Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Özgüveninizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Özgüveninizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Merhabalar ben bunun için cipralex kullanıyorum ama özgüvenim genelde düşük seviyede, 3-5 günde bir 3-5 saatliğine geliyor sonra yine kayboluyor. Bu 3-5 saatlik süre içinde kendimden emin, hayat dolu, vakiti boşa harcamak istemeyen, hep olumlu düşünen biri oluyorum ama çok kısa sürüyor sonra yine üstüme tembellik çöküyor.
    Siz özgüven kazanmak için neler yapıyorsunuz, neler özgüveninizi yükseltiyor?
    Her şey güzel olacak...

Bir ortama girdiğimde, birisiyle konuşurken düşündüğüm şey öncelikle şu olur; o da insan ben de insanım. o da yemek yemeden, uyumadan, hatta tuvalete gitmeden yaşayamaz. Temelde aynı özellikleri paylaştığım birinden neden korkayım? Basit gelebilir ama bu düşünce beni ilk planda epey rahatlatır.
    Bir ikincisi görünüşümdür. Eğer kendimi güzel hissediyorsam o gün, kılık kıyafetimden de eminsem kendime olan güvenim ikiye katlanır.
    Bilgi. Bildiğim konuda konuşur, bilmediğim konuda susarım.
    Hayata bir oyun gibi bakar, yaşadığım her olayı ve karşılaştığım her kişiyi okunması gereken bir mektup gibi görürüm. Yani hayatı eğlenceli hale getiririm.
    ve inanmak... Hayatta bir şeyi gerçekten istersem bunun olacağına inanırım.
    Yillar sonra yapmadiklarinizdan duyacaginiz pismanlik yapip da pisman olduklarinizdan cok daha fazla olacaktir. Çünkü yapmadıklarınızın sonuçlarını hiçbir zaman bilemeyeceksiniz.

Yorum

kesinlikleee...aynadaki beni beğeniyorsam o güne mutlu ve özgüvenli başlarım..bakımlı olmak bunun ilk şartı...
      bol bol kitap okuyorum..yanında rahat olduğum insanlarla daha çok vakit geçiriyorum..

Yorum

sosyal ortamlarda yeterince bulunamayan biri için bu hiç kolay değil.şuna benzetilebilir"çok okuyan mı? çok gezen mi?"
        hiçbirşeyi pratiğe dökmeden tecrübe edemeyiz.tecrübe her konu için değerli bir unsur.böyle olunca karşılaşılan olaylara
        gerektiği ve zamanında tepki vermek mümkün olamaz.
        Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Estetik yaptırıyorum hahah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: psychologist__ist View Post
            Bir ortama girdiğimde, birisiyle konuşurken düşündüğüm şey öncelikle şu olur; o da insan ben de insanım. o da yemek yemeden, uyumadan, hatta tuvalete gitmeden yaşayamaz. Temelde aynı özellikleri paylaştığım birinden neden korkayım? Basit gelebilir ama bu düşünce beni ilk planda epey rahatlatır.
            Bir ikincisi görünüşümdür. Eğer kendimi güzel hissediyorsam o gün, kılık kıyafetimden de eminsem kendime olan güvenim ikiye katlanır.
            Bilgi. Bildiğim konuda konuşur, bilmediğim konuda susarım.
            Hayata bir oyun gibi bakar, yaşadığım her olayı ve karşılaştığım her kişiyi okunması gereken bir mektup gibi görürüm. Yani hayatı eğlenceli hale getiririm.
            ve inanmak... Hayatta bir şeyi gerçekten istersem bunun olacağına inanırım.
            Evet bazen ben de öyle yapıyorum ama her zaman tutmuyor, o anki ruh halime bağlı oluyor. : )
            Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Callingangels View Post
              Estetik yaptırıyorum hahah
              iyimiş ben de yaptırdım özgüvenimi geliştirmek istiyorum ama hiçbir şeyin işe yarıcağını sanmıyorum çünkü çocukluğumdan beri çok küçümsendiğim için bilinaltına yerleşmiş eziklik duygusu .atamıyorm . bir ortama kendimden emin şekilde girmeyi ne çok isterdim .hep süklüm püklümüm maalesf .öneriniz varsa bekliyorum bn de
              IşIk VER BANA !

Yorum

Ozellikle kucukken cok oluyo boyle seyler hele bıde buyuyuncede devam edıyosa daha da kotu... O kadar cok kotu ınsan var ki ınsanlarla dalga gecen kımsede bu yuzden ozguven kalmıyo maalesef o yuzden estetık yaptıranlara hiç karsı cıkamıyorum. guzelım aslında ama sanırım bende yaptırıcam delideli :32:
                Last edited by Callingangels; 15-08-2010, 08:27 PM.

Yorum

Arkadaşım iyi bir görünüme sahip ol,kendine bak,kendine güvenmesen bile güveniyor taklidi yap,hiç yapamıyosan çevrende özgüveni olan-beğendiğin insanları az-çok taklit etmeye çalış,yaşını bilmiyorum ama belli süre sonra ortamlara gire çıka kişiliğin bir şekilde oturuyor kimisinde 15 inde kimisinde 20 sinde kimisinde 30 unda olur mümkün olduğunca sosyalleş kendini kapama.

Yorum

Yaşım 23 rimax. İnsan kendini eve kapadıkça, sosyallikten uzaklaştıkça özgüveni daha fazla azalıyor bu da sosyalleşmesini engelliyor, kötü bir kısır döngü, eve kapanmamak gerek haklısın.
                    Her şey güzel olacak...

Yorum

Bak ben 21 indeyim bu sorunları çözeli birkaç sene oluyor,görünüm önemli gidebiliyosan spor salonuna falan git,hobi falan edin aynı hobiyi edinen insanlarla kolay sosyalleşirsin.

Misal benim bu tip sorunlardan çıkışımdaki başlangıç adımım onda birim olmayan bir adamın(maddi-manevi-kültürel-tip...) sırf sosyal olma-çevre-tatlı dil gibi faktörlerle sevdiğim kızla beraber olmasıydı,illa seninde yeter artık diyeceğin bir nokta gelecektir,ben bu noktadan sonra biraz kendimide zorlayarak düzelmiştim,önemli olan dibe vurduktan sonra yükselebilmek.

Yorum

İşleniyor...
                      X