Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lusid Rüya (Rüyaları Kontrol Edebilmek)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Lusid Rüya (Rüyaları Kontrol Edebilmek)

Arkadaşlar ben rüya görürken o an uykuda olduğumu farkediyorum.Ama istediğimi göremiyorum. Bilinçaltım neyi kurguladıysa ordan başlıyor. Bildiğim kadarıyla bu geliştirilebiliyor. Hayal aleminde yaşayan biri değilim. Gerçeklerle hayallerin her zaman ayrımında olduğum için oluyor bu belki de. Tıpkı hipnoz gibi. Bilinçaltınızda korkularınızla yüzleşiyor ya da hayallerize koşuyorsunuz. İnsan iç dünyasıyla yüzleşiyor. Aşırıya kaçıp çok kapılmadıktan sonra, hayal ettiğiniz her şeyi gerçekleştirebilidiğiniz bir dünya oluşuyor.

Artık rüya makineleri bile çıktı. Japonlar tüm dünyaya satıyorlar. Psikoloji okuyan bir arkadaşımız okulunda görmüş. İstediğiniz resmi koyup, gözlüğü takıyorsunuz. Ses ve ışıklarla lusid evresine gelip istediğiniz rüyayı görüyorsunuz.

Rüyalar gerçekten de kontrol edilebilir mi? Görüşleriniz...

lucid ruya: ruyadayken tam anlamıyla ruyada oldugunu bilmektır.tüm hislerinizi ruyaya yansıtabilyirosunuz ama ruyadasınız gercek değil ve oldukca özgurmüşsünüz hissi uyandırıyor bireyde.Her bireyin yılda bir en fazla ıkı kez bu olayı yaşadıgı söylenmiştir. Ama bazıları hiç yaşamayabilir mesela ben biraz ilgi merak keşfetme üzerine yogunlaşma ile ilgili bir durum.Lucıd ruya süresince kşi istedigi butun hayallerı gerçekleştirebilir her yarım kalan rüyasına kendi istedigi süreci ertesi gün devam edebililr. Kendi rüyasının kahramını kendi olur.Fakat bu rüya türürn bir cok zararları vardır ve önerilen uygulanması tavsiye edelen bir rüya değildir. Örneğin: rüya kişinin istedigi gibi gitmezse psikolojik sorunlar yaşanabilir, aşırı uyku isteği olur, kişi gün boyunca cok az uyanık kalır.Şişmanlıga yol acar, günlük aktivite verimi düşer, işlerden dünyadan günlük hayattan kişi kendisni soyutlar......gıbi gibi.LUcid ruya kulaktan dolma bilgilerle kişyi istedigi sonucu ulaşturmaz mutlaka bu konuyla ilgili yeterli donanıma sahip kitaplar okunmalı ve kişi bu merakını törpielemek adına bir uzmana danışmalı.Yurt dışında bu konuyla ilgili egitimler kurslar verildiğni duymuştum ama ne kadar dogru ne kadar gerekli ve olması gereken bir süreç mi bu tartışılır....

Yorum

ben o Japonların yaptığı rüya makinesinden isterdim..
      dvd de film izleyeceğine insan kendisi filmin içine girmiş gibi olur ne güzel.

Yorum

bazende matrix gibi her istediğini yapıyormus herşeyi gerçekle birebir yaşıyormuş gibi hissetmeyi istedigimiz anlar olmuyor değil...........

Yorum

bu konuyla çok ilgili olan "suretler" filmini de izlemelisiniz bence.
          Bruce Wills oynuyordu.
          herkesin bir robotu vardı ve onu beyniyle yönlendiriyordu. fiziki olarak evde karanlık odada rüyaya yatıyor ama robot bedenini istediği biçimde yönlendiriyordu.
          filmde kötü diye eleştirilen bu olay bana çok cazip gelmişti ama bilemiyorum bu benim anormalliğim de olabilir)

Yorum

neden anormalligin olsun herkesin ayrı bir ilgi alanı var sadece film tavsiyeni dikkate alıcam tşklerr........

Yorum

rica ederim

Yorum

Bu sitede online rüya makinesi var: http://ruyamakinesi.ace.st

Yorum

çok ruya gören bırı olarak ilginç geldi bana

http://elifnazmmislina.blogcu.com/

Yorum

O gun cok yorulup yattıysam, daha saglıklı uyuyorum o gece kontor edebılıyorum. Boylece daha verımlı ıyalar goruyorum. Mesela gecen gece ruyamda dıscoya gıttım ve içindeki insanları teker teker yarattım superdi ... Rüyada oldugumun farkındaydım.. ve cok dinlenmiş bi şekilde uyandım uzun zamandır beynımı boyle bosalmıs hıssetmemıstım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Callingangels View Post
                      O gun cok yorulup yattıysam, daha saglıklı uyuyorum o gece kontor edebılıyorum. Boylece daha verımlı ıyalar goruyorum. Mesela gecen gece ruyamda dıscoya gıttım ve içindeki insanları teker teker yarattım superdi ... Rüyada oldugumun farkındaydım.. ve cok dinlenmiş bi şekilde uyandım uzun zamandır beynımı boyle bosalmıs hıssetmemıstım..
                      Kullandığın teknikler var mı ben hiç denemedim ama inception filminden sonra denemek istiyorum.

Yorum

Evet bu Mümkün Lucid rüya seti bile var!

Orjinal yazı sahibi: bypiso View Post
                        Arkadaşlar ben rüya görürken o an uykuda olduğumu farkediyorum.Ama istediğimi göremiyorum. Bilinçaltım neyi kurguladıysa ordan başlıyor. Bildiğim kadarıyla bu geliştirilebiliyor. Hayal aleminde yaşayan biri değilim. Gerçeklerle hayallerin her zaman ayrımında olduğum için oluyor bu belki de. Tıpkı hipnoz gibi. Bilinçaltınızda korkularınızla yüzleşiyor ya da hayallerize koşuyorsunuz. İnsan iç dünyasıyla yüzleşiyor. Aşırıya kaçıp çok kapılmadıktan sonra, hayal ettiğiniz her şeyi gerçekleştirebilidiğiniz bir dünya oluşuyor.

Artık rüya makineleri bile çıktı. Japonlar tüm dünyaya satıyorlar. Psikoloji okuyan bir arkadaşımız okulunda görmüş. İstediğiniz resmi koyup, gözlüğü takıyorsunuz. Ses ve ışıklarla lusid evresine gelip istediğiniz rüyayı görüyorsunuz.

Rüyalar gerçekten de kontrol edilebilir mi? Görüşleriniz...
                        Rüyalar kontrol etmek mümkün.Bunu nerden biliyorum çünkü bu konu hakkında çok araştırma yaptım.En sonunda istedigimi elde ettim bir sitede lucid rüya seti buldum.Araştırdım kullananlara ulaştım.anlattıkları inanılmazdı bende aldım ve şu an kullanıyorum daha ilk haftada 3 kere lucid rüya gördüm 40 gün sonunda rüyalarımın tamamın kontrol edecek seviyeye ulaşacagım.Her geçen gün etkisini görebilmek mümkün ayrıntılı bilgi için şuraya bir bakın arkadaşlar http://www.superbeyinokulu.com/?newU...145771&Fstate=

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lucidrüya View Post
                          Rüyalar kontrol etmek mümkün.Bunu nerden biliyorum çünkü bu konu hakkında çok araştırma yaptım.En sonunda istedigimi elde ettim bir sitede lucid rüya seti buldum.Araştırdım kullananlara ulaştım.anlattıkları inanılmazdı bende aldım ve şu an kullanıyorum daha ilk haftada 3 kere lucid rüya gördüm 40 gün sonunda rüyalarımın tamamın kontrol edecek seviyeye ulaşacagım.Her geçen gün etkisini görebilmek mümkün ayrıntılı bilgi için şuraya bir bakın arkadaşlar http://www.superbeyinokulu.com/?newU...145771&Fstate=
                          Lucid rüya setini upload edip linkini verebilirmisin.Sanırım siteyle ilgilenilmiyor.

Yorum

Kendi gerçekleştiremediğim bir şeyi inkar edemem elbette.Ben hiç rüyalarımı kontrol edebildiğimi hatırlamıyorum ki bunu yapanar varsa demek ki böyle birşey mümkün.İnsan her gün rüya görmez.Gördüğü rüyayı da genellikle uyandıktan hemen sonra hatırlayamazsa bir daha hatırlayamaz.Rüyalar bilincin kısmen kapalı olduğu oluşumlar.Zaman algısı, uyanıkkenkinden tamamiyle farklı.Ama mutlaka rüyaları tetikleyen etkenler vardır.Gün içinde beyin en çok neye odaklanmışsa sıklıkla rüyasında ona paralel şeyler görecektir.Ama yine de insanın kendisini uyanıkken, uyurkenkinden daha kolay yönlendirebileceği kanaatindeyim.Yani rüyalarımızın yerine gündüzki hayatlarımızı değiştirelim bence.

Yorum

acab birisi bana o makinaın nerde veya hangi sitede satldığını söyleyebilir mi

Yorum

İşleniyor...
                              X