Duyuru

Collapse
No announcement yet.

inananlar biz neden yaşıyoruz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• inananlar biz neden yaşıyoruz?

benim çok problemim var ayrıca dünyada beklemeye lüzum görmüyorum ama intihar islamda gübah olduğu için yapamıyorum oturup ölüm gelsin diye dua ediyorum
    müslümanlar sizce biz neden yaşıyoruz
    hiçbirimiz süper değiliz
    günahlarımız var
    yaşadıkça da artacak bu
    şeytan her yerde kol geziyo çünkü
    yani oraya erken gidersek belki günahımız daha az olur
    uzun yaşamanın anlamı ne bekledikçe günah da artıyo
    namaz kılmam oruç tutmam yaparsam da 30 günlük oruçta taş çatlasın 1 hafta namazda ayda yılda bir
    dua da genelde mutsuzken ediyorum
    hiç sevinçliyken ALLAH ı çok düşünen oluyo mu
    bence ben nankör kulum
    o yüzden burda durmanın anlamı ne sizce benim için
    üstelik psşkolojik hastayım ben
    dini bilgisi olanlar yazsın lütfen....

Uzman bir psikologla iletişime geçsen senin için çok iyi olur.
    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

e günahkar olmamak senin elinde.eğer kur'an'ı açar okursan bu sorduğun soruların cevabını alırsın.içine huzur dolar,kötü şeyler düşünmezsin.hayatında ibadet yok.hayatında ibadet olmayan bir insan mutlu olamaz.her daim boşlukta olur.her gün dua ve şükür edebilirsin.Allah'ın sana yaklaştığını göreceksin.

ayyy misyonerler gibi konuştum. :lol: ama öylee
      yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elektraya
        e günahkar olmamak senin elinde.eğer kur'an'ı açar okursan bu sorduğun soruların cevabını alırsın.içine huzur dolar,kötü şeyler düşünmezsin.
        bend e tembellik var tembellkten yapmıyorum onları onun günahı daha büyük
        ben böyleyim ondan yaşamazsam daha iyi

Yorum

intihar edince cehenneme gideceğim düşüncesini kafamdan atmam bende büyük bi rahatlama sağlıyor...
          intihar etmeyi düşündüğüm dönemde ben de bunları çok düşünürdüm.
          önemli olan şu, inanç sende nasıl bir etki yapıyor? mutluluğunu mu sağlıyor, yoksa tanrıdan korkmana sebep olup seni daha kötü bi psikolojiye mi sokuyor?
          ama her şeyden önemlisi sanırım kendi psikolojimiz... bu değiştikçe inanca ve tanrıya bakış açımız da değişiyor...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: blackbutterfly
            intihar edince cehenneme gideceğim düşüncesini kafamdan atmam bende büyük bi rahatlama sağlıyor...
            intihar etmeyi düşündüğüm dönemde ben de bunları çok düşünürdüm.
            önemli olan şu, inanç sende nasıl bir etki yapıyor? mutluluğunu mu sağlıyor, yoksa tanrıdan korkmana sebep olup seni daha kötü bi psikolojiye mi sokuyor?
            ama her şeyden önemlisi sanırım kendi psikolojimiz... bu değiştikçe inanca ve tanrıya bakış açımız da değişiyor...
            değişiyo ama genelde kötü anlarımda sığındığım için korku ve umut oluyo

Yorum

Allah seni her zaman sever canım.hiç bir zaman kulundan vazgeçmez.sen önce tembellikten kurtulmak için dua et.o sana yardım eder.Allah'ın bizden istediği ibadetler o kadar basitki.onları gözümüzde şeytan büyütüyor.yoksa nelere vakit ve gayret sarfetmiyoruz ki.
              yazmasaydım cıldıracaktım

Yorum

benim için hiç umut olmazdı.. intihar etmeyi düşününce diğer tarafta bunun cezalandırılacağını düşünüp arada kalırdım ve psikolojim daha çok bozulurdu.. arada kalmak sonuca varmaktan zor çünkü.. tanrının dayanma gücünü vereceğine inanmazdım ve verse bile dayanma gücüm olmayacakmış gibi gelirdi.. intihar psikolojisi kötü bi durum.. zaman zaman herkesin aklına gelebilir (durduk yere bile olsa) ama devamlı bunla yaşamak hiç kolay değil...

Yorum

Dünya müminin zindanıdır sevgili kardeşim. Sabret ve alemi ibretle seyret. güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayatından lezzet alır.güzellikleri görmeye çalış . :P

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gosgofil
                    Dünya müminin zindanıdır sevgili kardeşim. Sabret ve alemi ibretle seyret. güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayatından lezzet alır.güzellikleri görmeye çalış . :P
                    +1 000 000 000

Yorum

evet bu alem bana zindan pisliklere cennet

Yorum

Yahu şu mevzular hakkında konuşmayayım diyorum ama adamın ağzına lafı zorla veriyorsunuz...

İnananlar ne için yaşıyormuş? İnananlar da inanmayanlar da dünyaya geldikleri için yaşıyorlar. Birileri bizi, bize sormadan buraya atmış ve "başının çaresine bak" demiş. Öyle ya da böyle herkes yaşamak, hayata devam etmek zorunda. Neden peki? İşte bu sorunun cevabı yok. Dünyaya gelmeseydik yaşamazdık ama geldik ve sadece bu yüzden, yani dünyaya geldiğimiz için yaşamak zorundayız...

Bu dünyada insanın hayatının her alanında her türlü olumsuzluk var. Eğer bizi, annesinin evladını düşündüğünden daha çok düşünen ve herşeyi yapmaya kadir olan bir kuvvet varsa, bu olumsuzlukları silsin de görelim. Benim annem, benim olumsuzluklar içerisinde olmama asla razı olmazdı. Ama o beni annemden çok seven kuvvet buna razı oluyor. Bu nasıl iştir?

Hülasa böyle takıntılara sokmayın kendinizi. Bizi, bize sormadan atmışlar buraya işte. Biz de zorunda olduğumuz için yaşıyoruz. Gerçek bu...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tugrul_Sad
                          Yahu şu mevzular hakkında konuşmayayım diyorum ama adamın ağzına lafı zorla veriyorsunuz...

İnananlar ne için yaşıyormuş? İnananlar da inanmayanlar da dünyaya geldikleri için yaşıyorlar. Birileri bizi, bize sormadan buraya atmış ve "başının çaresine bak" demiş. Öyle ya da böyle herkes yaşamak, hayata devam etmek zorunda. Neden peki? İşte bu sorunun cevabı yok. Dünyaya gelmeseydik yaşamazdık ama geldik ve sadece bu yüzden, yani dünyaya geldiğimiz için yaşamak zorundayız...

Bu dünyada insanın hayatının her alanında her türlü olumsuzluk var. Eğer bizi, annesinin evladını düşündüğünden daha çok düşünen ve herşeyi yapmaya kadir olan bir kuvvet varsa, bu olumsuzlukları silsin de görelim. Benim annem, benim olumsuzluklar içerisinde olmama asla razı olmazdı. Ama o beni annemden çok seven kuvvet buna razı oluyor. Bu nasıl iştir?

Hülasa böyle takıntılara sokmayın kendinizi. Bizi, bize sormadan atmışlar buraya işte. Biz de zorunda olduğumuz için yaşıyoruz. Gerçek bu...
                          o zaman dünyaya gelme amacı olmazdı O bizi yiyip içip ... yapmaya göndermedi kendisine kulluk edelim diye gönderdi razı olma meselesi ise
                          burası bi sınav alemi
                          sınavda sen hocandan yardım isteyebilir misin
                          ya da otoriteden her kimse
                          bilirkişiden
                          sınav biter senin çalışmana göre
                          not alırsın
                          üniversiteye yerleşirsin
                          bu dünyanın amacı da o
                          sınav yeri
                          çalışanlar notlarını alcak
                          ve inşalah cennete gidecek
                          onun için sınavda yardım istenmez
                          öbür dünyada karşılığı kat ve kat verilcektir bunun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: derinnnnnn
                            Orjinal yazı sahibi: Tugrul_Sad

KATILIYORUM.
                            KATILMIYORUM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: destiny89
                              o zaman dünyaya gelme amacı olmazdı O bizi yiyip içip ... yapmaya göndermedi kendisine kulluk edelim diye gönderdi razı olma meselesi ise
                              burası bi sınav alemi
                              sınavda sen hocandan yardım isteyebilir misin
                              ya da otoriteden her kimse
                              bilirkişiden
                              sınav biter senin çalışmana göre
                              not alırsın
                              üniversiteye yerleşirsin
                              bu dünyanın amacı da o
                              sınav yeri
                              çalışanlar notlarını alcak
                              ve inşalah cennete gidecek
                              onun için sınavda yardım istenmez
                              öbür dünyada karşılığı kat ve kat verilcektir bunun
                              Bunlar, çocukluktan beri duyup bildiğimiz şeyler. Fakat herhangi bir somutluğu yok. Sınavmış... Ne sınavı bu yahu? Sınav dediğin eşit şartlar altında olur. Madem fiili sınavdan örnek vermişsin, ben de sana fiili sınavdan bir örnekle cevap vereyim;

Söyle bakalım, sınava tabi tutulan öğrencilerin tümüne eşit imkânlar sağlanmaz mı? Bir tanesini sıcak, temiz ve lavanta gibi kokan bir odada, dilediği her şey emrine verilen bir öğrenci ile oturacak bir sırası bile bulunmayan, soğuk ve karanlık bir odada sınava tabi tutulan öğrenci bir midir? Bu dünyada, insanlar arasında zerre kadar eşitlik yokken, Tanrı aşkına siz hangi sınavdan bahsediyorsunuz?

Yarın o sınavdan hesaba çekileceğimizi var sayalım; altta kalanlar Tanrı'ya; "sen onlara sağladığın imkânı bize sağladın mı ki eşit statüde sınava tabi tutuyorsun" demeyecekler mi?

Bunlar hep insanın kendi kendini kandırmasıdır kardeşim. Biraz mantıklı düşünürseniz, olayın ne kadar saçma olduğunu çıplak gözle görürsünüz.

Yorum

İşleniyor...
                              X