Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cennete mi ? Cehenneme mi ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Cennete mi ? Cehenneme mi ?

Bu soruyu gün içinde pek çok defa düşünüyorum. Bazı özel nedenlerden dolayı cehenneme gideceğime inanıyorum. Acaba bu konuyu benim kadar kafaya takan daha kaç kişi vardır? Merak ettim ve sizlere de sormak istedim. Ankete katılım gösterdiğiniz için teşekkürler. Sizce akıbetiniz ne olacak :?:
    0
    a:3:{i:1141;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1141;s:6:"nodeid";s:6:"522258";s:5:"title";s:24:"Elbette cennete giderim.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1142;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1142;s:6:"nodeid";s:6:"522258";s:5:"title";s:29:"Mutlaka cehennemde yanacağım.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1143;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1143;s:6:"nodeid";s:6:"522258";s:5:"title";s:26:"İkisine de inancım yoktur.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Cehennemliği işaretledim bende
    Kötü bir insan değilim ama ne bileyim bu konu hakkında biraz araştırmalarım olmuştu vede islamiyetin gerektirdiği şekilde uygulamalar yapmıyorum bu yüzden cehennemlik olabilirim... :roll:

Yorum

cehenneme gideceğime inanıyorum.. öbür dünyayı kafama çok takıyorum n'apcam ben de bilemiyorum :roll:

Yorum

Cennet iyidir...

Yorum

Ömür bitmeden belli olmaz kimin nereye gideceği... Dinini dört dörtlük yaşayanın cennetlik olduğunu söyleyemeyeceğimiz gibi, çok iyi yaşamayanın da cehenneme gideceğini söyleyemeyiz... Onu Allah bilir... Ancak insanın kendisine çeki düzen vermesi gerekir... Önceki yaptığı olumsuzluklar veya yapamadığı sorumlulukları ümitsizliğe itmemeli, yeni bi başlangıcın ölüme kadar mümkün olduğu gözden kaçırılmamalıdır... Tabi bu söylediklerim inananları bağlar..
          LAF BİLİRSEN KONUŞ DA İBRET ALSINLAR LAF BİLMEZSEN SUS DA İNSAN SANSINLAR

Yorum

Hiç bir şıkkı işaretleyemedim:

Ben de buna takılır dururum zaman zaman.

dinimizin gerektirdigi gibi yasayamıyorum çok hatalarım var biliyorum

İnsallah cennetin kapılarını acabılen kullardan oluruz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DenizinDelisi
              Cennet iyidir...
              Orayı görmüş gibisin...

Yorum

Gördüm.....

Yorum

Tabi ki Allah bilir ama içimden gelen ses cennet diyor.
                  İnşallah.
                  Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
                  Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

slm

ALLAHA ahiret günüe ve Hz.Muhammed (S.A.V) inanan yani müslüman olarak ölen herkes eninde sonunda cennete gidecektir. isterse hayatı günah ile geçsin yeterki ölürken Kelimei ŞEHADETİ sölesin
                    cehennemde cezasını çektikten sonra elbette cennete gidecektir ama cehennemde ne kadar kalacağı onun günahına bağlı bellimi olur
                    belkide rahmeti sonsuz rabbim bağışlar o günaha batan kimseyide sırf bi yetimin başını okşadı diye

adamın biri elindeki pisliği çocuğun başına sürmüş çocukta yetimmiş ve aa amca beni sevdi diye düşünmüş ve sevinmiş sırf çocuk böyle düşündü diye adam cennete gitmiş allah günahlarını affetmiş

ve ALLAH biz kullarına şöyle buyuruyor eğer siz hiç günah işlememiş bir topluluk olsaydınız sizi yok eder yerinize
                    günah işleyip kalpten samimi tövbe eden bir topluluk yaratırdım diyor
                    tabi bunu duyunca işine gelenler nasılsa allah affeder diye günah batağına saplanıyorlar vay onların haline
                    onlar allahı kandıramazlar yalnızca kendilerini kandırılarda farkına varamazlar

Yorum

Allah bilir...

Yorum

vicdanlar rahatsa korkmaya gerek yok..bu sonucu hiç kimse bilemez..Allah bilir..
                        <div>Kimilerine sadece bir forum..ama bize AİLE..</div><br />

Yorum

ben ikisinede inanmıyorum kendinizide kandırmayın.

Yorum

Siz inanmamakta serbestsiniz, ama biz kendimizi kandırmak istiyoruz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: decompiler
                              ben ikisinede inanmıyorum kendinizide kandırmayın.
                              Diyelim ki biz kendimi kandırdık ve böyle bir şey yok..
                              Bizim emeklerimiz boşa gidecek en fazla. Herhangi bir kaybımız olmayacak.

Diğer ihtimalse...

Diyelim ki böyle bir şey var....
                              O zaman bizim emeklerimiz boşa gitmemiş olacak,
                              Siz ne yapacaksınız o halde :?:

Yorum

İşleniyor...
                              X