Duyuru

Collapse
No announcement yet.

canınız yandığında ne yaparsınız

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • canınız yandığında ne yaparsınız

  biri sizim canınızı yaktığında ne yaparsınız?benim yaptığım anneme babama anlatmak.onlarda senin hatan diyorlar sürekli sen nasıl davranacağını bilmiyorsun.biri bana haksızlık yaptığında onlarla paylaştığıma pişman oluyorum.bende hata buluyolar sonra da sende onlara kötü davran diyolar.bazen bana inanmaları için abartıyorum ama yine de inanmıyolar ve onlar zaten kötü sende ona göre kötü davranmalısın gelip bize dert yanma kötüyse kötü davranacan diyolar kimse bana Allah sana yardım eder demedi bu güne kadar.Allah iyinin yanında demedi.sen kötülük gördüysen o insandan daha kötü olmalısın dendi.bu yanlış değil mi
  canım yandığında bile suçlanma korkusuyla anlatamıyom.kesin bir kusur bulup eleştiriler diye düşünüyom.kendime güvenim yok ne yapacam ben.

 • #2
  bence affet karşılık olarak tepki gösterdiğinde dahada canı yanıyo insanın ama asla karşılık verme bırak onlar yaptıklarından utansınlar

  Yorum


  • #3
   affedince de kendimi çok ezik işe yaramaz hissediyorum.mücadeleci olmayacağımı düşünecekler hissine kapılıyom.

   Yorum


   • #4
    bu biraz canımın yanma derecesine bağlı..amam genelde tartışmam,benim için çok dereğrli bi insan değilse yani zaten samimi değilsem mesafe koyarım.yani hakkettiği derecede davranmaya başalrım..ama benim için önemli bir insansa,yakınımsa kırsa bile üstünde durmam..nasıl olsa zaman geçince unutulacaktır diye kapatırım..

    buarada minik 21 arkadaşım bence ailen sen sıkıntını anlattığında seni yargılamadan, hatayı sende görmeden dinlemesi daha doğru olur..çünkü insana en yakın olan kişiler ailesidir..ve aile evladına herzaman tam destek olmalı bence..

    buarda biz sana ailen kadar yakın değiliz ama canın sıkıldığında yada birşeye sinirlendiğinde bundan sonra bize de anlatabilirsin..bizi yakın görüp anlatırsan hepimiz mutlu oluruz buarada herkes adına konuştum ama ))
    :10:

    Yorum


    • #5
     En büyük delikanlılık, efendiliktir. Annenle baban belki kendi ayakların üzerinde durabilmen, her zorlukta onlardan yardım istememen için böyle söylüyorlardır. Yoksa kötülüğe kötülükle karşılık versen, kızdığın insanlardan ne farkın kalır? Onlarla aynı seviyede olursun. Uyar, değişmiyorlarsa, mümkünse onlara mesafeli dur. Mümkün değilse de, istediğin zaman senin de karşılık verebileceğini, ama bunu yapmayı istemediğini onlara göster. Aslında biliyor musun, en iyisi cidden Allah'a havale etmek. O'nun adaletinin nasıl tecelli ettiğine defalarca şahit oldum.
     Yıpranmak paslanmaktan iyidir.

     Yorum


     • #6
      ama var ya karşılık verince bu sefer sende ondan farksız oluyosun ama karşılık vermeyince onda daha büyük etki yapıyodur bence çünkü bana kızan falan olursa ben karşılık verdiğmde canım daha da acıyo bu sefer niiye kırdım ki düşüncesi...

      Yorum


      • #7
       şimdi siz bana yardım ediyosunuz ya ailem böyle değil işte...
       ben bir sorunumu anlatmaya başladığımda dinlemiyolar,önemsemiyolar sorunumu büyütüyosun diyorlar,dalga geçiyorlar.

       böyle olunca bende de şöle bişi oluştu zaten dinlemicekler onları inandırmak için önemli bişiymiş gibi anlatıp dikkatlerini çekeyim.çekmesine çekiyom ama yalanla dolanla.olduğu gibi anlatınca olmuyo işte.,

       önemsenmemek zoruma gidiyor.üstelik beni destekleyeceklerine hep hatayı bende arıyolar.buna canım çok sıkılıyor.belki bende onlara güvenmediğimi belli ediyom ondan.çünkü güvenmiyom anneme,babama beni yanlış yönlendireceklerini düşünüyorum.ve onların her söylediğini yapmak zorundaymışım gibi davranıyolar.

       Yorum


       • #8
        karşılık verince kendimi kötü hissediyom ama vermeyince de annem babam beni pısırık işe yaramaz biri olarak görüyolar.bana acıyarak bakmaları zoruma gidiyor.

        Yorum


        • #9
         bence herkese hak ettiği gibi davranmak gerekiyor..yani size çok büyük bir hata yapmış insana karşı da çok sessiz durmak bence doğru değil..çünkü siz sessiz durdukça, çok yumuşak oldukça karşınızdaki aynı hatayı size tekrar yapar..çok sert olursanız da adınız asabiye,geçimsize çıkar

         bence herşeyin orta karar olanı en iyisi...
         :10:

         Yorum


         • #10
          Orjinal yazı sahibi: minik21
          karşılık verince kendimi kötü hissediyom ama vermeyince de annem babam beni pısırık işe yaramaz biri olarak görüyolar.bana acıyarak bakmaları zoruma gidiyor.
          Karşılık vermiyorsan, bunu anne ve babana anlatmak zorunda değilsin pekala..
          This world eating me inside..

          Yorum


          • #11
           valla bana yapılanları saysammm ooooooooo
           annem babam bile haksızlık yapıyor bana ama bişi diyemiyom.yeni aldığım bi elbise var daha ben giymedim geçen gün baktım ablam giymiş ben olsam böle bişi yapsam beni yerden yere vururlar ablam yapınca ablandır bişi olmaz diyolar anlamadım ki.

           Yorum


           • #12
            bence de ablanın giysisini sen de giy bide insanları çok önemseme.seni küçüük görmelerine asla izin verme..

            ve bence bişeye bozulduysan şaka yollu, ama asla sert bi biçimde değil..yani şaka yollu biçimde lafı geçir

            yıllar sonra tüh keşke şunu şöyle yapsaydım da içimde kalmasaydı diyeceğin hiçbişeyi yapma bence
            :10:

            Yorum


            • #13
             beni sevmiyolar yaptığım herşey onlara batıyo.ben yapsam hepsi bir ağızdan söyleniyor
             sen anlayışsızsın ablan giymeden giyiyosun.
             o zamanda ben vazgeçiyom çıkarıyom.

             Yorum


             • #14
              iyi yapıyon keşke bende biraz hakkımdan gelsem.
              engelleye engelleye istek bırakmadılar ki
              bitirdiler 17 yaşımdayım ama 70 nineler gibiyim

              Yorum


              • #15
               Canın yandıgında canlarını yakabilirsin.
               Veya canını yakıcak duruma getirmeden işi cozebilirsin.
               Ama karşındaki illaki canının yanmasınımı istiyor o zaman yakarsın.
               Ben 18 yaşındayım ve sadece bir kez kavga ettim hayatta.
               Kavga ortamı yarattıgı zaman konusurum baktım illa kavga istiyor canların yakılması hosuna gidiyor tamam sen beni doversin diyip ortamdan uzaklasırdım.
               Taa ki birgün gelipte sinirlerim uc noktaya ulasınca.
               Hayatımda ettigim ilk kavgada mahkemelik oldum Okulun kabadayısı gelmiş sudan sebeple bagırıp duruyor bana kafamda bozuktu sen misin bagıran ceket gozluk cıkart bana vurmaya kalktı e bizde armut toplamıyoruz cocuk 10 gün hastahanede yattı.
               Canının yakılmasına engel ol bu engel karşındaki fazla agresifse onun canını yakarakta olabilir.
               Beni anlayabilecek melekler arıyorum.

               Yorum

               İşleniyor...
               X