Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Farklı bir sorum olacak?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Farklı bir sorum olacak?

İyi akşamlar arkadaşlar önceleri sosyal fobi vs benzeri hastalıklardan dolayı başınızı ağırtmıştım bendeki son dönemlerde içine kapanma ve insanlarla konuşmaktan çekinme gibi etkilerin uyanmasının sebebi aslen Olgunlaşma dönemine bağlayabilirmiyiz? sürekli yaptığımız olumsuzlukları sergilediğimiz ergenlik dönemine ait hareketleri sorgulamaya başladı beynim sürekli yaptığım hatalar gözümün önüne geliyor bunları bir hastalağa bağlamayıpta Kendimi Kişisel Olarak Geliştirdiğimi Düşünüyorum. Eski dönemlerden bu dönemlere düşüncelerimde biraz olgunlaşma oldu tabi artık gezmeyi tozmayı eğlenmeyi bir kenara atıp, hayatımı geleceğimi güvence altına almaya adapte olmuş durumdayım bütün Bunların sebebi YETİŞKİNLİK PİSKOLAJİSİ Olabilir mi?
    Last edited by s3rhat; 16-11-2009, 05:56 PM.

Yokmu hiç yaşıyıp,gören bilen birileri?

Yorum

Yorumun için teşekkürler arkadaşım yerinde bir yorum oldu fakat benim anlatmak istediğim gençliğimde yaptığım bazı şeyleri şimdi yapmak istemiyorum içimde eskiye dair hiç heves kalmadı bütün bunları yaşın ilerlemesine bağlıya bilirmiyiz diyorum? hani önceleri kafaya birşey takmazsın herşeye ılımlı yaklaşırsın herkeze güvenir derdini açarsın ama şu anki bulunduğum yaşlarda pek kimseye güvenmek içimden gelmiyor bir sohbet olacaksa önce karşıdakini iyice bir süzüp amacını anlamaya çalışıyorum ve devamlı içine kapanık davranıyorum ama daha önceleri böyle değildi önüme gelen her kim olursa olsun hep konuşmak ,tanışmak olsun ilk adım bende gelirken şimdi karşıdan bekliyorum nedir yani konuşmak yerine düşünmeyi tercih ediyorum bunların sebebini merak ediyorum bir yerde okumuştum internet bağımlıları diğer insanlara göre daha geç olgunlaşıyormuş bende 6 senelik bir bağımlıyım günde 8 ila 10 saat vakit geçirdiğim çok olmuştur nette, buna nispet olgunlaşma döneminde olabilirmiyim diyorum?

Yorum

Bu konuda epey tecrübeli olduğun belli yazdıklarınla banada ışık tuttuğun için teşşekkür ederim böyle bir cevaba ihtiyacım vardı ne yazıkki yakın çevremde kendimi kimseye açamıyorum, bunun yanı sıra bu anllatığım ve yaşadığım bazı olumsuz ilişkiler dolayısıyla çok kötü bir duruma düştüm. nasıl söylesem bilmiyorum ama şu sıralar kafamın yerinde olmadığının farkındayım biriyle konuşacak olsam bile aklıma birşey gelmiyor eski tanıdığım birini gördüğümde selamı veriyorum ama gerisi gelmiyor gülümsüyorum duruyorum işin açıkcası gün içersinde hiç bir şey düşünemiyor vede ne söylenirse anlamıyorum bu durumdada kimseye şans tanıma gibi bir lüx tanıyamıyorum kendime böyle bir şansım yok gibi, bütün bunların sebebinin ne olduğunu merak ediyorum kimseden tatmin edici bir cevap alamıyorum Evet Söylediğin gibi ilk zamanlar yaşadıklarımın sebebini başkalarına bağlardım ama şimdi işler değişti bütün sorunun bende olduğunun farkındayım bundan sebep ise sürekli kendimi geliştirmeye başladım kişisel gelişim kitapları falan aldım okuyorum belki bir katkısı olur diye lakin okuduğumu anlıyamıyorum girmiyor kafama okuduklarım belki ilactandır diyipte avutuyorum kendimi ama yinede moralimi bozmaya hayata bağlanmama engel çıkıyor hep.

Yorum

Açık olmak gerekir ise hocam evet şu sıralar kendimi pek iyi ifade edemiyorum. daha önceleri yinede birazda olsa düşündüklerimi aktara biliyordum fakat şu ilacı kullandığım son dönemler herşey biraz terse sardı düşündüklerimi söyleyemiyorum daha doğrusu ne düşündüğümü bilmiyorum nedenini bilmediğim gibi kafa yormakta istemiyorum, fakat ilaç direkt olarak düşünce sistemini etkilediği için bununda etkisinden olabilceğini düşünüyorum aklımla hareket edemiyorum. he dersen eğer daha net bir şeyler yazman gerekiyor diye buyur sana kuruntula kapıldığım ve ilaç kullanmaya yeni başladığım dönemlere ait bir yazım biraz uzundur sıkılmadan okursan minnetar olurum.
          http://www.psikoloji.gen.tr/forum/showthread.php?t=7013

Yorum

İşleniyor...
          X