Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsanları değiştirebilir miyiz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İnsanları değiştirebilir miyiz?

................................
    Last edited by yaren25; 13-06-2011, 11:57 AM.
    ”Bir insanın hayattaki en önemli faaliyeti, ruhuna gereken özeni göstermesidir.”

çevremde hiç hoşlanmadığım davranışlara maruz kalıyorum ama değiştiremiyorum bunu gerçekten yapabilir miyim?
    ”Bir insanın hayattaki en önemli faaliyeti, ruhuna gereken özeni göstermesidir.”

Yorum

Canım insanları değiştiremezsin. Anca onlar değişmek istediğinde bunu kendileri isterler ve senden yardım isterlerse yardım edebilirsin anca..
      Yarencim insanların ne yaptıklarına bu kadar çok önem verme, sen istediğin kadar gayret et bu insan değişecekmi sence? onlar için harcayacak zamanın çokmu? değiştirmek için asla çaba gösterme..
      Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

bana karşı yapılan davranışlarını değiştirmek istiyorum.çok rahatsız oluyorum.ama ben aynı tepkiyi verdikçe aynı davranışlar tekrar oluyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yaren25 View Post
          bana karşı yapılan davranışlarını değiştirmek istiyorum.çok rahatsız oluyorum.ama ben aynı tepkiyi verdikçe aynı davranışlar tekrar oluyor.
          muhattap olmayacaksın canım onlarla, tek yolu bu malesef..
          Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

haklısın belkide en önemli sebebi de budur çok fazla önemsiyorum...

Yorum

kendine yeni bir tarz ve imaj oluşturmayı dene. ne kadar başarılı olabileceğini görmeye çalış. başkalarını değiştirmek kendini değiştirmekten daha zordur.
              ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

bende bunun üzerine yoğunlaştım hep aynı şekilde tepki gösteriyorum ve o da aynı davranışları sergileyemeye devam ediyor biraz utandırmam lazım galiba...

Yorum

kendini değiştirirsin başkalarıda değişir.insanlar ayna gibidir.

Yorum

evet aslında değiştirebiliriz demek kiii

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 01234
                      O genç sapığı değiştirmekten mi başlardın , eğer böyle bir yeteneğin olsa
                      hahahahhaaa

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hazel82
                        bunu oluştururken yapmacık ve özenti duruma düşmemek..."dipten dolma ve esaslı" olmayı sağlamanın yolu var mı acaba ? yoksa illa ki o çaylaklık dönemini geçirmek zorundamıyız ?
                        yolu olmaz mı var. ama uzun süreç istiyor. ve kendini değişime adaman gerekiyor. alışkanlık haline getirmek için o yaşantıyı istiyor olman lazım. ve yaparken sıkıntı duymaman lazım. zorndaymışsın gibi hissetmemen lazım. konuşma tarzını mı değiştireceksin değiştirirsin. kendinde görmek istemen lazım. ve kendine yakıştırman lazım. sonra sistematik tekrarlarla kişilik değişir. tabi inançların değişmesi en önemli konudur. inançlar değişmeden hiç bir şey değişmez.
                        ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

bence cok zor

Yorum

kimse değişmez bence. rahatsız ediyorsa uzaklaşırsın. yapılabilecek bir şey yok. insan kendini bile belli yaştan sonra değiştiremiyor. zor zor zor.

Yorum

kimse degismezzzzzzzzzzzzzzzz

Yorum

İşleniyor...
                              X