Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hayatınızı nasıl yaşamak isterdiniz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hayatınızı nasıl yaşamak isterdiniz

Merhaba arkadaşlar , bazen kendimi yanlız hissederim , içimde bir sıkıntı olur , yanlız kalmak isterim , sahile inerim bir biraz alıp denizi seyreder müzik dinlerim , veya yüksek ve sakin bir yerde oturup şehri izlemek isterim ,,, az önce böyle anlardan biriydi , ancak saat gece yarısıydı , tüm kasabayı gezdim heryer kapalı , sokaklar korkutucu , serseriler , sarhoşlar var , ama ben sahilde oturmak ve bir bira içmek istedim sadece , bir çok iş stresi düşünceler ,,,, artık yanlız kalabilmek bile sorun bu ülkede , tek başına sahilde oturamassın ya polis gelir seni hırsız yada serrseri diye rahatsız eder , ya da serseriler ,,,,,,, bu şehir beni boğuyor sanki bazen , en çok nefes almak istediğim anlarda ...

düşündümki , eger gece yasaklar olmasa , esnaflar açık olsa , hayat yine devam etse , bence gece yarısı ne hırsız kalır ne serserseri ,,, polisin vazifesi huzuru ve düzeni sağlamak değilmi , ama neden huzursuz oluyor bu vatandaş bir polis görünce ???
    0
    a:2:{i:1158;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1158;s:6:"nodeid";s:6:"522263";s:5:"title";s:13:"kapatılmamalı";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1159;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1159;s:6:"nodeid";s:6:"522263";s:5:"title";s:11:"kapatılmalı";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    ayna misali, gülümsersen oda sana gülümser

Zaten bütün gün çalışıyoruz , çalışmak zorundayız , hiçbirşey bedelsiz olamaz , olmamalıda , ancak , bedelini ödeyip karşılığını alamadıkmı , soruyoruz kendimize , neden , nereye kadar , atalarım kanlarını dökmüş , bu toprakları korumuş ne canlar vermiş , NEDEN ? ,,, ben bir cafe işletmecisiyim , gece 12 ye kadar çalışmak zorundayım , kimseye muhtaç değilim , çalışıyorum ve kendimi geçindiriyorum , vergimi ödüyorum , elektriğimi suyumu , yolumu çöpümü , okulumu , telefonumu , gazımı , tv mi , artık nerdeye bedel ödemediğim bir nefes kalacak ,,, artık soruyorum kendime , NEDEN atalarımız kurtardı bu ülkeyi , acaba dahamı kötü yaşardık ? ... sokakta herkes birbirine bakışı ! acaba hırlımı hırsızmı ? yada, acaba nasıl faydalanırım ? yada yada yada ,,, NEDEN kimsenin kimseye saygısı yok , NEDEN hep insanların içinde kötülük var , NEDEN yanlış birşeyi engellemek için en kolay yol olan yasaklar var , NEDEN ler NEDEN bu kadar çok , bitmiyor , ÇÜNKİ SAYGI bence tek çözüm ,,, buda ilkokulda aşılanmadıkça , daha çok yasaklar olur , kendi vatanımızda kendi toprağımızda sadece denizin kenatında oturmak bile hayal olacaktır ... Nasıl atalarımız kanlarını verdikleri bu toprakları savunmuşlar , onca farklı ırk tan töreneden gelenekten , tek vucut olmuşlar , bizlerde eğlenirken , sevinirken , ağlarken , konuşurken , çalışırken , yerken , diğerlerini düşünmez isek , elbet sıra bizede gelecektir ... Düşüncelerimi paylaştığınız için teşekkür ederim ,,,, Saygı Sevgi ve Mutlu bir toplumda Dini Hür Vijdanı Hür bir Yaşam Dileklerimle ...

Yorum

evet haklısın aslında.
      geceleri sokağa çıkmak herkes için ürkütücü geliyor. ama şakası yok, resmen ölüm korkusu. bıçaklanıp bir köşeye atılma korkusu. bu böyle gelmiş, bi çaresi de bulunamamış, böyle de gidicek onun için. önlemek için herkesin okuması, herkesin bilinçlenmesi lazım.

peki bunun imkanı var mı? maalesef...

Yorum

Neden ürkütücü , çünki , ortam butür olaylara müsait , neden malesef , çünki bir düzeni sağlarken diğer taraftan özgürlüklerimizi kısıtlıyoruz , ,, belli kurallar çerçevesinde gece yarısıda sokaklarda hareket olursa bence rahatlıkla gece yarısı içinde korku olmadan dışarı çıkıp yürüyüş yapmabilirsin , ne bir polis seni durdurup acaba hırsızmısın diye sorar nede bir hırsız o kadar insanın içinde hırsızlık yapabilir ...

Yorum

ama gece ne zamana kadar hayat devam edebilirki? sonuçta biçok insan ertesi gün erken kalkmak zorunda. işinde veya okulunda verimli olabilmek için de belli bi süre uyumak zorunda. bunları da gözardı etmemek lazım. illaki bi saatten sonra her yer tenhalaşıyo ve o zamanlarda da tehlike başlıyo. yani taş çatlasın sokaktaki hırsızlık saatini erteleriz. bu 1 değil de 2de olur. ama yine de olur...

Yorum

Bence 1 saat bile büyük bi gelişme olur , tabiki gündüz kadar canlı olmasada yinede en azından tamamen boş olmaz diye düşünüyorum , , başka türlü nasıl olur bilemiyorum ama , ben çok isterdim , kırk yılda bir içimde bir sıkıntı olupta uyku tutmadığında gecenin bi saatinde sahile veya herhangi biyere gidip korkusuzca oturmak yürüyüş yapmak , bu 10 dk da olsa , beni rahatlatırdı ,,, daha çok böyle şeylere ihtiyaç duyulduğunda yokluğunu hissederiz , , ama şuan bana çok ilginç geliyor , sanki kendimi evimde hapis gibi hissediyorum

Yorum

Şimdi aklıma geldi bence gecede iş yerleri çalışırsa , vardiya lı olucak , ve işsizlik azalıcak

Yorum

İnsanın doğası bir düzen dahilindedir canım.GÜNDÜZÜN HAYRI,GECENİN ŞERRİNDEN İYİDİR diye bir söz var ayrıca.

Bu düzen, gündüz çalışıp,helalinden rızık kazanmak,gece dinlenip ertesi güne sağlıkla ulaşmak içindir.İnsan bedeninin yaşamını sağlıklı olarak sürdürebilmesi için hormon salgılanımı bile biyolojik saatle Allah tarafından düzenlenmiştir.

Ay neden güneş kadar ışıtma ve ısıtma gücüne sahip değil :?: Bir düşünmek lazım bence :!:

Yorum

geclerıde gündüz gibi yaşanırsa ki nasıl yaşanacak kımsenın uykusuzluga 2günden fazla dayanacagını sanmıyorum mıllet ayakta uyur

Yorum

Herşey bir seçimdir.Ailemle,sevdiklerimle,dostlarımla bir arada sağlık,huzur ve mutluluk içinde olmadıktan sonra fazla para ne işe yarar bilemiyorum. :roll:

Sağlık,huzur ve para.Ama bütün insanlarda eşit olsun bunlar.İşte O zaman dünya çok güzel olur.

Yorum

kapatılmasın da. ben anketle soru başlığın arasındaki bağlantıyı çözemedim, desem... encaaan, encaan. zati hastayım.

kaptılmasın. stresi olan adam var, çakır-keyf olacak belki. belki bir karı-koca çıkıp eğlenecek. belki birkaaç genç birleşecek, fıkır fıkır hayatın tadını çıkaracak. hele hele yazın... açık olsun. insanlar birbirini rahatsız etmeden. yesin, içsin, gezsin.
                      Yuzunu gunese ceviren kimse asla golge gormez... ^^Hayata İnat^^

Yorum

bence isyerleri 3 er saat vardiyali olarak 24 saat acik olmali. hic kimse 3 saatten fazla calismamali. toplumsal degerler tepe taklak olmali. kolluk gucleri ortadan kalkmali. yoneten yonetilen ikilemi olmamali. insanlar o denli gelismislik duzeyi kolluk guclerine yonetime burokrasiye gerek birakmamali, cinsiyet farki ortadan kalkmali, herkesin yasamini surdurebilecegi dogadan korunabilecegi ihtiyaclari karsilanabiliyor olmali lux ve gereksiz tuketim ortadan kalkmali, negatif enerji yuklu insanlarin enerjisini pozitif enerjiye donusturen cihazlar kesfedilmeli, konusma ortadan kalkmali ve dusunceler telepati ile anlasilmali boylece kimse kotu seyler dusunemez hale gelir ve kotulukte ortadan kalar. sadece 1 ogun meyve yenmeli, herkes resim muzik fotograf heykel sinema edebiyat gibi sanatlarla ilgilenmeli. uyusturucu serbest olmali psikiyatrik ilaclar yasaklanmali.akil hastaneleri kapatilmali cezaevleri ve meclis kapatilmali.

Yorum

Ben gecenin de gündüz gibi, hareketli, gürültülü olmasını istmezdim.. Gece benim için sesizliğinde dinlenebildiğim, hüzünlendiğim, kendimle baş başa geçirebildiğim zamanlar...

Bunun değişmesi dengeyi bozar, bence...

Yorum

İşleniyor...
                          X