Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1 hafta sonra kesin olarak öleceğinizi öğrenseniz ne olurdu ? ne yapardınız?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• 1 hafta sonra kesin olarak öleceğinizi öğrenseniz ne olurdu ? ne yapardınız?

...öyle ya birden bire birşey oluyor ve 1 haftalık ömrünüz kaldığını öğreniyosunuz öğrenmekle kalmıyip bunu hissediyosunuz ne olurdu? ne yapardınız? 1 hafta - 7 gün - 168 saat - 10080 dakika (112 futbol maçı kadar süre) kalmış. sonrası yok defter kapanıyor vakit gelmiş sıra sende deniyor.. son 7 gün de ne yapardınız? ne isterdiniz? ne düşünürdünüz? 7 6 5 4 3 2 1 0 .... sonra dört kollu

aslında çok da üzülmezdim çünkü gerçekten çok ağır geliyor yaşamak...ibadetle geçirirdim ailem ve dostlarımla birlikte olurdum.benim için üzülmemelerini söylerdim.kalbini kırdıklarımdan af dilerdim.sakladıklarımı söylerdim.
    Ölürüz diye mi üzülüyoruz?
    Ne ettik, ne gördük şu fani dünyada
    Kötülükten gayri?
    Orhan Veli KANIK

Yorum

Orjinal yazı sahibi: özgee View Post
      aslında çok da üzülmezdim çünkü gerçekten çok ağır geliyor yaşamak...ibadetle geçirirdim ailem ve dostlarımla birlikte olurdum.benim için üzülmemelerini söylerdim.kalbini kırdıklarımdan af dilerdim.sakladıklarımı söylerdim.
      peki ya kendin için son bir şey

nasıl olsa bu son olucak diyip .... belki bir çılgınlık belki bi veda imzası geride kalan herşey adına yarım bırakılanlar için mesela...

Yorum

Ölünün Dili olsa diyecek Sana: "Ben Fırsatı kaçırdım Tövbe et Günahına"..!! Necip Fazıl Kısakürek
        Söyledim... duydu anlamına gelmez
        Duydu... doğru anladı anlamına gelmez
        Anladı... hak verdi anlamına gelmez Hak verdi... inandı anlamına gelmez İnandı... uyguladı anlamına gelmez, ......Uyguladı... sürdürecek anlamına gelmez Pieta

Yorum

Orjinal yazı sahibi: recsen View Post
          peki ya kendin için son bir şey

nasıl olsa bu son olucak diyip .... belki bir çılgınlık belki bi veda imzası geride kalan herşey adına yarım bırakılanlar için mesela...
          evet çılgınlık yapmak isterdim ama ne tür bir şey karar veremedim
          Ölürüz diye mi üzülüyoruz?
          Ne ettik, ne gördük şu fani dünyada
          Kötülükten gayri?
          Orhan Veli KANIK

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bersina View Post
            Ölünün Dili olsa diyecek Sana: "Ben Fırsatı kaçırdım Tövbe et Günahına"..!! Necip Fazıl Kısakürek
            sen olsan ?

Yorum

bir an sadece yazdıkalrımı düşünün ve öyle yazıcaksanız yazın ki bir ışık tutmuş olasınız rica ediyorum..

Yorum

bir an sadece yazdıkalrımı düşünün ve öyle yazıcaksanız yazın ki bir ışık tutmuş olasınız rica ediyorum..
                O ne ölmeyimi düşünüyon bu ne biçim sorular?? sakın ha!!!
                Anladı... hak verdi anlamına gelmez Hak verdi... inandı anlamına gelmez İnandı... uyguladı anlamına gelmez, ......Uyguladı... sürdürecek anlamına gelmez Pieta

Yorum

sen olsan ?
                  İlk önce çocuklarım gelir aklıma ,,yok ben ölmemem lazım(

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bersina View Post
                    O ne ölmeyimi düşünüyon bu ne biçim sorular?? sakın ha!!!
                    neden bilmiyorum ama hiç kolay olanı seçmedim... ölmek mi ? ayakta durmayı tercih ediyorum neden mi soruyorum.. garip sorular garip kişilikler sıradan yada farklı cevaplar farklı insanlar başka yaşamlar ilginç düşünceler yada tespitler birilerinin ilgisini çekebilir ve düşünmesini sağlayabilir belkide ışık tutabilir yada hepsi ve yanısıra ilham arayanlara benim gibi ilham olabilir

Yorum

tek kendim açısından düşünürsem ölmek isterdim yaşamak ağır gelir oldu ancak annem ve ablam için yıkım olurdu bu kdarına dayanamazlar o yüzden yaşamak zorundayım ama zorundalık kötü

Yorum

Bankadan kredi çekip keyif yapardım

Yorum

Müthiş bir rahatlama hissederdim ilk olarak. Kimseye de söylemezdim tabii son haftam olduğunu. En sevdiklerimi görmek isterdim hep. Ve ibadet ederdim, arkada kalıcakların bir kısmı için dua ederdim. Çok hoş olurdu yahuu.
                          Dünya, çıkabildikleri kadar yükseğe nasıl çıktıklarının önemi olmayan zorbalara mı ait ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kücükinsan View Post
                            Müthiş bir rahatlama hissederdim ilk olarak. Kimseye de söylemezdim tabii son haftam olduğunu. En sevdiklerimi görmek isterdim hep. Ve ibadet ederdim, arkada kalıcakların bir kısmı için dua ederdim. Çok hoş olurdu yahuu.
                            sen dünden razıymışın...

Yorum

vur patlasın cal oynasın yaparım sevdim kıza söylerim nasıl olsa ölcem

Yorum

İşleniyor...
                              X