Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yardım edin !!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• yardım edin !!

özgüven nasıl kazanılırla ilgili yada sf den nasıl kurtulunurla ilgili kitap önerebilirmisiniz ?
    vede 24 saatimi hiç arkadasım yok olmasını göz önünde bulundurarak nasıl harcalamalıyım söyleyebilirmisiniz ?
    adım adım söyleyin ama yani sırf cık dolasla olmaz ödevler verin bana bnde yapmaya calısıyım en kolaydan zora doru help me yani artık deişmek istiom neft yle deişebilirsiniz diye bi katap gördüydüm ama almadım emin diylim cünkü işe yararmı fln icindekilerede magzada cok bakamıosun zaten

özgüvenini kazanmak için sosyal ortamlara girmelisin. ilgi alanına göre bir kursa gidebilirsin. orda çevren oluşabilir. doktor yardımı da alabilirsin. hani kitaptan öğrenilecek bir şey değil. bir de her insan zaman zaman hayattan soyutlanmış ve özgüvensiz hissedebilir kendini belkide geçici bir durumdur.

Yorum

sen beni tanımıosun sanırım ben murat 24 yasında asırı sf yim kursa gidiom meslegimle ilgili ama ordada hiç arkadasım yok yaklasamadım birine gözüme kestirdim biride olmadı zaten psikiyattra gidiodum oda ilac veriodu ve kendini zorla diodu da onuda bıraktım gitmeyi bayadır ilacıda bıraktım evdeyim yani diomki 24 saatimi nasıl harcaya bilirim bilmiom sfm özgüvensiz olusum agır basıo yeni biri olamıom yani insanlardan kaçıyorum sürekli her kelimenin altında baska bişi arıorum acaba şu beni kücümsüomu fln gibisinden yada neilim şunu neden dedi gibisinden takıntılıyımda

Yorum

İlacı neden bıraktın, Mümin Sekman'ın kişisel gelişimle ilgili güzel kitapları var, bu kitaplarda neler yapabileceğin yazıyor, faydalanabilirsin.
        Her şey güzel olacak...

Yorum

kendim bıraktım faydasını gmrmüodum cünkü elle tutulur bişi yine isteksizdim vs yie yapmak istedimseyleri yapamıodum denesemde

Yorum

citoles and seraquel kullandım 7 - 8 ay fayda görmedim

Yorum

kendi hayatını en iyi bilen biri olarak sana ajanda tutmayı ve gününü planlamayı öneririm.
              Bu planlamanın içinde sana zor gelenleri kısa da olsa hayatına sok. örneğin yürüyüşe çıkmak sana çok zor geliyorsa önce 10 dakika ile başla kademe kademe süreyi artır.
              sana en zor gelen şeylerden biri de biriyle sohbet etmek sanırım. Yine bu iş için günde 5 dakika buna ayırmakla işe ile başla ve onun da süresini artırarak devem et.
              Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

slm
                benim başıma şöyle birşey gelmişti.
                üniversite hazırlıktaydım, aşırı depresyon bir dönemimdi, yataktn çıkmadan satlerce düşünüyordum , yattığım yerden 4-5 kilo verdim resmen tabi bu iyide oldu
                fotoğraf klübüne üye olmuştum ama bir türlü oraya gidecek cesaretim yoktu. 2-3 hafta geçmişti her hafta klübün gezileri vardı ben hala gitmemiştim o gezilere. yine bir uykusuz sabahımda kendi kendime böylemi olacak hep dedim ama yataktan nasıl çıktığımı bile hatırlamıyorum. sonra gezi buluşma alanına gittim. orada 2 tane eskiden tanıdığım kız vardı sanki çimdeki negatifliği biliyor gibi uzaklaştılar benden sanki herkes bana bakıyordu ( tabiki öyle birşey yoktu, herkes kendi derdindeydi, arkadaşımo lan kızlarda kendi derdinde konuşuyorlardı bunları sonradan düşününce anladım.) birilerinni yanına gidip selam dedim neşeli bir kız vardı onun yanında durdum devamlı, klübün yöneticilerindi, o noktada benim sınırlarım değişti. sadece bir selamla kendimi asasyöllikten çıkarttım o cesaretle hep böyle devam ettim. şimdide bir bayandan beklenmicek şekilde atılganım psikoloğun kendini zorla diyor ama zorlamak değildi benim yaptığım daha çok rahat bırakmaktı, insanlarda aynı herkes herkese benziyor, bazıları güçlünün popülerin yanında bazıları kendi depresyonunda , özgüven konusunu bir dönem diğer insanların ne kadar aptal olduğunu düşünüp yendim ( tabi şimdilik yenmiş durumdayım ) sana tavsiyem insanlardan arkadaşlık istiyorsan yanlarına git, ( huysuz birine denk gelirsen bunu büyütme ) konuş, sonra kendi yaptıklarından bahset. Benim gibi birine denk gelirsen ki eminim çok var arkadaş ortamlarına girmeni sağlayacaktır.

Yorum

İşleniyor...
                X