Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elde var 0 (sıfır)!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Elde var 0 (sıfır)!

Ne biçim bir dünya, ne biçim bir ülke yaşadığımız bu yer. Midem bulanıyor tüm olanlara karşı. Yardıma muhtaç insanların parasına göz dikmiş basit kafalılar, belki de bilmiyor olduğumuz eli cebimizde olan yapay dünyanın yapay büyüklükteki insanları... Başında beri sevmediğim eski teknoloji ışık kaynağının patlaması ve yenilenip tekrar, artık ülkemin insanının güzel yapısından çıkmış saf, cahil, küçük beyniyle kendi çıkarını düşünen insancıklara alın bu yeni ışık kaynağınız diyip aynı verimsiz eski teknoloji ışık kaynağının sunulması. Kimsenin haberi yok: flörasan diye bir teknoloji var; ampülden daha verimli.. Veya o saflıkla, o cahillikle, o basit bencillikle; verimsiz ışık kaynağı daha cazip geliyor.

Ve bu düzendeki bizler.. Kendime baktığımda bu pisliğin içinde kendi sınırlarımca birşeyler yapmaya çalışıyorum, pisliklere küsüp pisliğe bulaşmaya çalışıyorum. Ve elde var sıfır: umutları kırılmış, yaşamak için hayatı bağlayıcı etkenleri kalkmış bir ben=0..
    0
    a:4:{i:1221;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1221;s:6:"nodeid";s:6:"522284";s:5:"title";s:4:"evet";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1222;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1222;s:6:"nodeid";s:6:"522284";s:5:"title";s:5:"hayır";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1223;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1223;s:6:"nodeid";s:6:"522284";s:5:"title";s:41:"hayatı komiklik, şakalar olarak yaşıyorum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:1224;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1224;s:6:"nodeid";s:6:"522284";s:5:"title";s:23:"bencil olan insanım ben";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

en azından elde var 1 yani

Yorum

bence karamsarlıkta bogulmamalısın hayatta kötü şeyler oldugu kadar iyi ve güzel bir sürü şey var onu görmelisin sen iyi olmalısın fayda ancak böyle saglanır bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum :roll:

Yorum

maalesef öle.

Yorum

ne demek istediğini gayet iyi anlıyorum arkadaşım.
          bu ülkenin kaderimi bilmiyorum.
          hep hortumcular,yolsuzluk özentileri geliyor yönetime.
          devletin malı deniz ,yemiyen domuz .zihniyeti beyinlerine kazınmış.
          yetim hakkı yiyor hayinler.
          ne kadar beddua etsem azdır.
          öbür tarafta cayır cayır yansınlar inşallah.
          Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Üniversite mezunu bir işsiz olarak evet elde var sıfır (0) hem de kocaman bir sıfır. :evil:
            KİŞİYİ NASIL BİLİRSİN? KENDİN GİBİ...

Yorum

Bugün bu moralimi çok bozdu. Etmediğim beddua, küfür kalmadı.. Hala sinirimi alamadım. o kadar yoğunum: iş de yapamadım. Yapsam ne olacakki?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: PaRo
                Bugün bu moralimi çok bozdu. Etmediğim beddua, küfür kalmadı.. Hala sinirimi alamadım. o kadar yoğunum: iş de yapamadım. Yapsam ne olacakki?

yine karamsarsın paro.....senin bu gel gitlerin nolucak?...yine takılmışsın... :!:
                yarın çok geç olabilir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iloya
                  Orjinal yazı sahibi: PaRo

yine karamsarsın paro.....senin bu gel gitlerin nolucak?...yine takılmışsın... :!:
                  takılmamak elde değil diye düşünüyorum. bazılarını gözümü yumuyorum da bu kadar insanlık dışı olanlarına takılıyorum işte..

Yorum

Hiç bir zaman elde var sıfır olmaz.Her yaşanan bişey öğretir,ama eğer siz onun farkında değilseniz,üzülün...çünkü sıfırı bırak eksilerdesiniz...

İnsanlar bu kadar umrunuzda olmasın,her üzüntüyü acıyı içinize almayın,değiştirilemeyecek bir düzendeyiz ve bi şekilde bu düzene ayak uydurmalıyız ne kadar hoşumuza gitmese de.Herşey kendiniz de bitiyor,kendini mutlu edende insan üzende insan,herşeyin sorumlusu yine kendinizsiniz.Ölüm dışında hiç kimse kimsenin üzüntüsünden sorumlu değil bana göre,üzülmeyen üzülmez ben ne kadar üzmeye çalışsamda.Umrumda değil(üzülmek açısından) insanların bana yaptıkları ya da birbirlerine yaptıkları.Yardım gerektiğinde zor durumda kalan biri oldugunda elimden geleni yaparım,mutlu oolması için.Kimse ya da hiç bi olay için kendimi üzemem.Hiç bişey benden daha değerli değil.Herşey gelip geçici.Sallayın :lol:
                    öldü bu kız ; kesik boğazı bir vazo artık , geç gönderilmiş azap çiçeklerine...

Yorum

Sallayalım be enyax Ruhumuzu biraz daha saydamlaştırıp daha da maddeleştirelim herşeyimizi, inandıklarımızı, değerlerimizi yok edelimki acı çekmeyelim. Sadece sallayıp eğlenelim. Sallamazsak, sakladığımız ve/veya varolan o yıkılmışlık canavarları geri çıkar mezarından ve derin acılara boğuluruz..

Yorum

İşte genelde insanların sallamaktan anladıkları budur.Herkes değerlerini hiçe sayıp kendini maddeleştirebilir,yok edebilir.Ama önemli olan hiç bi şekilde kendi değerlerini prensiplerini ahlakını deforme etmeden hayatı sallamak.Bende kendimi üzmek istesem üzülecek o kdar çoook şey var ki...

Ayrıca yazdıgım yorumdan sadece sallamak kısmını algılamışınız galiba.Çünkü yukarısında sallamaktan kastım gayet açık bi şekilde yazıyo diye düşünüyorum.Basit bi insanın hayatı sallaması farklıdır,zeki bir insanın hayatı aklını kullanarak hayatı sallaması farklıdır
                        öldü bu kız ; kesik boğazı bir vazo artık , geç gönderilmiş azap çiçeklerine...

Yorum

Değiştirilmeyecek bu düzene ayak uydurmak, beni rahatsız edeni görmemek esasen değer yargılarımı silmekle olabilecek şeyler. Çünkü ben zaten değer yargılarımdan dolayı huzursuz, mutsuz oluyorumdur.

Mesela "Yardım gerektiğinde zor durumda kalan biri oldugunda elimden geleni yaparım,mutlu oolması için" demişsin. Çok güzel. Elimden geldiğince ben de böyle yaparım. Peki şu yeni düzende yardım yapabiliyor musun? Ya yardım yaptığın kişi esasen yardıma ihtiyacı olmayan kişiyse? Ya yardımını yapmak istediğin aracı kurum yardımlarını cebine atacak, şeytanın çocuğuna gemi alacak kadar şerefsiz, ahlaksızsa?

İşte arkadaşım. Bu sefer yardım yapma !ihtiyacındaki! sen, mutsuz olmamak adına, siliyorsundur yardım yapma isteğini veya kırpıyorsundur her seferinde. Gibi...

Herşey kendimizde bitiyor demişsin de? Olanları kulak ardı etmektir bu sadece. Olanları dinleyip izledikten sonra kendin diye birşey kalmıyor insanda. Boşver diyebildiğin an kendin birşeyler yapmış oluyorsun. O zaman da sana uymayan o boşverme tavrıyla yine sen olmamış oluyorsun. Sonuç: elde var sıfıır..

Sıfrı bırak eksilerdeyim...

Yorum

İşleniyor...
                          X