Duyuru

Collapse
No announcement yet.

çevreden sevgi mi görmek istersiniz, saygı mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• çevreden sevgi mi görmek istersiniz, saygı mı ?

ikisi de istenen şeyler ama birini seçicek olsaydınız hangisini seçerdiniz ? hangisini tercih edersiniz ?
    her insana hem sevgi hem de saygı aynı anda duyulmuyor. bazı insanlara sevgi bazılarına saygı duyuluyor neden ?
    1
    a:2:{i:1458;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1458;s:6:"nodeid";s:6:"522344";s:5:"title";s:28:"Sevgi görmeyi tercih ederim.";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"33004";}}i:1459;a:5:{s:12:"polloptionid";i:1459;s:6:"nodeid";s:6:"522344";s:5:"title";s:28:"Saygı görmeyi tercih ederim.";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"32980";}}}
    100.00%
    1

ben saygı diyorum.

Yorum

Aynı anda saygı ve sevgi duymak yada duyulmak mümkündür
      İkisininde birbiri olmadan pek anlamı yok zaten , eğer biri olmayacaksa ikiside olmasın farketmez

ι ωαηт тσ яє¢ση¢ιlє тнє νισlєη¢є ιη уσυя нєαят ؟
      ι ωαηт тσ яє¢σgηιzє уσυя вєαυту ιѕ ησт נυѕт α мαѕк ؟
      ι ωαηт тσ ѕαтιѕƒу тнє υη∂ιѕ¢lσѕє∂ ∂єѕιяєѕ ιη уσυя нєαят ؟
      уσυ мαу вє α ѕιηηєя вυт уσυя ιηησ¢єη¢є ιѕ мιηє !

Yorum

Saygı biraz daha zorunluluk gerektirir gibi duruyor. Yani saygı duyulan herkesin sevilmesi ve hoş görülmesi gibi bi durum söz konusu değil.
        Fakat Sevgi duyulmak bence beraberinde saygıyıda getirir hangisini önce duymak isterseniz dersen.
        Sevgi Derim.

Yorum

saygı görmek daha basit.
          görgü kuralları+yalancılık=saygı görmek

Yorum

insan kendini sevmeyi bildikten sonra başkalarından da sevilmeyi beklemez. insan kendi kendini de sevebilir. çevredekiler de bu kendine duyduğun sevginin haricinde saygı duyuyorlarsa ne ala.
            saygın olmak sevilmekten daha kolay. o yüzden sevme işini kendimiz. sayma işini diğerleri yapsın diyorum.böylece hem sevgi hem saygıya sahip oluruz.

Yorum

özsaygı ve özsevgiyi kendi içinde bulan bulan bir insan saygıyı ve sevgiyi de bulur. kendini seven insan sevilecek şeyleri arar. kendi hayatına yansıtır. kendine saygı duyan insan kendine saygısından dolayı hoş olmayan işleri kendine yakıştırmaz. dolayısı ile saygıyı kendine çeken bir kişilik geliştirir. bu işin sırrı aradığın şeyi kendi içinde bulmakta yatmasıdır.
              ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

çevre derken?

yani sevmek zorunda olmasa da saygı göstermek zorunda olan çevreler var.ayrı ayrı sevse daha güzel olur saysa daha güzel olur dediğim çevreler var benim mesela.
                ''herkes beni sevsin'' desem egoist misin abi? derler.''saygı duyun bana olum'' desem ingiltere kralı mısın lan derler.kime dediğin önemli abi bana göre.
                cehalet mutluluktur...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aziz_sgpkjmer View Post
                  çevre derken?

yani sevmek zorunda olmasa da saygı göstermek zorunda olan çevreler var.ayrı ayrı sevse daha güzel olur saysa daha güzel olur dediğim çevreler var benim mesela.
                  ''herkes beni sevsin'' desem egoist misin abi? derler.''saygı duyun bana olum'' desem ingiltere kralı mısın lan derler.kime dediğin önemli abi bana göre.
                  sormaya çalıştığım ; hani bazı insanlar görürüz dışarıda ve diyelim bu kişiyi hiç tanımıyoruz. ama görünüşü olsun tarzı olsun hareketleri konuşması olsun bizde ilk olarak o kişiye ya sevgiyle yada saygıyla yaklaşmamızı telkin eder. bazı kişileri ilk gördüğümüzde sempatik buluruz. bazılarını ise karizmatik. sempatiğe daha sevgiyle karizmatiğe saygıyla yaklaşılır. siz bunlardan hangisi olmak isterdiniz demek istedim

Yorum

İşleniyor...
                  X