Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Nasıl yaklaşmam lazım??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Nasıl yaklaşmam lazım??

Merhaba,

Hemen kısaca konuya değineyim; hergün gördüğüm ve sohbetim olan birinden hoşlanıyorum. O belki benimle hoş muhabbetim var diye konuşmak istiyor ve içten bir arkadaşı olarak görüyor ama ben kendisine karşı giderek özel duygular beslemeye başladım. 26 yaşındayım, ciddi anlamda bir erkek arkadaşım olmadı ve nasıl yaklaşmam gerektiğini bilmiyorum. Daha önce hoşlandığım erkeklere açıldığımda benden birere birer uzaklaştılar ve aynısı bunda da olsun istemiyorum. Gerçek anlamda oldukça tecrübesizim, toyum ve bir kez daha canım yansın istemiyorum. Bir yandan da ondan hoşlandığımı bilsin ve niyeti her neyse imalı da olsa göstersin istiyorum. Anlayacağınız üzere büyük çelişkiler içerisindeyim. Canım telefon açıp konuşmak istiyor, sesini duymak istiyorum, sonra "kızlar kendini ağırdan satar" moduna bürünüp boşveriyorum ve öylece aklıma takılmaya devam ediyor. Küçük bir kız gibi değil, bir kadın gibi davranmam gerek biliyorum ama Tanrı aşkına bir kadın bu durumda nasıl davranır, yardımcı olabilir misiniz?

Gerçekten böyle mi düşünüyorsunuz? Ben pek parlak bakmıyordum duruma-yani durumuma-ama haklı olabileceğinizi düşündüm. Sadece dediğim gibi yine incinmek istemiyorum, sonra kendimi suçlamaya ve azarlamaya başlıyorum. Özsaygı sıfıra iniyor bu durumda. Ufak ufak söylediği güzel şeyler var tabi ama daha önceleri de bu tarz sözler sarfetmiş olan kişilerin benden hoşlandığını düşünüp desteksiz, hiç umursamadan onlara açıldım. Sonuç koca bir hüsran oldu. Bir de "onun hislerini belli etmesi" durumunu da idarak edebilmiş değilim. Yani saçma gelecek biliyorum ama gelip bir erkek açıkça duygularını ifade etmiyorsa söylediği ya da yaptığı diğer her şeyi sadece o an "öylesine" yapmış olduğunu düşünüyorum-diğer türlü hal ve hareketleri doğrultusunda cesaret alıp onlardan hoşlandığımı dile getirdiğimde ters sonuçlarla karşılaşmazdım-. Hayatımda sevgime karşılık alabileceğim biri olsun istiyorum ama bu gibi ihtimaller de önüme çıkınca geçmişe bakarak ve ne yapacağımı bilmiyerek karamsarlığa kapılıyorum. :RpS_sad:

Yorum

Yani şu an söylediklerizden şunu anlıyorum; benden kesinlikle hoşlanmıyor çünkü yanımda argo konuşuyor ve hitap tarzı-komik gelecek biliyorum- "kanki" "hacı" şeklinde. Bugün kızdım biraz "bana hacı deyip durma" diye kulağını bükerek. Geçen de yakın bir arkadaşı yanımıza geldi ve o benim yanımda yapmaması gereken düşüncesizce bir hareket yapınca arkadaşı uyardı "bir bayanın yanında yapma" diye o da "nolcak o yabancı değilki" dedi. Neyse, sanırım anlıyorum, hayal dünyam yine fazla çalışmış :RpS_smile: Cevaplarınız için teşekkür ederim bu arada, aydınlanmam gereken yerler varmış, daha net düşünebiliyorum şu an.

Yorum

Bence artık erkekler itiraf eder kızlarda itiraf etmesini bekler klişesini biraz değiştirmek gerekiyor.
        Duygularından eminsen korkma!..Aşk zaten risk almak demek değil midir? Biraz cesaret.
        Demişsin ki kanka , dost gözüyle bakıyor ama biliyor musun çoğu kişilerin sevgilisi kız arkadaşı , erkek arkadaşı geçmişlerinde dostu oluyor.
        Evet kaybetme riski her zaman vardır sadece senin durumunda değildir bu.
        Dediğim gibi risk alabilceksen göze alabilceksen kaybetmeyi konuş.
        Ölü yaşayanlar,yaşayan ölüleri çekemezler. Özdemir ASAF

Yorum

Öyle ilanı aşk ederek konuya girersen, kim olursa olsun iyi tepki almazsın söyleyeyim.

Karşındaki insanında bir mantığı olduğunu, seni arkadaşdan farklı gözle görmek istemeyebileceğini unutma.

Küçük adımlar at, hislerini aç, onun yanında nasıl hissettiğinden bahset mesela, ama abartma, sonra gözlerine bak, tepkisini anla. Düşünürse hemen yanıt bekleme, hemen konuşur konuyu geçiştirirse, sende konuyu geçiştir, her durumda duygularını biraz görmesini sağla işte.

Düşünceleriniz paralel gidiyosa, o'da sana olan ilgisini gösterir zaten. Tersi olursada yapacak birşey yok, gururun en az incinir.
          Last edited by Sen'jin; 19-10-2010, 01:36 AM.

Yorum

Anlattıklarına göre, sana hitap şeklinden de belli oluyorki sana duygusal olarak pek bakmıyor canım. Onunla görüşmeyi biraz kes bakalım, yokluğunu farkedecek mi?
            Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Tekrar Merhaba, az önce kendisiyle birlikteydik ve dün bana "seni geçen rüyamda çırılçıplak gördüm!! :13:" demesi ardından biraz olayı kurcalamak isteyip ona bu rüyanın nasıl hissettirdiğini sordum. "Ardından başka bir rüyaya geçtim, uyanmadım sonrasında" dedi ve ayrıntı vermek istemedi. Nasıl yani diye düşünüyorum, bilinç altında benden hoşlanıyor mu aslında? Temas halinde miydik rüyanda diye sordum " yok hayır sen istedin ama ben sana dokunmadım" dedi. -ne tepki vereceğim bilemedim cidden-Gözlerinde o bahsettiğiniz bakışı yakalamaya çalışıyorum ama öyle bir şey maalesef yok. Tam aksine o bana arada bakışlarımı yakalayıp soruyor "nasıl bakıyorsun öyle tuhaf tuhaf" diye. Bu itiraf etme durumunu da kesinlikle yapmama taraftarıyım, çünkü geçmişte iki defa deneyip fazlaca başarız bir girişim olduğunu gördüm-sevdiğim kişinin artık sırf onu seviyorum diye benden kaçmasını istemiyorum-:RpS_bored: Hitap tarzı şekillerinde de baya kulağını büküp rencide olduğumu ifade ettim, artık devam etmemesine özen gösteriyor. Böyle önerebileceğiniz kurnazca, işe yarar bir taktik var mı, hem anlasın hem de ben direkt söylememiş olduğumdan enyai durumuna düşmeyeyim, yanımda kalsın. :RpS_glare:

Yorum

Böyle şeyleri akışına bırakmak ,daha sağlıklı olabilir.
                Yine bir şeyler yapıcam diyorsan.
                O sana açılmak istiyormuşta, açılamıyormuş gibi git üstüne.
                Last edited by Sen'jin; 20-10-2010, 10:17 PM.

Yorum

denizkızı seni çıplak gördüm rüyamda ama sen yaklaştın bana demiiş ya bilmiyorum ama bana çok saygısızca geldi. hani senin ona olan ilgini anlamış ve dalga geçmiş gibi. yanlışda düşünüyor olabilirim ancak bana biri böyle deseydi muhtemelen bir daha göreşmezdim. ya da ben arayıp sormazdım onu. biraz geri çekilsen ondan beklesen. ben itiraf edebilenlerden değilimdir karşı taraftan beklerim genelde. tabi yine sen bilirsin ama bana göre tarzı hoş değil. bir bayanla böyle konuşulmaz.

Yorum

Seni rüyasında görmesi, çıplak felan demesi, sanki niyeti başka gibi geldi canım yada ağzını arıyor..
                    Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Herkesin aklı çıplaklıkta kalmış ! çıplaklık demiş afaroz edin, yakın. Rahat konuşan her insan kötü niyetli olacak diye bir kural yok. Rahat konuşan temiz kalpli bildiğim insanlar vardır tanıdığım. Hepside temiz kalpli olacak diye bir kural yok elbette ama bunun eleştirisini yapmak bana düşmez.

Yorum

Yazdıklarınızı okuyunca gerçekten üzüldüm çünkü ben açıklamalarına hiç sapkınlık olarak bakmamıştım-yani evet şok geçirdim böyle söyleyince çünkü duygusal anlamda bana karşı herhangi bir ilgisinin olmadığını düşünüyordum- Normalde sarkıntılık yapan biri değil, hatta yanyanayken bile fiziksel olarak geri adım atıp araya mesafe koyuyor. Vedalaşırken elini uzatıp "hoşçakal" diyip gidiyor, sarılmaya ya da öpmeye kalkmıyor. Belli yerlede yaptığı şakalardan ya da sözlerden mahcup olduğumu görünce hemen sesi ciddileşiyor özür diliyor ( özellikle bu hitap tarzı ile alakalı yaptığım uyarılardan sonra). Ben direk saflığına yormuştum ama eğer amacı salt cinsellikse incinirim ya..Erkeklerden yana yüzüm hiç gülmiycek galiba:sad: Fikirler için teşekkür ederim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: @@@@@
                          Rahat konuşmayı bizde beceririrz onda sorun yok ,,

Önemli olan ne söylediğine dikkat etmek ,, altındaki manaları bulmaktır ,, Bu zamanda bu rahatlık hoş karşılanmaz

Belki 2050 de dahada modernleştiğimizde normal kabul edilebilir
                          Bir keresinde şehir merkezinin ortasında bir insan, birisine bağırarak, ağıza alınabilecek en ağır küfrü etti, ötekide bağırarak karşılık verdi, sonra kucaklaştılar. Ben insanların samimiyetlerini bilemem.

Tek bir cümle ile adamın hayat hikayesini okudum mu sanki ? Görmediğim bir kişi için tamamen böyledir dersem, 50% kadar ihtimalle haklı ya da haksız olurum, oturduğum yerden kimsenin günahını almak istemem açıkcası.

Benim kafamı karıştıran nokta rüya olması, bu kız aklını bu çocuğa odaklamış, sürekli onu düşünüyor. Bu arkadaşında kalbi temizdir, üst beyin anlamaz, alt beyin çözer olayı, rüyasında görür. Anlam veremedi belki, kafası karıştı anlattı. Bir olay üzerine bu şekilde sınırsız senaryo çıkartabilirim.

Belki salladı, belkide saf biri doğruyu söylüyor, saf biri ise günahını almaya hazırmısınız ? Ben kimsenin içinide bilemem, samimiyetinide.
                          Last edited by Sen'jin; 23-10-2010, 08:38 PM.

Yorum

Akışına bırakın bence de. Kafaya takarsanız ve yaklaşmaya çalışırsanız, siz acı çekersiniz. Yaklaşmaya çalışmayın. Bırakın geç olsun, güzel olsun.
                            Tek dönümsün ömrüm...

Yorum

Merhabalar, en son olan olaylarla ilgili size aktarımda bulunmak ve fikirlerinizi almak istedim-bu tarz konularda inanın çok tecrübesiz ve öngörüsü eksik biriyim :sad:- beni uygunsuz vaziyette gördüğü rüya ile alakalı konu kapanmıştı ki geçenlerde yeniden "ben seni yine o şekilde gördüm" diyince sinirlerim tavana sıçradı ve münasip bir dille kendisini tabir-i caizse payladım. Birden yüzü düştü, kızardı ve "çok üzgünüm, çok utanıyorum"dedi. Ben de karşılığında kendisine bilinç altında beni resmetme şeklinin çok çirkin olduğunu, bir daha asla bana bu tarz şeylerle gelmemesini söyledim. "Ben seni öyle düşünmüyorum,gördüklerimim sembolik bir anlamı olmalı, neden söyledim zaten gerçekten çok özür dilerim" dedi. Yaklaşık bir saat boyunca hiç konuşmadan asık suratlarla oturduk. Sonra tekrar tekrar özür diledi ve ben de bir daha sözlerine dikkat etmesi halinde kendisini affettiğimi belirttim. Bu arada ondan fazlaca hoşlanıyordum-ve halen de hoşlanıyorum- çünkü o rüya olayına kadar bana davranışı son derece düzgün, samimi ve sıcaktı. Sonrasında birkaç saat yürüyüş yaptık ve gerçekten içten olduğuna kanaat getirdiğim bazı şeyler söyleyip gönlümü almaya gayret etti. Bundan birkaç gün sonra başbaşa kaldığımız bir anda ben sokulduğum halde kendisi hiçbir tepki göstermeden öylece durdu. Elimi tutmasını bekliyordum açıkçası ama fiziksel teması minimuma indirmek için kollarını kitledi ve hareket etmeden saatlerce kalakaldı. Bakışlardan bahsetmişti biri ve sonrasında dikkat etmeye başladım; bakışları hoşlanıyorum diyor ama davranışları mesafeli ve hissettiklerinden emin olmayan davranışlar. Bazen "seni sırtımda bile taşınırım" diyor bazen de yeri geliyor işte böyle "ben seni rüyamda çıplak gördüm" diye pat diye alakasız bir söz ortaya atıyor. Doğru yere yönlenebilmesi için ne söylesem, ne yapsam diye sonra ben de kara kara düşünüyorum:sad: Patavatsız mı, korkak mı, beklediği bir şeyler mi var..bir fikri olan var mı acaba, özellikle erkek olan okuyucular ne düşünüyorlar, belirtebilirler mi?

Yorum

İşleniyor...
                              X