Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bir öğrencim :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bir öğrencim :)

5. sınıfa giden bir öğrencim lise öğrencisi gibi davranıyor. 8. sınıfın sorularını çözmeye çalışıyor. eğer yapamıyorsa ki yapamaması normal katlanamıyor ateşleniyor.olumsuz olan bir şeye katlanamıyor. aşırı mükemmeliyetçi. ailesi pedagoga götürmüş her hangi bir sorun yok. jinekologa bile götürmüşler acaba erken mi ergenliğe girecek diye. normal zamanda ergenliğe gireceği söylenmiş. çocuk psikiyatristine götürmelerini ve ıq testi yaptırmalarını söyledim. bu durumda sizlerin önereceği bir şey var mı? istanbulda önerecebileceğiniz çocuk psikoloji uzmanı var mı?

Istanbul'da yasamadigim icin psikolog onerisinde bulunamicam ama cocukla hic konusmayi denediniz mi?

Yorum

sevda hocam, bu tip üstün zekalı çocuklarla ilgili olumsuz sayılabilecek bazı durumlar da mevcuttur.Özellikle sosyal ve duygusal etkilere çok açıklardır. ve toplumda görülenin üzerinde daha sık olarak patoloji(hastalık)görülür.Öğre ncinizin aşırı mükemmeliyetci olması,başarısızlığa ve olumsuzluğa karşı gösterdiği tahammülsüz tavır, tamamen zararsız olan kişilik özelliklerinden kaynaklanacağı gibi altta yatan bir psikolojiye de dayanabilir.Bu pedagog'un işi değildir..Dolayısı ile öğrencinizi bir psikiyatr'a yönlendirmeniz doğru bir seçimdir.
      Last edited by sonkartal; 23-10-2009, 08:56 AM.
      Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

Ailenin maddi durumunun iyi olması çocuk için büyük bir avantaj. ayrıca İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorlar. tüm imkanlar mevcut. bence de ailenin pedegog ya da jinekoloğa gitmeleri gereksiz olmuş. ilk sorduğum şey "zeka seviyesi ölçüldü mü? " oldu. Annesi ölçülmedi deyince şaşırdım. okul rehber öğretmenleri ıq ölçümü için bir yere gönderebiliyormuş sanırım. ben dershane de çalıştığım için devlet ile ilgili şeyleri pek bilmiyorum. sizlerin bu konuda bilgisi var mı? okul rehber öğretmeni yönlendirmezse aileyi hangi psikoloğa yönlendirmeliyim. çocuk psikoloji uzmanı tavsiye edebilir misiniz?

Yorum

Hocam buradan bir uzman ismi vermek doğru olmaz diye düşünüyorum.Ancak ,bildiğim güvendiğim bir adres olarak size Memory Center NP hastanesi uzmanlarını tavsiye ederim.Eğer ki ilgilenirseniz bu http://www.mcaturk.com/index.php linkten araştırabilir ve iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.
          Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

Okuldaki rehber öğretmenler çocuğu RAM(Rehberlik Araştırma Merkezi)'a yönlendirebilir. RAM'da çocuğun nereye yönlendirilmesi konusunda bir karar verilir. Bunun için tabiki çeşitli testler uygularlar.
            KİŞİYİ NASIL BİLİRSİN? KENDİN GİBİ...

Yorum

İşleniyor...
            X