Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Görücü usulü die tutturdu!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: BeYaZ_KeLeBeK
    Orjinal yazı sahibi: ynsressam
    arkadaşlar aslında ben bir psikologa gidip tedvi olmak istiyorum.bu 6 senelik ilişki beni cok yıprattı cok yoruldum sürekli düşünür oldum milletin bakışlarından korkar oldum ailemle arkadaşlarımla dogru düzgün konuşamaz oldum.
    eğer kendinde böyle bir olumsuzlukta görüyorsan git tabi...

sende kendimi gördüm bir an....çok fazla benzer ilişki değil ama hissettiklerimiz çok benziyor...

bende bazı konularda yıprandığımı farkedip psikolojik destek almıştım.....

şunu unutma ki senden ve sağlığından daha önemli hiç bişey hiç kimse yok....
    aslında olumsuzluklarda degilim sadece hep düşünüyorum.insanlarla diyalogum bozuldu sanki ailemden birisi bana bişey söylese durdur yere tersliyorum sadece bu ilişkiden bu kalıntılar kaldı he bide saç dökülmesi ve saç beyazlaması 24 yaşında oldu bunlar
    evet haklısın benden ve sağlıgımdan daha önemli hiç kimse hiç bişey yok....

Yorum

eğer bu ilişki seni yıprattısa bi psikoloğa git seyahat et kafanı dağıtmaya çalış
      BeYaZ_KeLeBeK bu konuda haklı hiçbir şey senin sağlığından önemli olamaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BeYaZ_KeLeBeK
        İnanın verdiginiz bilgiler dogrusunda dogru yolu bulmaya calışıyorum.fikirlerimiz 3 sene önce uyuşmamaya başladı ve 3 içinde de arttı arttı arttı.... sabrettik hep gecer dedik neyden kavga ettik onlara baktık düzeltelim dedik bir daha konuşmayalım dedik aynı şeyleri sürekli tartışmayalım dedik ama olmadı olmadı olmadı.... benim için inannın cok zor 6 senelik bir birlikteliği.onca emek onca geçen zaman...inanın cok sevdim sevdigim için herşeye göz yumdum sabır dedim ama olmuyo arkadaşlar alıştıgım için ayrılmak zor geliyo evet dediginiz gibi bi ''ayrılalım'' dememe bakıyo.6 yıl sonunda anlamadık beyaz kelebek 3 sene önce başladı ve boyumuzu gecti artık.hep ben ara vermek istedim ve verdim de ama o hiç ara vermedi ara vermek istiyosan ver dedi hep benim üstüme attı.bu olanlardan dolayıda birine yönelmeye başlıyo insan ister istemez....bu şekilde de onu aldatmış bulundum.su misali dedigim gibi olanlardan bu ilşikiden dogudum 5 seneki arkadaşımda karşıma cıkınca tamamen ister istemez insan sogudu bu elimde degildi inanın.kendimi suclu hissediyorum bilmiyorum ona hala söyleyemiyorum ayrılmak istedigimi ve diger arkadaşımla hala görüşüyorum bilmiyorum arkadaşlar cok kafam karışık. ayrılamama sebebim sadece 6 senedir alıştım ayrılmak kolay degil biliyosunuz sadece bu.
        canım inan seni çok iyi anlıyorum...kendini suçlu hissetme...ilişkiniz düzgün gitmediği için sende soğudun ve doğal olarak başka birine yöneldin..bu gayet doğal bir süreç aslında....
        sanırım onun baskıcı tavırları ve ters davranışlarının etkisi büyük bunda...o yüzden sen kendini suçlama.....
        ama evlilik düşünme derim....hem zaten yaşında çok genç evlilik için...

evet uzun yıllar süren ilişkilerde bitirmek kolay olmuyor...alışkanlıklar,yaşananlar,paylaşılanlar.. ..çok iyi bilirim bu duyguyu...bende yaşadım aynı şeyi....ama mantık çerçevesinde bakınca bitmesi gerektiğini görüyorsun....evlenip ayrılsan daha mı iyi olur?
        hem senin hemde onun için iyi olmaz bu...

tabiki sevdin o da sevdi ki bunca yıl devam etti bişeyler...ama artık sevgide yara almış ilişki de....sorunlar devamlı arttı diyorsun bak sende...
        biliyorum çok zor ve acı bir gerçek bu ama bitirmelisin canım bence...

dediğim gibi biraz kafanı toplamaya çalış,mantıklı düşün ve hazır hissedincede bitir....çok zorlanıcaksın evet ama bu bana göre sevgiden değil(çünkü bitmiş) dediğin gibi alışkanlıktan kaynaklanacak...

ama inan bana tecrübe konuşuyor alışkanlıklarda zamanla bitiyor...
        İnanın sizin söyledikleriniz beni o kadar cok rahatlattıki inanamazsnz.Bitirmem en mantıklısı dediginiz gibi evlenipte mutsuz olucagımıza evlenmeyip mutsuz olalm daha muhakkak.eninde sonunda onunda karşına biri cıkacak ve sevecek geriye baktıgında onca gecen zaman emek dicek ama güzeldi be dicek buna inanıyorum bende böyle dicem elbette.ben onu kırmak üzmek hiç istemiyorum saolsun askerde beni bekledi ailem gibi bana para gönderdi emegi cok sayılır bende ama bunları gözönünde bulundurup ayrılmamak cok mantıksz geliyo bana.... onca resimler...... istanbul'un her köşesinde onla dolu yaşanan güzel yerler....Beyaz Kelebek gerçekten cok teşekkür ederim.kendimi toparlayıp en kısa zamanda onun daha fazla üzülmesini istemiyorum söyleyecegim.bir arkadaş gibi iki medeni,iki yetişkin insan gibi anlatıcam umarım beni anlar.
        sebo sevdim ben dedimki 3 sene önce düzelir alltan alayım dediklerini yapayım dedim yaptım ama baktım ki tepeeme tepeme cıkıyo 3 sene zar zor dayandım buraya kadarmış.Ümit falan verdigimde yok oda yürümedigini ve bu şekilde evlenemeyiz diyo ama ayrılalaım demiyo sorunları çözelim diyo.kac sorun.....kac sorun cözümlenen.....ama olmadı olmadııı....daha fazla da uzamasnın bir anlamı yok ve kimseninde üzülmesine gerek yok.

teşekkür ederim
        merhaba canım
        daha iyi hissetmene çok sevindim....söylediklerimin faydası olduğunu bilmekte beni çok mutlu etti....
        yine söylüyorum ,seni çok ama çok iyi anlıyorum....o fotoğraflar,anılar...
        hiç kolay değil biliyorum....bizim biteli 5 ay oldu...üstelik 1 yıl boyunca bitsinmi bitmesin mi diye kararsızlık içinde debelendim durdum...
        çok acı çektim...o da çekti biliyorum...ama sonu yoktu ....sonu olsa bile
        mutsuzluk vardı görüyordum....bile bile hem kendimi hemde onu mutsuz edemezdim...

bunu gerçekten yaşamayan bilemez....kimseyede yaşatmasın Allah....
        ama şuna inan arkadaşım emin ol herşeyde bir hayır vardır...
        eğer bu iş sizin için hayırlı olsaydı,çok mutlu olacaktıysanız bu şekilde huzursuz olmazdın,bişeyler kafanı bu kadar kurcalamazdı...gönül rahatlığıyla evet derdin onunla evlenmeye...ne bir soru işareti olurdu kafanda ne bir şüphe içinde....
        bu her işte böyle aslında ...eğer bir işi yapma konusunda huzursuz hissediyorsan,içini kemiren bir şeyler varsa o işten hayır gelmiyor...

banada bunu burdan bir arkadaş söylemişti kendi konumu anlattığımda...
        ve gerçekten bu cümle bir dönüm noktasıdır benim hayatımda.....

herşeyin gönlünce olmasını diliyorum...
        herşeyin hayırlısını diliyorum senin için...

henüz çok gençsin....eminim Allah kalbine göre verecektir....

sevgiler......
        büyük sıçrayış için birkaç adım geri gitmek gerekr

Yorum

Kız için üzüldüm...
          Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MaLTtTt
            Kız için üzüldüm...
            bu öyle bir durumdur ki iki taraf içinde üzücüdür...
            kız için üzüldüm demek sanki erkek tarafı için bu işin çok kolay bişey olduğunu ima etmekle eş değerdir...oysa durum hiç te o kadar basit değildir....

bu olayda ki erkek tarafı benim olayımdaki benle aynı durumda...
            ve inanın bir ilişkiyi bitirmek hiç kolay bi iş değil....heleki böylesine uzun yıllara dayanan ilişkiyi....

ama malesef gerçekler acı olabiliyor....ve her iki tarafın mutluluğu adına bazen "gitmek" gerekebiliyor.....
            büyük sıçrayış için birkaç adım geri gitmek gerekr

Yorum

Bir taraftan ayırlık planları yaparken diğer taraftan kıza evlilikten bahsediyor..Yani ikili oynuyor..Bu yüzden kıza üzüldüm..Bu konuyu görünce acaba bütün erkekler aynı mı sorusu geliyor aklıma...
              Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

bence durum ne olursa olsun bu durum ikinizin yapacakları ile sonuçlaacaktır... dediğin doğru kardeşim... bu ''laf gelir'' düşüncesi ailelerde büyük engel teşkil ediyor... fakat aşılamaz diye birşey yok...
                sizler mutlu olduğunuz sürece birileri çenesini yalan yanlış şeyler söyleyerek istediği kadar yorarsa yorsun kimse ciddiye almaz... baş rollerde sizler varsınız... ve siz sonuçtan mutlu olursanız herkes mutlu olmak zorunda kalacaktır...

umarım işler isteiğin şekilde sonuçlanır...

Yorum

gerçi ben görücü usülüne karşı olanbiri değilim... tabi bunun geri kafalı olduğum anlamına getirenler olabilir...

modern toplumlarda yapılan evliliklerin % 80 oranında geçimsizlik ya da boşanma ile sonuçlandığı bilimsel bir gerçek... etrafımızdaki kişilerin ve kendi anne babalarımızın görücü usulüyle evlndiklerini biliyoruz... büyük bir çoğunluğu böyle... bu kişilerde sadece bilimsel araştırmalara dayanarak söylemiyorum hem görüp hem de yaşadıklermıda içine katarak sölüyorum; büyük oranda sevgi ve saygı var....

entellektüel denilen aslında bence cehalet yuvası olan programlarda her ne kadar dedikleriin tam tersini söylüyor olsalarda ben bu düşünceyi savunuyorum...

bence önemli olan nasıl bir evlilik olduğu değil... önemli olan ''siz mtlu musunuz??'' soruna verilen cevaptır....

Yorum

Arkadaşlar Merhaba

Umarım iyisinizdir.Uzun zamandır siteye giremiyordum işlerimden dolayı.Beyaz_Kelebek ben eski sevgilime tekrar döndüm.İnanın onu unutamıyorum 6 sene olan ilişkiyi bir kalemde silemedim.Sorunlarımızı sıkıntılarımızı konuştuk ve anlaştık tekrar yapmicaz die ve 2 aydır sorunsuz giden bir ilişkimiz var Allah umarım bozmaz.Herşey bizim elimizde anlaşamasakta kopamıyoruz madem kopamıyoruz ayrılmamızın bir nedeni yok gibi gördük ve karar verdik.İlerleyen zaman ne gösterir bilmiyorum ama ben onu cok oda beni cok sevipte kopamıyoruz

Yorum

İşleniyor...
                    X