Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilk psikolog randevunuz nasil gecmisti?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ilk psikolog randevunuz nasil gecmisti?

ben cumartesi gidecegim daha vaktim var diye dusunuyordum ama babam istedigim psikolog olsun diye yarin aksama randevu almis
    sevindim ama bir yandan da cok stres oldum hazirliksizim diye..
    ben yazarak duygularimi daha rahat ifade ediyorum,anlatacaklarimi not alacagim kagidi okutsam kabul eder mi acaba?
    elbette konusacagim ama ilk asama olarak diyorum..
    siz neler yasamistiniz?

hiç bişey düşünmeden gitmiştim verdiği soruları cevapladım kasmadım yani,
    <br />

Yorum

ilk 2 gidişimde bende kendi sorunlarımı anlatırken hüngür hüngür ağlamıştım dile getirmekte zorlanmıştım sorunlarımı ama sonraki gidişlerimde gayet rahat davranıyorum sende zamanla alışırsın

Yorum

Re: ilk psikolog randevunuz nasil gecmisti?

Orjinal yazı sahibi: stresgergin
        ben cumartesi gidecegim daha vaktim var diye dusunuyordum ama babam istedigim psikolog olsun diye yarin aksama randevu almis
        ben yazarak duygularimi daha rahat ifade ediyorum,anlatacaklarimi not alacagim kagidi okutsam kabul eder mi acaba?
        siz neler yasamistiniz?
        Neden okumasınki? Okur bence fazla strese girmemeye çalış. Benim ilk psikologla görüşmem yüzyüze olmadı telden görüşmek zorunda kaldım belki o yüzden yüzyüze görüştüğümüz zaman çok rahattım.
        Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

not aldim ilk olarak aklima gelenleri..
          yarin da gun icinde ekleyecegim..
          benim de ilk randevuda aglayanlardan olma ihtimalim yuksekmis gibi geliyor bakalim

Yorum

konuşmadan ağlamaya başlamıştım hatta konuşamıyordum sonra aklıma gelen ne varsa anlattım rahatladım ben neden se psikolog ve psikiyatrilere ikinci ruhum gibi davranıyorum onlara çok güveniyorum hatta çok seviyorum amman ha dikkat benim gibi sevginin ölçüsünü kaçırma başlarda inanın çok hayal kırıklığı yaşadım sanki ilk gittiğim doktor bir ömür yanımda kalacak destek olacak sandım neyse acı yaşanmadan tatlıyı bilemiyoruz işte

Yorum

not aldim ilk olarak aklima gelenleri..
              yarin da gun icinde ekleyecegim..
              benim de ilk randevuda aglayanlardan olma ihtimalim yuksekmis gibi geliyor bakalim
              sana tavsiyem rahat ol sakin ol düşüncelerinin seni olumsuz etkilemesine izin verme ağlama geliyorsa içinden ağla aklına ne geliyorsa paylaş faydasını göreceksin

Yorum

Re: ilk psikolog randevunuz nasil gecmisti?

Orjinal yazı sahibi: sevde_
                siz neler yasamistiniz?
                Neden okumasınki? Okur bence fazla strese girmemeye çalış. Benim ilk psikologla görüşmem yüzyüze olmadı telden görüşmek zorunda kaldım belki o yüzden yüzyüze görüştüğümüz zaman çok rahattım.
                valla ben bir yazamaya başlamıştım bi baktım destan gibi olmuş yazık psikologta öğle yemeğine bile gitmeden ekstradan bir saattini bana ayırmıştı ah be kardeşim bu sorun beni geçmişe götürdü ne kötü günler geçirmişim düzenli ve sabırlı bir şekilde tedavini yap mükafatını alacaksın bana inan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BUTU
                  konuşmadan ağlamaya başlamıştım hatta konuşamıyordum sonra aklıma gelen ne varsa anlattım rahatladım ben neden se psikolog ve psikiyatrilere ikinci ruhum gibi davranıyorum onlara çok güveniyorum hatta çok seviyorum amman ha dikkat benim gibi sevginin ölçüsünü kaçırma başlarda inanın çok hayal kırıklığı yaşadım sanki ilk gittiğim doktor bir ömür yanımda kalacak destek olacak sandım neyse acı yaşanmadan tatlıyı bilemiyoruz işte
                  Bende psikiyatristlere karşı alerji başladı psikoloğu tercih ederdim öyle bir şansım olsa.
                  Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sevde_
                    Orjinal yazı sahibi: BUTU
                    Bende psikiyatristlere karşı alerji başladı psikoloğu tercih ederdim öyle bir şansım olsa.
                    aslında yaşamış olduğum olumsuz şeyler sebebi ile aynı tercihte bulundum şimdi açık açık yazmadım ilkkez psikoloğa gidecek bir arkadaşımız olduğu için hele bir gitsin gelsin sonra anlatırım :lol:

Yorum

ben psikiyatr.a gitmiştim.ilk gittiğimde epey gergindim. aklıma ne gelirse anlatmıştım ve ağlamaktan helak olmuştum resmen. ilaç verdi kullanmadım. ikinci kez başka yere gittim ve doktorum bana şunu söylemişti : "sen çevrendeki insanları yok edemezsin. onları değiştiremezsin. yaşadığın olayları hiç yaşamamış gibi davranamazsın. ve bundan sonraki olacaklarıda engelleyemezsin olacaksa olacaktır. burada önemli olan senin verdiğin tepkiler. olaylar karşısındaki davranışların ve en temel sorunun ne?" demişti. sonra aklıma her geleni anlatmayı bırakıp en temel sorunları anlatmaya başladım ve daha verimli olmaya başaladı doktor benim için. şimdi tekrar doktor değiştirmek zorunda kaldım ve bu 3. psikiyatrım ama çok memmunum. doğru psikoloğu yada psikiyatr.ı bulduğunu düşünüyorsan işler daha kolaylaşıyor. çünkü doktora güven çok önemli. ben doktoruma güveniyorum. acaba saçmalıyor muyum demediğim tek yer doktorumun yanı. sende rahat ol. zaten dokru doktoru bulduysan strese istesende giremiyorsun çünkü doktor seni rahatlatıyor.

Yorum

psikologla ilk randevum aynı zamanda sonuncusu oldu..
                        çok aşırı gerildim..
                        bi süre konuşamadım
                        titremeye başladım
                        ağama hissi geldi fakat ağlayamadım
                        konuşamadım
                        bi süre kendime gelmem için bekledi psikoloğum
                        daha sonra konuşmaya başladım
                        o sordu ben cevapladım
                        zaten daha çok taze bir psikologdu
                        sadece sorular sordu bana
                        ve notlar aldı
                        ve bulunduğum ilçedeki uzman psikiyatrlara görünmemi istedi
                        ve sözel olarak beni teselli etmeye çalıştı..

kısaca böyle geçti..

Yorum

İlk depresyon için gitmiştim ozaman okb daha ortada yoktu. Ya da ben öyle biliyordum.
                          Ağlıcaktım gözlerim dolu dolu oldu ama psikiyatrist yüzüme garip garip bakınca ağlamaktan vazgeçtim. Anlatmaya geçmiştim. Sonra sonra alıştım biraz..

Yorum

nasil bu kadar rahat olabildigime kendim bile inanamadim..
                            bulbul gibi sakidim,her seyi anlattim..
                            hic aglamadim diyemeyecegim,dayanamadigim anlar oldu..
                            Last edited by stresgergin; 04-12-2009, 10:36 PM.

Yorum

bu arada ben notlarimdan baka baka anlattim (dedim ya nasil oldu bilmiyorum ama bulbul gibiydim her seyi anlattim ),sonra da notlarina goz atabilir miyim dedi,verdim okudu ve tamamen aldi dosyamin icine koydu.
                              zaten ilk girdigimde elimdeki notlari gorunce "hazirlikli gelmissin ne guzel benim isimi kolaylastiracaksin" dedi gulumseyerek,
                              gercekten psikologun tutumu cok etkiliyor.o kadar pozitifti ki stres yapmama hic gerek kalmadi firsat da olmadi zaten..
                              bir kere psikiyatr tecrubem olmustu.hatirlamak bile istemiyorum.
                              sanirim ben de zorunlu durumda kalmadikca psikiyatrislere gitmeyenlerden olacagim.

Yorum

İşleniyor...
                              X