Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikoloji PORTALI 4 yaşını doldurdu. Nice YlLLARA...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikoloji PORTALI 4 yaşını doldurdu. Nice YlLLARA...

Herkese Merhaba,
    Bugün itibari ile sitemiz 4 yaşını doldurmuştur.
    Nice yıllara , bu sevinci sizlerle paylaşmak istedim.
    Şöyle sitemizin ilk başladığı zamanlar ile şimdiki durumunu karşılaştırırsak, karşımıza şu şekilde bir tablo çıkıyor.
    --- 20 üyeden 20.000 den fazla üye sayısı,
    --- Online kişi sayısı 30 kişiden 300 kişiye,
    --- Günlük ortalama 1000 hit’den 100.000 hite, ( toplamda 50 milyon hite yaklaştık )
    Tabii ki sitemizin bu şekilde hızlı büyümesine paralel olarak, barındığı yer ( server = host ) de büyüdü.
    --- 0,5Gb alandan 80Gb alana,
    --- Aylık 2 $ barınma ücretinden aylık 230 $ barınma ücretine
    --- Aylık 1 Gb trafiğe karşı 300 Gb trafiğe
    --- Paylaşımlı bir hostingden ( shared ), sadece sitemize ait bir server’a ( Dedicated ) terfi ettik…

Tabii şu an sitemiz hız ve özellik olarak istediğimiz düzeyde değil. Bunun birden fazla nedeni var. Bunlar; Sitemizin kullandığı scripti yükseltme zorluğu. Veritabanının büyüklüğünden dolayı üyeleri ve mesajları kaybetme olasılığı. Yeni bir sisteme geçmenin zorluğu, hem çok uzmanlık gerektirmesi hem de parasal olarak bir yatırım gerektirmesi. Fakat sitemizi iyileştirme çalışmaları için arayışlarımıza devam ettiğimizi de belirtmek istiyorum.

Bugüne kadar sitemizin gelişmesi için çalışan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle eski ve yeni tüm moderatörlerimize ( isimlerini saymıyorum onları zaten biliyorsunuz ) çok müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum.

Psikoloji PORTALI olarak Türkiye’de psikoloji alanında bir paylaşım platformu olarak büyük bir boşluğu doldurduğumuzu ve doldurmaya devam ettiğimizi düşünüyorum. Bunu gelen geri bildirim mesajlarından ve gözlemlerden çok net bir şekilde anlayabiliyorum.

Ayrıca sitemizden esinlenerek bazı sitelerin açıldığını görüyoruz. Görünüm ve içerik olarak birebir benzerlik gösteren bu siteler kopya izlenimini verse de bu bizi yine de sevindiriyor. Çünkü insanlar genellikle güzel şeyleri taklit ederler. Bu sitelere bundan sonraki web hayatlarında başarılar diliyorum. Fakat sitemiz gibi psikoloji sitelerine üye olup o sitenin tüm olanaklarından istifade edip, üye aşırmaya çalışmalarının da etik olmadığını söylemeye bile gerek olmadığını düşünüyorum.

Tekrar nice yıllara,
    Psikoloji PORTALI’nı bir marka yapan siz değerli üyelerimize ve tabii ki moderatörlerimize
    ÇOK TEŞEKKÜRLER
    İyiki Varsınız
    Psikolog Sezai KALAFAT
    Psikoloji PORTALI Yöneticisi
    *Bizi bilge yapan, okuduklarımız değil farkında olduklarımızdır*

Nice Yıllara Sezai Bey

Sitemiz büyük bir büyüme göstermiş.

Buranın birçok insana fayda sağladığı yadsınamaz bir gerçek.

Daha az psikolojik sorunların yaşanması ama daha çok paylaşımların olması dileğiyle.

Bizden de size teşekkürler.

Yorum

Asla birilerinin umudunu kırma. Belki de sahip oldukları tek şey odur <br />

Yorum

Şu an çok duygulandım.. eskiye gittim bir an................

Böyle bir siteyi bizlere armağan ettiğiniz için başta size... sonra emeği geçen tüm arkadaşlarıma, paylaşımda bulunan tüm dostlarıma teşekkür ederim...

Hepinize sevgi ve saygılar..

Sitemiz daim olsun..

Banu Er

Yorum

buda pastamız
          Asla birilerinin umudunu kırma. Belki de sahip oldukları tek şey odur <br />

Yorum

Sitemizin 4. yılı hayırlı olsun.

Nice beraber seneleri , bütün site dostlarımızla beraber yaşabilmek dileğimle....

Burada olmak benim için büyük bir mutluluk... Bu mutluluğu paylaşan tüm arkadaşlarımla beraber daha güzel günlere inşallah...

Yorum

Re: Psikoloji PORTALI 4 yaşını doldurdu. Nice YlLLARA...

Orjinal yazı sahibi: psikolog
              sitemiz gibi psikoloji sitelerine üye olup o sitenin tüm olanaklarından istifade edip, üye aşırmaya çalışmalarının da etik olmadığını söylemeye bile gerek olmadığını düşünüyorum.
              :lol: çok güzel cümle

Yorum

Sitemizin 4.Yılı hayırlı olsun.....

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.....

Yorum

nice yıllara :P :P :P

Yorum

nice mutlu yıllara,iyiki bu site var, burayı seviyorum :P

Yorum

Bu platform hepimize çok şey kattı. Bu başarı hepimizin...
                      Emeği geçen herkese teşekkürler...
                      İyi ki var psikoloji.gen.tr
                      Yuzunu gunese ceviren kimse asla golge gormez... ^^Hayata İnat^^

Yorum

Siteye daha nice yıllar dilerim

Yorum

..

iyiy ki var sitemiz bazen açılmayıveriyor da ne yapacağımı şaşırıyorum.

Yorum

Sitenin yeni yaşı hayırlı olsun.

Yorum

Bilsek pasta falan yapardık ...iyi seneler iyiki kurdunuz siteyi ...hep olsun

saygılar ..PESE

Yorum

İşleniyor...
                              X