Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İyi Niyet Hep Kazanır Mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

bence kazanmıyor

Yorum

kime sorarsanız sorun kimse ben kötülük yaptım demez..herkes hep çok iyidir başkaları art niyetlidir..kötülüğü kimse üzerine alınmaz..ee kim bu kötüler herkes iyiyse..kim bu haksızlar herkes haklıysa...iyi niyetli biriydim eskiden..yani çocuk gözlerle dünyaya bakarken..herkesi kendim gibi bilirken..sonra bende kirlendim büyüdükçe.herkes böyleydi düzen buydu..ayak uydurmak zorundaydım..ben kimsenin iyi niyetli olduğuna inanmıyorum..çocuklar hariç..toplum olarak bayılıyoruz başkalarının başına gelen kötü şeyleri film gibi izlemeye..başkasının haline bakıp şükreden kaç toplum vardır acaba..biri benden daha kötü diye şükür edilir mi allahaşkına..zor durumda birine bakıp rahatlayan bir insan asla iyi niyetli olamaz..insan oğlu çiğ süt emmiştir bence..salt iyi olması mümkün değil..binde bir tane iyi insan çıkar mutlak surette..o da bize denk düşerse..iyi niyet her zaman kazanır diyorum..ama iyi niyetli insan yok gibi birşey diyorum ben...kötü niyetli insana ellini sallsan çarpar..MASUM DEĞİLİZ HİÇBİRİMİZ

Yorum

Onemli olan "ic huzur". Niyetin de 'iyi" ya da "kotu" olusu zaten kisiden kisiye degisir. Insanlar temelde iyidir. "Kotuluk" benim icin "saygisizlik, umursamazlik" anlamina geliyor...... Yoksa masallardaki gibi gercek anlamda art niyetle hareket eden kimseyi tanimadim hayatimda; kotu cadi, kotu buyucu, dunyayi ele gecirmeye calisan canavar benim icin sadece masallarda ya da dini kitaplarda, mitolojide var. Durum boyleyken de; kasitli olarak saygisizlik ve umursamazlik bir insani mutlu da edebilir, mutsuz da...... Her saygisizin, ya da umursamazin gunun birinde bir sekilde pismanlik duyacagini dusunmuyorum...... Hayata bakis ile ilgili bu. Genelde bu davranisi gosteren insanlar, ayni tur davranisla karsilastiklarinda fazla reaksiyon vermezler; kizabilirler ama derine islemez...... Bu belki de hassasiyet ayarlari ile ilgili bir durum.

Yorum

ben yapmam gerekeni her zaman yaparım.iyi niyetli yaklaşmaya çalışırım.canımı yakanlarda direk Allah'a havale.
          mevlam neylerse güzel eyler.kim ne ekerse onu biçer.
          bu da geçer....

Yorum

bana kötülük yapana hayatımda hiç iyilik yapmadım yollarımı ayırmam gerekıyosa ayırdım gerekırsede ondan daha acımasız oldum. ama iyilik yapmanın hayatımda bi zararını görmedım iyilik yapmak kalk kırmamak kadar güzel olan ne varki

Yorum

bazen kazanmaz gibi görünür ama hep kazanır
              Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
              Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
              Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

bence iyi niyet her zaman kazanamasada asla kaybetmez....

Yorum

iyi niyet her zaman kazanmaz...ama tam olarakta kaybetmezde...ortada bekler öylece...zamanı gelincede verdiğinin 10 katını alırsın
                  <div><strong>tarihimin tekerr&uuml;r&uuml;nden korkmuyorum !</strong></div><br />

Yorum

kimse kendini kandırmasın kazanmıyo bu dünya böyle

Yorum

İşleniyor...
                    X