Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sessiz teyyare oldum, derdime bir çare dostlar!..

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • daylightlove
  replied
  İnsan kılığına girmiş o kadar yaratık var ki etrafta. Kendini değerli hisset. Seni sen yapan güzel özelliklerinin olduğunu düşün. Ben değerliyim de. Başkalarını kendinden üstün görme. Asıl işine. Adamı hasta etme

  Leave a comment:


 • daylightlove
  replied
  doruksulku söyleki yapman gereken şey yapman istediklerini yapmak.Çekidüzen vermek. Psikolog'a da gitmelisin tabi; ama kendine sadece sen yardım edebilirsin. Doktor akıl verecektir. Eğer aklın sana yetmiyorsa. Düşüncelerin bir yerde sıkışıyorsa doktor bu anlamda faydalı olur. Yolunu açar yani yolunu görürsün.
  Lütfen şunu sakın unutma: Ellerin, ayakların hareket ediyor mu? Parmaklarına, ayaklarına her istediğini yaptırabiliyor musun? Seni hayattan alıkoyacak bir engelin var mı? İnsan içine karışıp sonrasında seni utandıran bir durumun mu var? Utanıak bir durumun mu var?
  Karşındaki insan senden daha mı insan. Daha mı adam? Daha mı insancıl? Onun sahip olup da senin sahip olmadığın ne var? Akıllı ol! Kendine gel!
  Bir gün bir engel çıkar istesen de yapamazsın. İstesen de yapamazsın yapmak istediklerini. O an her an gelebilir. Bilemeyiz bir sonraki dakika, saat vb.. ne olacağını. İşte o engel çıkmadan doyasıya yap. Güneş, deniz, kumsal demişsin. Ne güzel demişsin.
  Senin rahatlıktan kafan karışmış. Bu yaptıkların boşluktan. Düşüncelerine engel olmak zor ama engel olmaya çalışmalısın. Bence kilit noktan umursamamak olacaktır. Bu daha da kolaylaştırır her şeyi. Bilmem ne videolar demişsin. Kitap oku, gazete oku...

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied
  doğrusu yazdıklarınız beni memnun etti..çünkü beklediğim gibi istediğim cevabı verdiniz...bende not ediyorum bilgisayarıma..takıntılarımı kontrol etmeye çalışıcam..ayrıca bu saydıklarınızı uygulamalıyım..en önemli ayrıntıyı önermiş oldunuz (*Öncelikle karsınızdakilerinde sizin gibi kusurları olan insanlar oldugunu unutmayın). kesinlikle katılıyorum ve daha düzgün düşünürsem sanırım alt ederim sorunlarımı!..teşekkür ederim..

  Leave a comment:


 • ultrAslan
  replied
  Öncelikle gecmis olsun.Sosyal fobiden doguyor bahsettiginiz sorunların bircogu.Cözüm yolları var.Ve inanın ki cokta zor degil...
  *Öncelikle karsınızdakilerinde sizin gibi kusurları olan insanlar oldugunu unutmayın.Utanıp,sıkılıcak olsanız aklınıza getirin.
  *Sosyallesmenin yolu utandıgın ortamı terketmek degil;utansanda sıkılsanda o ortamı terketmemektir.Ve zamanla o utangaclıgın zayıfladıgını göreceksiniz.
  *İşinizin yanında hobileriniz dogrultusunda kendinize sosyal ortamlar yaratabilirsiniz.Bunlarda sosyallesmek ve sf nin sıkıntılarından kurtulmak icin bir adım olur.

  -İbadet ruhu besler,kötülükleri yaparken tekrar bir düsünme sansı tanır insana.
  -İnsanların gözünde sürekli cok mu yakısıklıyım,cok mu cirkinim demenizin önemli bir nedeni o konunun aklınızda sürekli canlı durması.Bununda nedenleri vardır.Mesela her bekar insan bir takım arayıslar icinde oldugu icin bu durum birazda olsun normal kabul edilebilir.Ancak yinede bu durumda izlediginizi söylediginiz videolarında etkisi oldugu düsünüyorum.İnsanın psikolojisi ister istemez cok kötü etkileniyor.Bilincaltımızda cinsellik amac,porno yıldızları kahraman,yabancılar hayatı yasıyor biz yasayamıyoruz gibi tuhaf izler bırakabiliyor.Ancak tıpkı filmlerdeki yanıltma ordada mevcut.
  Ne hayat öyle bir hayat;ne de seks o videolarda gösterilen seks...

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied
  haklısınız ve bizlerde bu kültürün bir parçasıysak birşekilde bilinçlenmek için çaba sarfedelim..sizin gibi olgun insanların teselli tadında anlatabildikleri yer etmeli zihnimizde..uygulamaya girmeli...görmez duymaz konuşmaz'ı oynamanın tehlikeli olduğunu ve çıkmaza sürüklediğini düşünüyorum..en tez vaktimde bir danışmana müraacat edip tedavi olmam gerektiğini daha iyi anladım..peki anlatamadıklarımı paylaştığımda piskologla aramda bir gizlilik olmasını istediğimde buna riayet ederlermi..Ülkemizin şartlarında her konuda bir güvensizlik söz konusu düşünüyorum..kararsızım aslında ama anlatmakta çekindiğim konular için..

  Leave a comment:


 • K i m y o n
  replied
  Ruh sağlığı konusu tam anlaşılamadığı için kültürümüzde psikolog & psikiyatriye gitmek çok yaygın değil ne yazık ki! Bazen,iradeyle,akılla,araştırmayla, sıkıntılarımızı kendi başımıza çözemediğimiz,işin içinden çıkamadığımız zamanlar olabilir. Fiziksel sağlığımız elimizde olmayan nedenlerden dolayı zaman zaman nasıl bozuluyorsa, ruh sağlığımız da elimizde olmayan nedenlerden dolayı bozulabilir.
  Ve bu noktada, psikolog duygu ve düşüncelerinizden dolayı yargılanmadan güvenli bir ortam içinde problemlerinizi incelemenize imkan yaratabilir,bilinç altınızda yatan sorunlara inebilir ve yaşadığınız problemleri neden yaşadığınızı, nasıl değiştirebileceğinizi söyleyebilir ve aşmanız gereken süreçleri geçirmenize destek olabilir.

  Ertelemeden,üşenmeden biran önce doktora gitmenizi umarım,faydalı olacağına dair şüpheniz olmasın.(Çevreniz tarafından duyulmasını istemiyorsanız,kimseyle paylaşmazsınız ayrıca...)İyi ve güzel haberlerinizi almak dileğiyle...

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied
  Gülmeyi biliyorsan ne güzel..güneşin tan vakti güldüğü gibi yüzümüze, kapalı kutudan gülebilmek bile ne güzel..yardımlaşmak olsun insanlık için bir tebessüm ile ortamdaki sıcak atmosferi solumak ne güzel..el ele olalım her zaman..
  bugün şeffaf olduğumu gördüm..hava çok güzel ve biraz sonra sahilde kordon boyu bir yürüyüş yapıcam..
  İyotlu deniz havası cildinizede ruhunuzada müzik tadında gelir..buradan tüm arkadaşlarıma nacizane tavsiyelerim yakınsanız sahilde bir yürüyüş yapın..güzel havayı teneffüs edin...
  Güneş olun hepiniz..Güneş olmaya takatiniz yoksa bari çiçek olun güneşe bakın..

  Leave a comment:


 • Ada
  replied
  kapıyı aç bulutlar girsin
  gülmeyi bilen çocuklar geldi

  ben geldim yani

  Leave a comment:


 • Ada
  replied
  sevgi yumağı gibi olmuş bura..

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied
  olur yazarım tabi daha yeni üye oldum..Herkes için birşeyler karalamışsın sitede, yüreğine gönlüne sağlık..,Yüreğime ışık verdin biraz olsun.. Olumlu görüşlerin için çok teşekkürler..Benimle aynı derdi paylaşan arkadaşımda öyle... Bütün insanlara örnek olmasını dilerdim..Yardımlaşmak ibadettir kanımca.. Bugün bana yarın bir başkasına veya sanadır..Belki birşeyleri cevaplamakta kendisine fayda gelmeyeceğini düşünen arkadaşlar..biraz bencillik hepimizde var..Oda bir rahatsızlık..Hayatımızın %bilmem kaçı hastalık..Kötülük yapmakta bir hastalık mecnun olmakta öyle..hepimizin tek temennisi mutluluksa..el ele vermek tüm güzellikleri çağırmak gerek..

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied
  Haklısınız ister gönülden ister gözden kendime olan saygımı kazanmalıyım..Askerde komutanım teskeremi almama müteakip bana bir öğüt vermişti..İnsanın herşeyden önce kendine saygısı olması gerekiyor demişti..Dediğiniz gibi bir psikolog başvurusu yapıcam..Kendimi teslim edicem, umarım olumlu olsun..İlgisiz kalmadığınız için teşekkür ediyorum..

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied
  ikisininde eksikliğinden hiç şüphem yok..ama doktora gitme arzum yok!..üşeniyormuyum yoksa karşılığını alamayacağımdanmı korkuyorum bu soruma dahi cevap bulamıyorum..Sonra doktor için para harcamakta istemiyorum..etrafımda doruk psikoloğa gitti dedirtmekte istemiyorum..artık övgü istiyorum yücelmek şeffaf olmak istiyorum..başarılı kelimesine yakıştırılmak saygı görmek ama bunları zahmetsiz yapmak istiyorum..Asosyal olmadığımı biliyorum, cesaretli olduğumu görüyorum lakin bir kişiyle kurduğum göz temasını bile eleştiriyel bir yapıya giriyorum..gözlerimi kaçırdığımı yine kendimi yargıladığımı görüyorum..herzaman bir suçlu psikolojisi içerisindeyim..

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied

  Bu müzik ruhumu son derece etkiliyor ve sizede tavsiye ederim..
  Bir psikoloji sitesi olduğu için paylaşmakta sakınca görmedim..Bize bu fırsatı verdikleri içinde teşekkür ederim!.

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied
  İşimiz fallara kaldı sanırım..Kimse teskin teselli iki yorum yapamıyor aşkolsun..Benim hiç adetim yoktur ki öyle durumumu arz edebileyim insanlara..açılamam ki'!..Ama görüyorum ki burasıda sağlık ocağını aşmış durumda herkes dertlerini yazmış neler varmış neler..İntihara teşebbüs edenler falanlar filanlar!..Bizde devede kulak kaldık. İki kelime beklerim herkesten isteksiz ellerden bile! zorla'da olsa!..Varsa benim gibi olanlar paylaşsınlar o bile rahatlatıyor beni lütfen..

  Leave a comment:


 • doruksulku
  replied
  Sorunlarımı düşündüğüm zaman aklıma gelmedi değil doktora gitmek lakin istemiyorum herhangi bir psikolokla görüşmek..Derdimi klavyemle anlatabildiğim kadar doktorumla paylaşabileceğimi sanmıyorum..Sanki onların yapacakları tavsiyeler ışığında biryere varamayacak gibi geliyor..Fazlasıyla pesimist düşünüyorum sürekli kendimi yargılıyorum..Apansız bir hastalık gibiQ.

  Leave a comment:

İşleniyor...
X