Duyuru

Collapse
No announcement yet.

şanslı mıyım dertli miyim ??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• şanslı mıyım dertli miyim ??

merhabalar,

bana yazmanın iyi geldiğini keşfederek buraya yazmaya karar verdim.tanımadığım insanlardan yorum almak belki de iyi gelecektir..ben iki tür hayat yaşayan insan olduğunu düşünüyorum.birincisi gayet monoton sıralı hayatı olan doğan,büyüyen,okuyan+evlenen,çocuğu olan,çok ciddi olmadan sağlık problemleri olan,zamanı gelen kayıplar yaşayan bir diğeride hayatında hep bi inişler çıkışlar yaşayan yani buna örnek kendim

ergenlik döneminde çokta ilgiyle bakılmayan,orta derece başarıda olan birisiyken çok hevesle kazandığım üniversitemi kanser olmam nedeniyle bıraktım ama uzakta olduğum için beni seven birine kavuşmuş oldum (şanslı mıyım dertli miyim )
    kötü giden tedavim mucizevi bi şekilde iyileşerek sonlandı ilik naklinden döndüm ööle söliyim ama bununla beraber beni kısıtlayan ,yeni yeni oturmaya çalışan kkişiliğimi altüst eden sevgilimle mutlu değildim ama bi o kadarda mutluydum (yine şanslı mı dertli mi )
    uzuuunn süren 4 sene kadar ilişkiyi bi cesaret nokta koydum ki onunda canına minnetmmiş ardına bile bakmadı..sudan çıkmışa dönmüş biriydim ve çevremde çok az insan kalmıştı.bişeyler yapmak için çabalıyordum ama koca kalabalık dünyada yalnızdım sanki.kursa gidiyordum sınıfta tek kişiyidim,işe girmiştim ben ve patron neyse bu durum yavaş yavaş arttı ve şu anda büyük ve kalabalık bi firmada çalışmaktayım..neysee iyileşmiştim bunun üstünden 3 sene sonra gibi sevgilimden ayrılmıştım ama vücudum bu acıya tepkisini geciktirmden gödtermişti ve kalbim doktorlarında inanamayacağı kadar su toplamıştı (kalp zarım)bi bakmıştım ki hastanedeyim.ama en azından bu sefer manzaralı bi hastanedeydim ama bi ay sonra tekrar ameliyat için yatmıştım.Allahım neden ben sorusunu sormayacaktım kendime sadece Allahın sevilen kulu olduğumu biliyordum neyse bu derttende alnımın akıyla çıkmıştım.ama giden sevgilinin ardından pardon ben bırakmıştım ama buna zorlanmıştım psikolojik olarak hala ve hala toparlayamamıştım kendimi..bu arada evde de bi sorun vardı.babam alkollüyken tartışmayı kavgayı seviyordu ve benim artık sabrım kalmamıştı .normalde yüksek sesimi duymayan çevrem evdeki halimi görseler şok olurlardı herhalde
    ve yine şanslı zamanımda 3 haftada çok iyi bi yere sağlam bi işe girdim.artık hayatım iyiye gidiyordu sanırım..güzel yerler görmeye başlamıştım.mutluydum da ama artık kimseye güvenmiyordum.çünkü giden sevgili derin psikolojik yaralar bırakmıştı.herkes kötüydü art niyetliydi onun gözünde ve benimde ööle düşünmemi sağlamıştı..ondan ayrıldığım için şükrediyordum ama bi yandan da kahroluyordum..neysee bu sölediklerimden de bi 3 sene geçti.herşey yolunda giderken bi gün annem kaza geçirdi 3 gün komada kaldı ve ben işimden ücretsiz izine ayrıldım.ona baktım bi anda herşey allak bullak olmuştu bu süreçte giden sevgilinin evlendiğini öğrendim.al işte bi travma daha.bu arada annemle mi babamla mı uğraşayım bilemedim o da ayrı bi konu başlığı zaten..

yani şanslı mıyım dertli miyim bilemedim konunun özü

hayat bu işte bir sürü iniş ve çıkış
    tam nefes aldım dediğin anda "sırada ne var ?" diye sorarken buluyorsun kendini
    çok geçmiş olsun
    bu kadar badireden sağ çıkman seni şanslı bu badirelerin yarattığı travmada seni dertli yapmış
    cennete gidicem çünkü cehennemi burada yaşadım

Yorum

evet aynen ööle etrafa bakıldığında herkesin kendine göre dertleri var.ama yaşanan sağlık problemleri tabi herşeyden önemli oluyor.arkadaşlarım benden bi süre haber alamadıklarında yaşıyormusun herşey yolunda mı diye ulaşıyorlar banahayat bu yaşanılan kötüolaylar son olur diye umut ediyorum

Yorum

en önemlisi sağlık
        bu konudan ailece muzdarip olduğumuzdan çok iyi anlıyorum seni
        ben hastalıktan değil kazalardan çektim o kadar çok kaza geçridim ki kırmadığım kemiğim kalmadı annemse nedeni belirlenemeyen hastalıklardan muzdarip oldu
        yani acaip şanslıyızdır ailecek
        cennete gidicem çünkü cehennemi burada yaşadım

Yorum

Bence sanslısın.Hicbir dert seni bitirmemis.Beni öldürmeyen hersey güclendirir mantıgıyla düsünürsek sizi dahada saglamlastırmıs.
          Gecmisin etkilerinden bir önce kurtulmanız ve güzel yarınlara ulasmanız dilegimle ...
          Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

evet bencede en önemlisi sağlık zaten sağlık olmayınca hakkaten hiçbirşeyin öenmi olmuyor.sanada çok geçmiş olsun..kırık işi de çok zor benim de anneme araba çarptı 4 aydan beri kırıklarıyla yaşıyor..herkese sağlık diliyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ultrAslan View Post
              Bence sanslısın.Hicbir dert seni bitirmemis.Beni öldürmeyen hersey güclendirir mantıgıyla düsünürsek sizi dahada saglamlastırmıs.
              Gecmisin etkilerinden bir önce kurtulmanız ve güzel yarınlara ulasmanız dilegimle ...
              evet aynen öle oldu yıkılmadım ayaktayım dertlerimle başbaşayım günlük telaşlara dalınca zaten geçmişin etkilerinden kurtuluyor insan ama şu anda evde lduğum için dertler,geçmiş aklına geliyor maalesef

Yorum

Orjinal yazı sahibi: şanslı ve dertli View Post
                evet aynen öle oldu yıkılmadım ayaktayım dertlerimle başbaşayım günlük telaşlara dalınca zaten geçmişin etkilerinden kurtuluyor insan ama şu anda evde lduğum için dertler,geçmiş aklına geliyor maalesef
                en azından sanslıymıssın, ben hayatta hep sanssız oldum, herşeyi ben yaptım, hiç önüme gelmedi, ama artık yorucu olmaya başladı mücadele etmeninde bir sınırı var..
                biliyorum artık çok zor çok
                kuracak yeni bir hikayem yok.
                yine de uğraşıyorum rastgele bu eskimiş kelimelerle

alt üst olmuş coğrafyanda
                cebinde bozuk paralarınla
                kendi mezarına selam durup
                boşver mi diyorsun kanasın.

Yorum

İşleniyor...
                X