Duyuru

Collapse
No announcement yet.

"Dünya Sizin Cehenneminiz." Ne kadar da doğru!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• "Dünya Sizin Cehenneminiz." Ne kadar da doğru!

Bu mesaj silinmiştir. Yorumlarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim.

Cevapları aşağıda okuyabilirsiniz...
    Last edited by bypiso; 09-03-2011, 07:21 PM. Reason: Gizlilik

Dostum yazdıklarının bazılarına katılıyorum.Maalesef toplumumuzun basında karabulutlar dolasıyor.Gencligin özendigi seyler;medyanın yarattıgı sahte putlar.Dezenformasyon almıs basını gidiyor.Su durumda bize düsende karanlıga sövmek yerine bir mum yakmak.

Amerikadaki genclere gelince.Emin ol ki onların psikolojisi bizim genclerimizden cok daha bozuk.İnsanlık vasfına yakısmayacak bir sekilde her önüne gelenle iliskiye giren,hicbir kural tanımayan,ruhunu beslemeyen,tanımlayamadıgı ölüm gerceginin adını ananlara bile tahammül edemeyen bir kisinin mutlu olması beklenemez.

Bize gelince.Dünya kimin icin cehennemdir bilemem.Benim icin cehennem degil.Basımı kaldırıp etrafıma baktıgımda anlamsız,tanımsız hicbirsey göremiyorum.Ve korkmuyorum o mutlu ! ergenlerin delicesine korktukları ölümdende.Bu dısarıda empoze edilmeye calısılan hayata uymadıgı icin kimsenin hayatı cehenneme dönmez.Eger dönüyorsa hayatında baska eksikler ya da fazlalar vardır...
    Çılgın,hayat dolu ve hırçın SARIyla;Asil,olgun ve durgun KIRMIZInın dostluğu:

''GALATASARAY''

Yorum

Yüzlerce senedir, dedenizin zamanından tutun, belki de islamiyetten oncesine kadar tek bir laf var herkesin ağzında, "Başımıza taş yağacak" "Kıyamet Kopacak", vs..
      benim zamanımda ters şapka takıp yırtık pantolon giydiğim için dedem bana gavur musun, çarpılacaksın derdi Anneanneme anneannesi döbiyes giydi diye kızarmıs vs...
      her zaman ve her yerde insanlar kendisine ters gelen birsey olduğu mu isyan ediyor, kader falan değil. Banada internette EMO denen kişiler garip geliyor ama 13 yaşındaki yeğenime göre normal
      Bu dünya yaşamasını bile cennet yaşamasını bilmeyene cehennem. Gerisini isteyen istediği gibi yorumlar...
      biliyorum artık çok zor çok
      kuracak yeni bir hikayem yok.
      yine de uğraşıyorum rastgele bu eskimiş kelimelerle

alt üst olmuş coğrafyanda
      cebinde bozuk paralarınla
      kendi mezarına selam durup
      boşver mi diyorsun kanasın.

Yorum

Bence sen gerçek bir akılla ve realist düşünmeyi öğrenirsen mutlu olursun. Bu düşüncelerden bir an önce sıyrıl ve hayata dön...

Yorum

eh..bi kısmında bi mantık var..ama o mantık da şeyle yıkılıyo, ifadede belli bi yaş veya duygu döneminde olabilecek, ve yanıltıcı da olabilecek; 'iyi ve düzgün bi insanım, kötü ve çarpık olan bu insanlık beni kaldıramıyo, beni anlayamıyo, aralarında barınmam çok zor' havası olmasıyla..bu bakış açısı bana da değdiydi, eminim pek çok kişiye de değmiştir, yaşın biraz daha olgunlaşmasıyla hafifler çoğunlukla..ama belli bi halin içinde olan insan bunu o süreç içinde pek göremez o ayrı, ben de göremediydim..=)
          ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lale ..
            evet.dünya benim cehennemim demekki ölünce cennete gideceğim
            hahahha o benim imzamdı
            cennete gidicem çünkü cehennemi burada yaşadım

Yorum

İşleniyor...
            X