Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İLAÇLARDAN SİZDE KORKUYORMUSUNUZ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İLAÇLARDAN SİZDE KORKUYORMUSUNUZ?

Aldığım ilacın ilk önce prospektüs bilgilerini okuyorum santral sinir sistemine herhangi bir yan etkisi var mı diye !
    eğer varsa elimden geldiğince kullanmamaya dikkat ediyorum
    takıntılı ve bünyesi hasssas olunca malesef kullanmak istemiyorum korkuyoru sizlerde de böyl durumla söz konusu mu ?

santral sinir sistemine etkisi olmayanlarımı kullanıyorsun,, mesela???

Yorum

Bende karaciğere etkisinin olup olmadığına bakarım hemen. Eğer varsa hiç başlamıyorum. Daha doğrusu ben hiç bir ilacı içmiyorum, psikolojik sorunlar için tabi, diğer ilaçları mecburen içiyorum ayağa kalkabilmek için. Bana daha önce prospektüs bilgilerini okumamı yasaklamıştı doktor ,çünkü 3 gün üstüste bu ilacın şunu varmış, o ilacında bunu varmılş diye doktora gitmiştim. Tabi bunun sebebide bir ilaç vermişti doktor daha önce ve o muhakkak devamlı kontrol altında içilmesi ve karaciğerin takip edilmesi lazımmış, bunu bana bildirmedi ve ben bir haftada 10 kilo aldım, üstelik daha yeni diyet yapıp kilo vermişken. Hep doktorun yüzünden. :evil:
      Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: forte-donna
        her ilacın vücudumuza mutlaka zararı var..bende karaciğerim bitcek die korkuyorum
        Allah korusun. Galiba benim karaciğerim değil ama böbreğim bitmek üzere En son büyüme vardı, sanırım antibiyotik yüzünden oldu, bu yıl aşırı antibiyotik kullandım değişik değişik, ondan diye tahmin ediyorum. En hayırlısı doğal yollardan tedavi antibiyotik yerine.
        Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Benim korkumun sebebi aslında okb yüzünden olsa gerek en korktuğum da dediğim gibi santral sinir sistemi üzerinde yan etkisi olanlar, sebebi ise anksiyete ye yol açması başta olmak üzere
          zaten kaygılı insanlarız birde anksiyete nüksedince kendimi kötü hissetmek istemediğimden...
          geçen alakasız bir ilaç aman Allahım yan etkilerinin içinde Delirium yazıyor nete bakıyorum adı zaten antipatik geldi çok nadir yazmasına karşın bunu ben kullanmam diyerek çöpe attım bahsettiğim ilaç sıradan adını tam hatırlamadığım soğuk algınlığı için bir İlaç içerisinde bu yazıyordu
          doktorum bir ara bana da yasaklamıştı prospektüs okumamı kendinde bu rahatsızlıkların olduğunu düşüneceksin diyerek ama ben yapamıyorum
          okumam gerektiğini düşünüyorum çünkÜ ciddi bir soruna yolaçmasından endişe duyarım, mesela bazı ilaçlar şu şu belirtiler olursa hemen acile gidin yada doktorunuza başvurun yazıyor
          ya okumadan devam edersem ve o sorunlar çıkarsa bence okumama mantığıda saçma
          doktorlar her ne kadar ısrarla okumayın deselerde ...

Doktora gidersem ilaç yazmadan önce mutlaka alerjimin olduğu ilaçları söylerim birde antidepresan kullandığım zamanlarda etkileşim olup olmadığını sorardım

Yorum

YILLARDIR ANTİDEPRESİF KULLANMAKTAN BIKTIM NORMAL BİR HASTALIĞIM OLDUĞUNDA İLAÇ KULLANMAK BİLE İSTEMİYORUM. TİKSİNTİ GELDİ BU İLAÇLARDAN. VE İLERKİ YAŞLARDA BU İÇTİĞİM İLAÇLAR BİR TARAFIMDAN BAŞKA HASTALIK OLARAK ÇIKACAK. İLERDE BUNAMAKTAN DA KORKUYORUM BU İLAÇLAR VE HASTALIĞIM YÜZÜNDEN.

Yorum

Bir ara kallandım ama pek faydası olmuyor ilacların herşey kafada bitiyor
              BİN KERE MAZLUM OLSANDA BİR KERE ZALİM OLMA

Yorum

Bazı ilaçların prospektüsünde de ani ölüm,intihar tehlikesi,vs.yazıyor,buna rağmen kullanıyoruz.Yan etkisi olmayan ilaç yok :!:

Yorum

başka çaremiz var mı sizce?
                  ya yardan ya serden vazgeçen...

Yorum

nesinden korkacağım ki? 16 yıldır psikiyatrik ilaç kullanıyorum

Yorum

İlaç kullananlara bakıyorumda, sürekli ilaç kullanıyorlar ve sürekli hastalar... İlaç kullanmayanları ise pek hasta görmüyorum.

Başım ağrıdan çatlasa da, kendimi bilmem nasıl hissetsem de ilaç içmiyorum. Durum çok ciddiye giderse alırım herhalde.
                      Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

İşleniyor...
                      X