Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Görücü usulü die tutturdu!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Görücü usulü die tutturdu!

Arkadaşlar merhaba
    6 senelik beraberligim olan şuan da sarsıntıda olan bitmeye yakın olan bir ilişkim var.cıktıgım kız arnavut göçmeni.çalışmıyor.ilişkimiz ilk günlerdeki gibi düzgün gitseydi agustos 2009 da evlenicektik ama şuan düşünmüyoruz her buluşmamızda sürekli kedi köpek gibi tartışıyoruz.isteme konusunu konuştuk benim sorunum bu aslında cok cıkmaza girdim
    ailesine söylemicekmiş benim sevdigim var birbirimizi seviyoruz beni istemeye gelicekler tanışmak istiyolar die.yok neymiş annem kızı balkonda görmüş begenmiş zillerini calıcakmış görücü usulü ile olacakmış.iki arada bir derede kaldım annemlere anlattım durumu kesinlikle tanımadıgımız kişinin evine gidemeyiz dediler kız söylesin izah etsin durumu dediler ama gel gelelim bunu kız arkadaşıma anlatamıyorum anlamak istemiyo.sizce cok sacma degilmi arkadaşlar.böyle yapan insanın asıl amacı nedir?ailesine laf getirmemekmi?yoksa nişan atılırsa adını cıkmasın diemi? zaten genel anlamda fikirlerimiz uyuşmuyo ne dersem cok sacma mantıksız gibi kelimeler hitap ediyor bana.acıkcası bu olanlardan snra sogumaya başladım bu ilişkimizden 6 sene oldu alıştık birbirimize ayrılması biraz zor olucak seviyorum ama bu şekilde evlenincede anlaşabilecegimi sanmıyorum.lütfen bana yol gösterin.sonradan pişman olucagım bişey yapmak istemiyorum.evlenincede mutsuz olmak istemiyorum.

muhtemelen ailesinden beraberliğinizi sakladığı için bu yolu deniyor..
    görücü usulüymüş gibi evlenip,ailesine durumu anlatmaktan kaçındığı belli..
    neden insanlar hatada yapsa bunu kabul etmek istemezler..oysa bu hata değil sadece ailesine güzel bir dille bunu anlatıp evlenmek istediğini söyleyecek..
    bu sorumluluk almamak,tersi ve aksi bir durum yaşandığında suçlu ben değilim demesi için bir kaçışa benziyor..
    <div>Kimilerine sadece bir forum..ama bize AİLE..</div><br />

Yorum

genel anlamda fikirlerimiz uyuşmuyor

öyleyse,
      neden onunla evlenmeyi düşünüyosunuz ki ?burasını anlamadım..

Yorum

KafaLar uyuşmuyorsa ne sevgi kalır ne aşk

Anlaşamadıgın birisiyle ne kadar süre bir yol katledebileceksin ?

1 ay mı 2 aymı 3 aymı ?
        GüLüşü YaraLı ßir Şizofren...

Yorum

Kız arkadaşından asıl soğumanın sebebi , kız arkadaşının bu davranışları mı , yoksa eski okul arkadaşına aşık olman mı :?:

Bu konuda samimi olmalısın kendine.

Yoksa ayrılmak için bahaneler bulmuş olursun sadece.
          “İlim sadece zekayı değil ahmaklığı da artırır.”

Yorum

http://www.psikoloji.gen.tr/modules....hlight=#400819

Eski okul arkadaşıyla ilgili bilgi bu kısımda
            “İlim sadece zekayı değil ahmaklığı da artırır.”

Yorum

ynsressam, daha önce de yazmıştım sorunun cevabını sen de biliyorsun, yazdıklarından bunu görebiliyorum. Arkadaşının görücü usulü olsun demesi son derece saçma ve böyle bir taleple sana gelmesi de düşündürücü :roll:

Yorum

ynsressam bence bu ilişki dönüm noktasına gelmiş, ya evlilik ya ayrılık gibi olmuş sanki.. bence ayrılmalısın, samimiyetten uzak, ihtiyaç ve alışkanlıkların götürdüğü bir ilişkiyi nasıl evlilğe taşayacaksınız :?

sumisalinin eklediği linktekileri de gördükten sonra ilişkinizdeki samimiyet kavramını tabi varsa tekrar düşünmeni isterim..

Yorum

Re: Görücü usulü die tutturdu!

Orjinal yazı sahibi: ynsressam
                  Arkadaşlar merhaba
                  6 senelik beraberligim olan şuan da sarsıntıda olan bitmeye yakın olan bir ilişkim var.cıktıgım kız arnavut göçmeni.çalışmıyor.ilişkimiz ilk günlerdeki gibi düzgün gitseydi agustos 2009 da evlenicektik ama şuan düşünmüyoruz her buluşmamızda sürekli kedi köpek gibi tartışıyoruz.isteme konusunu konuştuk benim sorunum bu aslında cok cıkmaza girdim
                  ailesine söylemicekmiş benim sevdigim var birbirimizi seviyoruz beni istemeye gelicekler tanışmak istiyolar die.yok neymiş annem kızı balkonda görmüş begenmiş zillerini calıcakmış görücü usulü ile olacakmış.iki arada bir derede kaldım annemlere anlattım durumu kesinlikle tanımadıgımız kişinin evine gidemeyiz dediler kız söylesin izah etsin durumu dediler ama gel gelelim bunu kız arkadaşıma anlatamıyorum anlamak istemiyo.sizce cok sacma degilmi arkadaşlar.böyle yapan insanın asıl amacı nedir?ailesine laf getirmemekmi?yoksa nişan atılırsa adını cıkmasın diemi? zaten genel anlamda fikirlerimiz uyuşmuyo ne dersem cok sacma mantıksız gibi kelimeler hitap ediyor bana.acıkcası bu olanlardan snra sogumaya başladım bu ilişkimizden 6 sene oldu alıştık birbirimize ayrılması biraz zor olucak seviyorum ama bu şekilde evlenincede anlaşabilecegimi sanmıyorum.lütfen bana yol gösterin.sonradan pişman olucagım bişey yapmak istemiyorum.evlenincede mutsuz olmak istemiyorum.
                  genel anlamda fikirlerinizin uyuşmadığını söylemişsin...6 yıllık bir ilişki...
                  bunu 6 yıl sonundamı anladınız??

sanırım sizinki biraz alışkanlığa dönmüş arkadaşım...zaten ona karşı eskisi gibi olmadığınızıda söylemişsin....ve diğer başlığıda okudum başka birine yönelmişsin...bence herşey bitmiş....sadece senin "ayrılalım" demene bakıyor olay...

bunun içinde zaman ver kendine...6yılın sonunda bunu yapabilmek zordur bilirim....kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman bitir....

ama bitir....çünkü gerçekten evlenirseniz bile ben mutlu olabileceğinizi sanmıyorum açık söylemek gerekirse
                  büyük sıçrayış için birkaç adım geri gitmek gerekr

Yorum

İnanın verdiginiz bilgiler dogrusunda dogru yolu bulmaya calışıyorum.fikirlerimiz 3 sene önce uyuşmamaya başladı ve 3 içinde de arttı arttı arttı.... sabrettik hep gecer dedik neyden kavga ettik onlara baktık düzeltelim dedik bir daha konuşmayalım dedik aynı şeyleri sürekli tartışmayalım dedik ama olmadı olmadı olmadı.... benim için inannın cok zor 6 senelik bir birlikteliği.onca emek onca geçen zaman...inanın cok sevdim sevdigim için herşeye göz yumdum sabır dedim ama olmuyo arkadaşlar alıştıgım için ayrılmak zor geliyo evet dediginiz gibi bi ''ayrılalım'' dememe bakıyo.6 yıl sonunda anlamadık beyaz kelebek 3 sene önce başladı ve boyumuzu gecti artık.hep ben ara vermek istedim ve verdim de ama o hiç ara vermedi ara vermek istiyosan ver dedi hep benim üstüme attı.bu olanlardan dolayıda birine yönelmeye başlıyo insan ister istemez....bu şekilde de onu aldatmış bulundum.su misali dedigim gibi olanlardan bu ilşikiden dogudum 5 seneki arkadaşımda karşıma cıkınca tamamen ister istemez insan sogudu bu elimde degildi inanın.kendimi suclu hissediyorum bilmiyorum ona hala söyleyemiyorum ayrılmak istedigimi ve diger arkadaşımla hala görüşüyorum bilmiyorum arkadaşlar cok kafam karışık. ayrılamama sebebim sadece 6 senedir alıştım ayrılmak kolay degil biliyosunuz sadece bu.

Yorum

arkadaşlar aslında ben bir psikologa gidip tedvi olmak istiyorum.bu 6 senelik ilişki beni cok yıprattı cok yoruldum sürekli düşünür oldum milletin bakışlarından korkar oldum ailemle arkadaşlarımla dogru düzgün konuşamaz oldum.

Yorum

İnanın verdiginiz bilgiler dogrusunda dogru yolu bulmaya calışıyorum.fikirlerimiz 3 sene önce uyuşmamaya başladı ve 3 içinde de arttı arttı arttı.... sabrettik hep gecer dedik neyden kavga ettik onlara baktık düzeltelim dedik bir daha konuşmayalım dedik aynı şeyleri sürekli tartışmayalım dedik ama olmadı olmadı olmadı.... benim için inannın cok zor 6 senelik bir birlikteliği.onca emek onca geçen zaman...inanın cok sevdim sevdigim için herşeye göz yumdum sabır dedim ama olmuyo arkadaşlar alıştıgım için ayrılmak zor geliyo evet dediginiz gibi bi ''ayrılalım'' dememe bakıyo.6 yıl sonunda anlamadık beyaz kelebek 3 sene önce başladı ve boyumuzu gecti artık.hep ben ara vermek istedim ve verdim de ama o hiç ara vermedi ara vermek istiyosan ver dedi hep benim üstüme attı.bu olanlardan dolayıda birine yönelmeye başlıyo insan ister istemez....bu şekilde de onu aldatmış bulundum.su misali dedigim gibi olanlardan bu ilşikiden dogudum 5 seneki arkadaşımda karşıma cıkınca tamamen ister istemez insan sogudu bu elimde degildi inanın.kendimi suclu hissediyorum bilmiyorum ona hala söyleyemiyorum ayrılmak istedigimi ve diger arkadaşımla hala görüşüyorum bilmiyorum arkadaşlar cok kafam karışık. ayrılamama sebebim sadece 6 senedir alıştım ayrılmak kolay degil biliyosunuz sadece bu.
                        canım inan seni çok iyi anlıyorum...kendini suçlu hissetme...ilişkiniz düzgün gitmediği için sende soğudun ve doğal olarak başka birine yöneldin..bu gayet doğal bir süreç aslında....
                        sanırım onun baskıcı tavırları ve ters davranışlarının etkisi büyük bunda...o yüzden sen kendini suçlama.....
                        ama evlilik düşünme derim....hem zaten yaşında çok genç evlilik için...

evet uzun yıllar süren ilişkilerde bitirmek kolay olmuyor...alışkanlıklar,yaşananlar,paylaşılanlar.. ..çok iyi bilirim bu duyguyu...bende yaşadım aynı şeyi....ama mantık çerçevesinde bakınca bitmesi gerektiğini görüyorsun....evlenip ayrılsan daha mı iyi olur?
                        hem senin hemde onun için iyi olmaz bu...

tabiki sevdin o da sevdi ki bunca yıl devam etti bişeyler...ama artık sevgide yara almış ilişki de....sorunlar devamlı arttı diyorsun bak sende...
                        biliyorum çok zor ve acı bir gerçek bu ama bitirmelisin canım bence...

dediğim gibi biraz kafanı toplamaya çalış,mantıklı düşün ve hazır hissedincede bitir....çok zorlanıcaksın evet ama bu bana göre sevgiden değil(çünkü bitmiş) dediğin gibi alışkanlıktan kaynaklanacak...

ama inan bana tecrübe konuşuyor alışkanlıklarda zamanla bitiyor...

Yorum

arkadaşlar aslında ben bir psikologa gidip tedvi olmak istiyorum.bu 6 senelik ilişki beni cok yıprattı cok yoruldum sürekli düşünür oldum milletin bakışlarından korkar oldum ailemle arkadaşlarımla dogru düzgün konuşamaz oldum.
                          eğer kendinde böyle bir olumsuzlukta görüyorsan git tabi...

sende kendimi gördüm bir an....çok fazla benzer ilişki değil ama hissettiklerimiz çok benziyor...

bende bazı konularda yıprandığımı farkedip psikolojik destek almıştım.....

şunu unutma ki senden ve sağlığından daha önemli hiç bişey hiç kimse yok....

Yorum

o zaman 3 sene once ayrılsaydın!!! neden boş yere kızı oyaladın ki..
                            baskasından hoşlanmayı mı bekledin? ayrıca hala kıza seni istemeye gelecegiz ümitleri veriyorsun,saka gibi..neyse bana göre çok ters bir durum hiç yorum yapmamam daha iyi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BeYaZ_KeLeBeK
                              canım inan seni çok iyi anlıyorum...kendini suçlu hissetme...ilişkiniz düzgün gitmediği için sende soğudun ve doğal olarak başka birine yöneldin..bu gayet doğal bir süreç aslında....
                              sanırım onun baskıcı tavırları ve ters davranışlarının etkisi büyük bunda...o yüzden sen kendini suçlama.....
                              ama evlilik düşünme derim....hem zaten yaşında çok genç evlilik için...

evet uzun yıllar süren ilişkilerde bitirmek kolay olmuyor...alışkanlıklar,yaşananlar,paylaşılanlar.. ..çok iyi bilirim bu duyguyu...bende yaşadım aynı şeyi....ama mantık çerçevesinde bakınca bitmesi gerektiğini görüyorsun....evlenip ayrılsan daha mı iyi olur?
                              hem senin hemde onun için iyi olmaz bu...

tabiki sevdin o da sevdi ki bunca yıl devam etti bişeyler...ama artık sevgide yara almış ilişki de....sorunlar devamlı arttı diyorsun bak sende...
                              biliyorum çok zor ve acı bir gerçek bu ama bitirmelisin canım bence...

dediğim gibi biraz kafanı toplamaya çalış,mantıklı düşün ve hazır hissedincede bitir....çok zorlanıcaksın evet ama bu bana göre sevgiden değil(çünkü bitmiş) dediğin gibi alışkanlıktan kaynaklanacak...

ama inan bana tecrübe konuşuyor alışkanlıklarda zamanla bitiyor...
                              İnanın sizin söyledikleriniz beni o kadar cok rahatlattıki inanamazsnz.Bitirmem en mantıklısı dediginiz gibi evlenipte mutsuz olucagımıza evlenmeyip mutsuz olalm daha muhakkak.eninde sonunda onunda karşına biri cıkacak ve sevecek geriye baktıgında onca gecen zaman emek dicek ama güzeldi be dicek buna inanıyorum bende böyle dicem elbette.ben onu kırmak üzmek hiç istemiyorum saolsun askerde beni bekledi ailem gibi bana para gönderdi emegi cok sayılır bende ama bunları gözönünde bulundurup ayrılmamak cok mantıksz geliyo bana.... onca resimler...... istanbul'un her köşesinde onla dolu yaşanan güzel yerler....Beyaz Kelebek gerçekten cok teşekkür ederim.kendimi toparlayıp en kısa zamanda onun daha fazla üzülmesini istemiyorum söyleyecegim.bir arkadaş gibi iki medeni,iki yetişkin insan gibi anlatıcam umarım beni anlar.
                              sebo sevdim ben dedimki 3 sene önce düzelir alltan alayım dediklerini yapayım dedim yaptım ama baktım ki tepeeme tepeme cıkıyo 3 sene zar zor dayandım buraya kadarmış.Ümit falan verdigimde yok oda yürümedigini ve bu şekilde evlenemeyiz diyo ama ayrılalaım demiyo sorunları çözelim diyo.kac sorun.....kac sorun cözümlenen.....ama olmadı olmadııı....daha fazla da uzamasnın bir anlamı yok ve kimseninde üzülmesine gerek yok.

teşekkür ederim

Yorum

İşleniyor...
                              X