Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ayıp olmasın diye...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ayıp olmasın diye...

Ben günlük hayatımda iletişim konusunda sorunlar yasayan biriyim. Kimseye haklıda olsam kolay kolay birşey söyleyemiyorum. Örneğin yolda biri kafama top atsa agzımı açıpta birşey söyleyemem. Yada biri bana kötü birsey dese karsılık veremem. Sonrada içimde bu bir virüs gibi büyürbu sorun. Sonucta kendime olan öz saygımı yitiririm . Bunu asamadım hiçbir zaman. İnsanlar alınır diyemi korkuyorum bilmiyorum ama bana dendiği zaman alınmıyorum hatta karsı tarafa uymaya çalışıyorum. Kendimi birey olarak görmüyorum biyerden sonrada . Başkaları gibi kendi kişisel saygımı koruyarak önce ben demek istiyorum. Ama nasıl basarırım hiçbir fikrim yok

Bence ayıp olmasın diye ya da karşı tarafı üzmemek için böyle davranmıyorsun. Anlattığın problemin en büyük ve büyük ihtimalle tek nedeni, kendi benliğinin farkında değilsin, özsaygın, özgüvenin yok bunlardır. Özgüvenimin yerinde olduğu zamanlar karşımda başbakan olsa utanmam konuşurum ama diğer türlü karşımda 4-5 yaşlarında çocuk bile olsa onun gözlerine bakmaya cesaret edemem. Bir işe girip çalışman senin özgüvenini fazlasıyla artıracaktır.
    Her şey güzel olacak...

Yorum

bir zamanlar ben de senin gibiydim. şimdide bazen oluyor gerçi genelde cevabını veriyorum karşı tarafa. ben şöyle düşünüyorum artık; beni karşımdaki düşüncsizce konuşarak üzebiliyorsa ben neden ona ince davranıp üzülmesin diye cevap vermeyim. hı o ben cevap verdiğimde alınıyorsa o da kendi bileceği iş. zaten beni üzen yıpratan biri de olmayıversin hayatımda ne gerek varki. bence seni üzene sende üz. başka türlü baş edilmiiyor insanlarla. dişli olduğunu anlayınca zaten bu davranışlarından da vazgeçiyorlar. sen de rahat ediyorsun.

Yorum

bende öyleyim biraz. birilerine kızarım bazen. haklıda olsam gösteremem kızdığımı. ayrıca niye kızıyorsun diyede kendime kızarım. bana kızılmasına haklıda olsam haksızda olsam tahammül edemediğim ve aşırı tepki gösterdiğim için insanlarda öyle sanırım. sağlıklı bir davranış değil ama napiim değişmiyor işte.
        "KADERE İnanan KEDER'den Emin Olur" H.Ş.

YAVAŞLA!!!
        BU HAYATTAN BİR DEFA GEÇECEKSİN...

[/CENTER][/SIZE]

Yorum

İşleniyor...
        X