Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İyi insan olmak nasıl birşey:S

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İyi insan olmak nasıl birşey:S

ben bunu beceremiyorum,yüzüme gözüme bulaştırıyorum.ne yapıp ne yapmamam gerektiğini bilmiyorum.

cok basit kötü insan sadece kendi ihtiyacları icin yasar baskalarını düsünmez bile saygı nedir bilmez eroin esrar kulanır insanlardan uzaktır daha bir sürü kötü şey yapar insanlara
    iyi insan isteklere ve düsüncelere önem verir uyar ve uyarır kötü düsünceleri topluma saygılıdır toplum icinde kurallara uyar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayipruh
      bence iyi insanı sadece toplumsal kurallara uyan biri olarak görmek yanlıs çünkü kötü insan da çıkarları için öyle gözükebilir ama bu onun iyi oldugunu göstermez. esrar eroine gelince çok iyi biri sürekli kötülük gördügü içinde bunlara sıgınabilir ama özünde iyi olabilir. Benim sahsi görüşüm iyi insanlar daha fazla hata yapar ama kötüler herzaman bir çıkış yolu bulup kendini aklayabilir.
      birazına katılıyorum ama ben iyile kötü arasında sıkışmış bir ruhum kötü biri olsaydım olmak istesem zarar vermemin sınırı olmazdı kötü insan evt kendini haklamanın yolunu kolay bulabilirim ama bu ii bişi diyil kötü insan sonucta kendisine ve baskasına zarar verendir iyi insansa iyi şeyler yapan nebilim işte insanlarla iyi gecinen işi gücü olan / olmasada olur toplumda saygınlıgı olan kişidir yani her ne kadar kaybedio gözüksede aslında kazanandır en azından bir gün kazanacak olandır kötü insan kazancını kötü yollardan bulandır kaçakcılık vs maybe force be with you ve kötü insanın sonu her zaman iyi bitmez kimi zaman karanlıkta ceseti bulunan kişidir gelecegi olmayan gelecegi düsünmeyen
      Last edited by murat058; 27-04-2010, 12:09 AM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayipruh
        bilmiyorum ben sadece görünüre ve sonuca bakmam arkasında yatan nedene de bakarım. Kaldıki bu devirde her saygı gören iyidir demek yanlıs çünkü hak adalet yok. İşi gücü olan birine iyi demekte ne kadar doğru o ayrı bir şey.Çünkü işi gücü olan ama yolsuzlukla yalakalıkla düzenbazlıkla işini yürüten çok insan var o yüzden bu ölçüt olamaz.Birde su var olaya daha geniş bakmak lazım evrensel ahlak yasasına erişmiş insanlara göre bu saydıgın kriterler yetersidir ama herkesin bakıs açısı farklı tabi
        kötülükle kazananın dostu kendi gibidir helal ekmek yemenin tadıysa baskadır gercek dost edinmeninde tadı baskadır cıkarcı olmayan iyi kişilerinde cıkarcı dostları olabilio yalnıslıkla ama o iyi kişiler cıkarcı arkadaslıklarını uyarabilme gücüne sahipler cünkü kendileri temizler ama sen kötüysen kötü bi arkadasını uyardın zaman sen kendine bak cevabını alırsın en basitinden yada dinime küfreden müslüman olsa cevabını bn dindar biri diylim ama allahıda bilirim cennet cehenemide inanırmısın bilmem ama namaz fln kılmam ben cünkü yasayısım belli benim kimseye zararı olmayan hak yemeyen harama el uzatmayan hırsızlık dolandırıcılık zalime boyun eyme zorla zina yapmadıktan sonra namaz kılmasan nolur inanmaz namaza nıyaza içerim rakımıda bi laf var ikimizde gelsek o ince yola ben dürüstsem sarhoskende gecerim o yolu be serefsiz diye lafım sna diyil tabi bu iylik duygusu sereflede alakalıdır ayrıca

Yorum

İşleniyor...
        X