Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Annem hayatimi mahvediyor, ne yapacagim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Annem hayatimi mahvediyor, ne yapacagim

Aglayarak yaziyorum bu satirlari, lutfen bi fikir verin. 22 yasindayim

Annem kronik paranoid sizofreni hastasi . 12 yasimdayken intihara tesebbus etti. Zaten o zaman da durum parlak degildi ama o gnden sonra hayatim zindana dondu. intiharindan 4 sene evvel bakirkoyde yatmisti

Babam bizle degil zaten bosandilar. Ablam da yurtdisinda yasiyor. Yani anlayacagini ikisi de kacti kurtuldu. Ben yillardir kendimi eve kapattim. Okula gidemedim cunku annem bilegimi kestigi icin kollari buyuk olcude felc oldu ona bakmak zorndayim. Bu sene universite sinavina girmek istiyorm ama bu evde mumkun degil

Bakima muhtac oldugu gibi asiri bencil. Hep bana hep bana. 1000tl ile gecinmeye calisiyoruz ve bunun 400 lirasi onun sigarasina gidiyor asiri tiryaki. Gunde 3 pakete yakin sigara iciyor. Yetmiyor milletten dilenci gibi sigara ve para dileniyor. Sol eli cok az is goruyor onunla da sigara iciyor yemek yiyor. Eve nasil para yetistirecegimi sasirdim koca istanbulda bu parayla gecinemiyoruz. Surekli basimda konusarak, yersiz kaygilariiyla basimi sisirerek, bencillik yaparak hayatimi bana zindan ediyir ve akilsagligimi yitirmek uzereyim. Annemden uzak oldugumda cok mutluyum

Surekli benden is ve yemej beklyor. 2 dakikada bir faturayi yatirdim mi yemek yaptim mi ne zaman banyo yapacak hep bunlari soruyor, surekli bagiriyor surekli anlamsiz konusuyor artik biktim

Sikildim annem yzunden yasama istegim kayboldu . Cok aktif biriydim simdiyse eve kapanan icine donuk surekli aglayan biri oldum. Annem benden uzakkasmadikca ben ilaclarla da iyi olamiyorum. Zaten cok kilo aldim o da ayri bir bunalim sebebi.

Daha once doktor annemin hastaneye yatmasi gerektigini soylemisti ama kati suretle istemiyor. Zaten istese bile kalici olarak kalamaz sanirim . Ya ben gitmeliyim ya da o nail yaparim bilmiyorum. Okumak da istiyorum. Durumum 10 yildir cok kotu.

Surekli beni intihar ederim diye tehdit ediyior. Bir kere yapti zaten onda da o yasimda annemin altindan aldim. Simdi yine beni tehdit ediyor biktim.

Yorum

şizofreni genetik bir hastalıktır ve sende de çıkma ihtimali var. sen de şizofren olursan onu daha iyi anlayabilirsin.
      ben de şizofreni hastasıyım. bu yüzden ben seni değil anneni tutuyorum.
      şizofreni böyle berbat bir hastalık. herkes uzaklaşır. öz çocuğu bile şizofreni istemez.

Yorum

ya üzgünüm tabi ama bu insanı neden bir bakımevi falan almaz.
        22 yaşındaki genç nasıl baş etsin.kendi hayatını mı kursun annesiyle mi uğraşsın.sanki annesi onun çocuğuymuş gibi(
        yanlış anlamayın bu şizofren değil de yatalak bir insan da olabilir di altına yapan falan.
        neden herkes bir kişinin üstüne yıkmış yazık.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omerer View Post
          şizofreni genetik bir hastalıktır ve sende de çıkma ihtimali var. sen de şizofren olursan onu daha iyi anlayabilirsin.
          ben de şizofreni hastasıyım. bu yüzden ben seni değil anneni tutuyorum.
          şizofreni böyle berbat bir hastalık. herkes uzaklaşır. öz çocuğu bile şizofreni istemez.
          hiç şaşırmadım, bencillik şizofreni hastalarına özgü sanırım. ama bencillik sırası bende olmalı.

Yorum

Ne diyeceğimi bilemedim,işin gerçekten çok zor. Devamlı olmasa bile arada hastaneye alsalar hem annen hem senin için iyi olur.
            Hastaneye gidip dr larla konuşsan belki yardımcı olabilirler...
            Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
            Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

Yaşadıkların çok zor canım, annende olsa, böyle ruhsal sorunları olan birisiyle bu genç yaşında nasıl başedebilirsin ki? en iyisi onu devamlı tedavi görebileceği bir kliniğe yatırın, baban, ve diğer kardeşlerinde sahip çıkmak zorundalar, hem o zaman doktor kontrolunde olur, hem senin için rahatlar..
              Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

insan annesini bi kenara atmakda istemez ama durumu bu kadar ağırsa ve tek başına bunun üstesinden gelmeye çabalıyorsa iş gerçekten ciddi, bunun için sağlık kuruluşlarıyla görüşmeyi dene, muhtara git belediyeye git dilekçeler falan yaz, en azından maddi durumunuzu şimdikinden biraz daha iyi duruma getirmek için yardımda bulunmalarını iste, ne insanlar var annesi babası sağlıklı, başlarında duruyor, çalışıp para kazanmaya ihtiyaçları yok ve yine şikayet ediyorlar, seninki pek şikayet etmek gibi olmamış bence etsende haksız değilsin.
                ÖMÜR, UMUTTAN ÖNCE BİTMELİ...

Yorum

İşleniyor...
                X