Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hamilelik ve paxil

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hamilelik ve paxil

Merhabalar

Kafam çok karışık ve darmadağın oldum yıllardır antideprasan kullanıyorum bu sırada 5 haftalık hamileyim paxil i bıraktım ama çok fenalaştım doktoruma gittim durumumun kötü olduğunu ilaca devam etmem gerektiğini yapılan araştırmalarda emziren annelerede paxil verdiklerini ve bebk kanında hiç bir maddeye rastlanmadığını vurguladı. Ama internette okuduklarım beni alt üst etti siz ne öneririsiniz ne yapabilirim Teşekkürler

bebeğiniz için hayırlı olsun diyorum şimdiden ,allah anne ve babalı büyütsün sağlıklı bir ömür dilerim
    aynı konuda değişik bir başlık açmayı düşünmüştüm bende
    bende anksiyete ve okb sorunları ile uğraştım şu an ilaç almıyorum ama kızım kardeş istemeye başladı bende çok endişeliyim yeni bir bebek ve okb ,ankiyetenin alevlenmesinden hamilelik döneminde
    sizin gibi nette araştırma yaptım anneden bebeğe plesenta döneminde ,emzirme dönemlerinde geçtiğini okudum antidepresan kullanan annelerin bebekleri daha huzursuz olabiliyormuş nedeni anneden aldığı ilaç sebebiyle yoksunluk hissi ...
    genelde doktorunuzla görüşün kar zarar meselesini göz önünde bulundurarak doktorunuzla karar verin deniliyor .ilaç kullanan anneler hamileliklerinin 4 ila 6 haftalarında hamileliklerini farkediyorlarmış
    ilk üç ay kesinlikle ilaç kullanmayın diyorlar ,ayrıca hamileliğin son dönemlerinde...
    birde ilaç kullanan annelerin psikoterapi almaları öneriliyor alternatif olarak

ben hala kararsızım bu konuda başlık için teşekkürler
    diğer arkadaşlar hamilelik dönemlerinde neler yaptılar yada bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar bizimle paylaşırlarsa seviniriz

Yorum

ii dilekleriniz için teşekkürler umarım bana bir yol gösteren olur

Yorum

Bende hamile kaldıktan sonra paxil i bırakmak zorunda kalmıştım bi sorun olmadı zaten tedaviyi bitirecektik. ama doğumdan sonra rahatsızlığım eskisinden de fazla olunca ilaca tekrar başladık. Emzirme dönemimde kullandım reçeteyi okursan gebelik ve emzirmede kategorisi D yani çok hızlı kana karışma olayı yok. Yinede doktor gözetiminde kullanırsan ii olur. yada doktora danış daha az paroxetin içeren bi ilaç almayı dene. hiç birşey olmaz merak etme. çocuğum 2 yaşında hala kullanıyorum. ilacı kullanmazsam ben biterim zaten.
        SUSKUNLUĞUM KORKUMDAN DEĞİL,ASALETİMDENDİR.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: afşarkızı
          Bende hamile kaldıktan sonra paxil i bırakmak zorunda kalmıştım bi sorun olmadı zaten tedaviyi bitirecektik. ama doğumdan sonra rahatsızlığım eskisinden de fazla olunca ilaca tekrar başladık. Emzirme dönemimde kullandım reçeteyi okursan gebelik ve emzirmede kategorisi D yani çok hızlı kana karışma olayı yok. Yinede doktor gözetiminde kullanırsan ii olur. yada doktora danış daha az paroxetin içeren bi ilaç almayı dene. hiç birşey olmaz merak etme. çocuğum 2 yaşında hala kullanıyorum. ilacı kullanmazsam ben biterim zaten.
          rahatsızlığın neydi

Yorum

panik atak anksiyete obsesif
            SUSKUNLUĞUM KORKUMDAN DEĞİL,ASALETİMDENDİR.

Yorum

İşleniyor...
            X