Duyuru

Collapse
No announcement yet.

küçük bir anket sorum var

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• küçük bir anket sorum var

farzedelim hayatımın öyle bir dönemindeyim ki bir seçim yapmam gerekecek..
    orta yolu bulamıyoruz..

hayatımı paylaştığım yada paylaşmayı düşündüğüm o özel insan mı
    ailemin hakkımda uygun görüp benim için istedikleri mi yoksa kendi iç sesim mi?
    siz olsanız hangisini dinlerdiniz
    son sözü kim söylerdi?
    0
    a:6:{i:1203;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1203;s:6:"nodeid";s:6:"522279";s:5:"title";s:3:"ben";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1204;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1204;s:6:"nodeid";s:6:"522279";s:5:"title";s:13:"sevgilim,eşim";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1205;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1205;s:6:"nodeid";s:6:"522279";s:5:"title";s:21:"okulum,işim,kariyerim";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1206;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1206;s:6:"nodeid";s:6:"522279";s:5:"title";s:16:"ailem,çocuklarım";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1207;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1207;s:6:"nodeid";s:6:"522279";s:5:"title";s:17:"karar veremiyorum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1208;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1208;s:6:"nodeid";s:6:"522279";s:5:"title";s:8:"hiç biri";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

önce herkezin fikrini dinlerdim,sonra kendi fikrimle karşılaştırıp sorgulardım ve tabiki içimde en son şekillenen fikri dinlerdim.

Yorum

herkesi dinlersin fakat en son karar her zaman bize aittir yani ben'e !

Yorum

ilk kendime bakarım. çünkü ben iyi seviyede oldum mu diğerleride buna paralel olarak gelir.

bir insan kendini mükemmel ölçüde geliştirirse bunun getirisi olarak ailesi çocukları kariyeri ve daha hayatta neyi istiyorsa hepsi iyi olur.

bunların iyi olması için ilk insanın kendisinin iyi olması gerekir

Yorum

Saygıdan dolayı ilk aileme sorarım ama büyük konularda sadece kendime en mantıklı geleni yaparım. İç ses bazen yanıltır insanı.
          Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

sonuçta hayat benimse seçme hakkım olmalı onları dediklerine öre yaşarsam bu yaşamak değil oynamak olur
            hatada yapacaksam düşsemde sürünsemde ben yapmalıyım
            ama dara düştüğümdede elimden tutmalarını isterim
            sonuçta hayat bu
            bir kere geliyoruz hr şeyi yaşamalıyız
            ben çok duygusalım o an ne doğru ise her şeyi etraflıca düşünüp karar veririm

Yorum

Ben ailem ve çocuklarım dedim.

Belki yetiştirilme şeklimden dolayı sürekli ailemi mutlu etmek için yaşıyorum.Yani her attığım adımda onların mutluluğunu ön planda tutuyorum.Doğru olanın bu olduğunu kabul etmiyorum..tabiki insanın kendi fikri herşeyden önemli olmalı fakat dediğin gibi küçüklüğümden beri ailemi mutlu etmek aşılandı bana..insanın kişiliğinin değişmesi çok zor olduğu için ileride de çocuklarımın mutluluğunu ön planda tutacağımı düşünüyorum..

Ama asıl önem vermemiz gerken doğru da yanlış da olsa
              kendi fikrimiz olmalı..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pesetmez
                önce herkezin fikrini dinlerdim,sonra kendi fikrimle karşılaştırıp sorgulardım ve tabiki içimde en son şekillenen fikri dinlerdim.
                aynen

Yorum

Önümde birkaç şık varken ben günlerce kararsız kalıyorsam genellikle karar almaktan vazgeçerim. Ama net bir şekilde aklımda bir fikir beliriyorsa ona uyarım. Bazen insanlar karşılarına çıkan eş adayı hakkında çok kararsız kalabiliyorlar mesela. Böyle durumlarda benim fikrim her zaman olumsuzdur. Ve doğru bir adım attığımı sonraları farkederim.
                  <div>Yasam cok zalim bir ogretmendir; once sinav yapar, sonra dersi verir. Andre Gide</div><br />

Yorum

bence soruya cvp verilmesi için kişinin nerde? ne zaman? kac yasında? ne halde? oldugu bilinmelidir..

bana soracak olursanız suan ailem derim..cunku ailemden suan ilk sırada...3 yıl sonra (eger ki olursa) eşim derim..5yıl sonra cocugum derim...40 yıl sonra ben derim...

öncelikler değişir..
                    Baskalarının yasadıklarının , yasayarak tasdik etmek en buyuk embesilliktir...<br />

Yorum

bu arada soruna kendimce cvp verem....

baskaların yasadıklarını yasayarak tasdik etmek en buyuk embesilliktir...

bu yuzden her zaman kararı insan kendi vermeli...
                      Baskalarının yasadıklarının , yasayarak tasdik etmek en buyuk embesilliktir...<br />

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eisnheim
                        bu arada soruna kendimce cvp verem....

baskaların yasadıklarını yasayarak tasdik etmek en buyuk embesilliktir...

bu yuzden her zaman kararı insan kendi vermeli...
                        bencede :roll:
                        Hayat dinle beni!Bırak pesimi!Vazgectim

Yorum

hmm çoğunluk "ben" diyor.. ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.

yaş cinsiyet vs belirtmeye gerek yok soru gayet açık aslında.
                          şuan bulunduğunuz konum her hangisiyse o konuma göre bir cevap verilmeli tabiki. verdiğiniz cevaba görede sebeplerinizi gerekçelerinizi aşağıda belirtmiş olursanız okumaktan keyif duyarım hayli =)

ben şuan 23 yaşındayım.
                          bekarım ve ailemle birlikte yaşıyorum
                          her ne kadar zor olsa da hayatımla ilgili kararlarda özgür düşünüyorum ama özgür davranamıyorum her zaman.
                          sebebi baskı değil saygı
                          ailemi üzmek kırmak beklentilerini boşa çıkarmak istemiyorum.
                          o yüzden şuan benim için çok fazla öncelik arzediyorlar.
                          bazen sıkışıp kalıyorum ve bu sıkıntımı bile onlarla paylaşamıyorum.
                          sıkılmasınlar diye =)
                          ben gülben gibi düşünüyorum ve ailem diyorum.
                          bu cevap ileride çocuklarım eşim yada işim olur mu zaman gösterecek

Yorum

ben ailm dedim ama sonunca ceremesini ben çektim artık onlar bile karışamıyolar

Yorum

bilgi edinmeden fikir edinmezdim;yani o konuyla alakalı herkesin ne düşündüğünü bilmek herkesin nasıl düşşündüğünü duymak ve bunları mantık süzgecinden geçirip kalanın içine benliğimi ekleyip yoğururdum;böylelikle özünde hem ailemin ve sevdiğim değer verdiğim insanların hem da bana ait bir karar sentezi ortaya çıkmış olurdu;ama sırf birileri istiyor diye hayatımda kendi tercihlerimden hiç vazgeömedim;çünkü bu benim hayatım ve ben her anından zevk almak ve dolu dolu yaşamak istiyorum;eğer ben her adımımı yere sağlam atarsam hem kararlarım o doğrultuda güçlenir ve çevremdeki insanlarında bana ve benim kararlarıma olna güveni artar..

aynaya nasıl bakarsan aynadaki aksini öyle görürsün
                              Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

İşleniyor...
                              X