Duyuru

Collapse
No announcement yet.

zihin kirliliği...

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • zihin kirliliği...

  Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum ve sizlere danışmam gereken bi problemim var.

  Bu problem şundan ibaret;İçinde bulunduğum herhangi bir ortamda kafamda çok karışık, hoş olmayan düşünceler beliriyor.Mesela;evli bir çifle aynı ortamı paylaştığımda herşey gayet güzel sohbet, muhabbet falan derken aklıma nerden geliyosa bu evli çiftin birlikte olmalarına dair resimler beliriyor.Kendime geldiğimde kendime inanamıyorum böyle şeylerin düşünceme girmesinden dolayı.Ve bu çoğu kez başıma geliyor.Ve bunu ben istemli olarak hayal etmiyorum.Birden kafamın içine giriyor ve beni hayal kırıklığına uğratıyor.Çok rahatsız edici bir durum ve sürekli birileriyle bir ortamda bulunan biri olduğum için zihnimde sürekli bir kirlilik oluşuyor.Cinsel anlamda herhangi bi problemimde yok ki bu dışa vuruyo diye yorumlayım.

  Siz ne söyleyeceksiniz bu konuda sizce neden böyle düşünceler birden aklıma giriyor?

  saygılar sevgiler...

 • #2
  sen okb olmuşsun

  Yorum


  • #3
   arkadaş pat diye demek istemezdim ama az ve özokb bu ben de o hastalığı yaşıyorum :cry: bak bugün dr gtcm

   Yorum


   • #4
    ben okb denen şeyi araştırdım o takıntılarla ilgili bişi hani simetri olsun vs vs vs bu ona dahil mi?

    Yorum


    • #5
     Orjinal yazı sahibi: mvlna654
     ben okb denen şeyi araştırdım o takıntılarla ilgili bişi hani simetri olsun vs vs vs bu ona dahil mi?
     OKB malesef çok çeşitli olabiliyor. Genel olarak "akla istemsizce gelen, insanı rahatsız eden, bir türlü uzaklaştırılamayan düşünceler" olarak tanımlayabiliriz. Bu nedenle sizin durumunuz da OKB'ye girebilir. Birçok OKBli arkadaş(ben de dahil) bu istemsiz cinsel düşünceleri yaşamışızdır.

     Biraz daha araştırın. Genel olarak 10 çeşit civarı takıntı var(temizlik, kontrol, sayma vs.). Hayatınızda bunlardan herhangi birisi var mı? Eğer rahatsızlığınız sürerse bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

     Yorum


     • #6
      iyi araştırdım bu düşünce sadece cinsel içerikli oluyor.Daha öncede belirttiğim gibi cinsel anlamda herhangi bir problemimde yok.Ama böyle devam ederse doktora gideceğim.

      Yorum

      İşleniyor...
      X