kaçar, bahaneler bulur, toptan vazgeçer. ödevini vermeme, dersten kalmaya razı olma gibi.
        bonnie arkadaş pek de kolay edindiğimi sanmıyorum ama eğer gözüme kestirdiysem zor kaçar elimden bazen bazı arkadaşlar arasında çok heyecanlı oluyorum sokağa çıkarım ama mesela mahallede kıl olduğun tipler var onların yanından geçerken huzursuz oluyorum kızarma olmuyo heyecanlama oluyo bazen elbise konusunda< istediğimi giyerim ama elbise çok alımlıysa herkes gerçekten bakıyo bazen rahatsız olabiliyorum

Yorum

İşleniyor...
        X