Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kitap öneri

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kitap öneri

Merhaba sevgili dostlar. Bildiğiniz üzere çağımızda insanlarla sağlıklı iletişim kurmak, onları yanlışlarından alıkoymak ve ikna etmek çok güç. Bu nedenledir ve yakın zamanda yaşadığım olaylar neticesinde psikolojiye ilgi duymaya başladım. Ve araştırmaya giriştim, net'ten bir çok makale ile yazı okudum, bi çok bilgi öğrendim öğreniyorum, tabi zamanla bu bilgiler çok dağınıklaştı. Bu durumda herşeyi daha düzenli bi biçimde öğrenmek için kitaplara başvurmamız gerekiyor sanırım. Bu konuda ben ve diğer meraklı arkadaşlar için, önerilerinizi bekliyoruz. Son olarak ana hedefim özellikle genel insan psikolojisini öğrenmek ve ikna kabiliyetimi geliştirmek, teşekkür ederim.
    MURAT
    Murat

istediğiniz kişiye 8 dakikada nasıl evet dedirtebilirsiniz ?
    kevin hogan

Yorum

destiny89'un önerdiği kitap güzeldir ancak pazarlama üzerine daha çok.

Doğan Cüceloğlu'nun İletişim Donanımları kitabını da ben tavsiye ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: firedance
        destiny89'un önerdiği kitap güzeldir ancak pazarlama üzerine daha çok.

Doğan Cüceloğlu'nun İletişim Donanımları kitabını da ben tavsiye ederim.
        doğru söylüyosun cengiz güleç kitaplaırnı okudun mu mesela freud ya da gülseren budayıcıoğlunun madalyonun içi vs

Yorum

Kişisel gelişim ve psikolojiyle aram iyidir hani tek tek şunu bunu okudum diyemem. Cengiz Güleç mesela bir türlü okumak isteyip fırsatını bulamadığım bir yazardır. Yakın zamanda okuyacağım mutlaka.

Yorum

Türk psikologlarından Kemal Sayar'ın kitaplarını tavsiye ederim. Harika bir psikologdur...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zivzy
              Türk psikologlarından Kemal Sayar'ın kitaplarını tavsiye ederim. Harika bir psikologdur...
              şu anda kemal beyin ruh hali kitabı avr elimde süper

Yorum

Orjinal yazı sahibi: destiny89
                Orjinal yazı sahibi: zivzy
                şu anda kemal beyin ruh hali kitabı avr elimde süper
                Ewet daha dün kitapçıda inceledim o kitabı. Kitabın büyük bir bölümünde psikolojik hastalıkları anlatıyor. Kemal Sayar'ın Her şeyin bir anlamı var kitabını da tavsiye ederim.

Yorum

Kemal Sayar adı geçince ilgimi celbetti. Kemal Sayar'ı tanımayan çok az insan olsa gerek aramızda. Bu arada kendisi benim hocamdır. Gayet kaliteli ve donanımlıdır, özellikle kitapları için şunu diyebilirim ki kendini güncel tutabilen, son dönemin en sıkı entelektüellerindendir Kemal Hoca. Kıymeti yeni yeni anlaşılıyor.Yirmiye yakın kitabı var ve her biri bomba gibi. Şair olarak da ziyadesiyle dikkate değerdir.

yayinlanmis kitapları: sana ruhtan soruyorlar (1991), hizir ve roza/siir (1991), bir bilim olarak psikiyatri (1992), antipsikiyatri (1992), yasantinin politikasi ( r.d. laing'ten ceviri, 1993), huzun hastaligi (1995), iki gunes arasinda/siir (1995), otoyol uykusu/oyku (1996), olmak cesareti (1997), psikiyatri ve kultur (2000), sufi psikolojisi (2000), kendine iyi bak (2001), ozgurlugun basdonmesi (2001), kultur ve ruh sagligi (2003), ruhun labirentleri (2003), ricat/siir (2003).

Şiddetle tavsiye edilir. Tecrübeyle sabittir
                  Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

Kişisel gelişim adı altında piyasaya sürülen kitapların hemen hepsi birbirinin aynısını. Yukarıda bir arkadaşım önerdiği "İstediğiniz Kişiye 8 Dakikada Nasıl Evet Dedirtirsiniz" adlı kitap o kadar matah bir şey değil... Açıkçası ben bu kitabı hiç tavsiye etmem.

Kişisel gelişim üzerine okuduğum ve okunmaya değer bulduğum kitaplar ise şunlar;

İnsan Mühendisliği, Etkili İnsan Olmak, Kulağınıza Küpe Olsun, En Üsttekiler, Ne Hissettiğiniz Kendinize Bağlı, Kot Pantolonlu Yönetici ve İktidar...

Bu kitaplar, diğer kişisel gelişim kitaplarıyla karşılaştırıldığında biraz daha halburüstüdür. Fakat söylediğim gibi; özünde kişisel gelişim kitaplarının hepsi hemen hemen aynı oluyor ve nasihat niteliğinde yazılıyor...

Yorum

Önerileriniz için teşekkürler Bahsettiğiniz kitapları inceleyeceğim. Bi sorum daha olcak Üni'de psikoloji bölümü okuyan arkadaşlar nereden başlarlar, hangi kitaplardan yararlanırlar?
                      Murat

Yorum

İşleniyor...
                      X